86 Shares 3217 views

Jak wyciągnąć kleszcza z psami? Każdy powinien wiedzieć miłośnika zwierząt

Znajdziesz się na ciele zwierzęcia zaznaczyć i udać się do weterynarza w tej chwili nie ma możliwości? Następnie spróbuj pozbyć się psa z nim w domu. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, starannie przygotowuje teoretycznie i praktycznie. Więcej informacji na temat „ Jak wyciągnąć kleszcza z psami”, będziemy Ci w tym artykule. Badać go ostrożnie, uzbrojony w niezbędne materiały, a dopiero potem zabrać się do pracy.

Niezbędne środki bezpieczeństwa

Przed rozpoczęciem procedury usuwania pasożyta z ciała swojego zwierzaka, dbać o własne bezpieczeństwo. Owady te są nosicielami chorób zakaźnych, takich jak zapalenie mózgu, choroba z Lyme, kleszczowe tyfus. Po kontakcie z nimi, można zarazić się tych chorób. Dlatego należy używać rękawic i bandaż z gazy. Zdarza się, że w trakcie procedury głowa odstaje lub łamie ciała pasożyta, to kropla krwi może dostać się do twarzy i rąk człowieka. Zwykle wykazują wielką starannością i ostrożność przy podawaniu roztoczy u psów.

Procedura dla zwierzęcia, aby pozbyć się kleszcza: Moda №1

Przesunąć włosów z pasożyta, pokrywa się z pierścieniem. Wewnętrznie ochraniacz się oleju roślinnego lub Kolonia, benzyny, alkoholu. Spowoduje to zablokowanie dostępu tlenu owada, a po pewnym czasie (około 15-20 minut), będzie ciągnąć trąba ciała psa. Jak usunąć kleszcza z psa teraz? Podejmuje pęsety, podważ je pasożyta głowy (nie dla ciała) i ostrożnie wyjąć z rany. Staraj się nie łamać głowę i trąba. Jeśli trąba nadal posiada, a następnie wyciągnij go odkręca w lewo ruch. Zdarza się, że kleszcz nie wyjdzie za pierwszym razem, a następnie powtórzyć proces z cieczą lub olej zawierający alkohol i zrobić wszystkie manipulacje ponownie.

Jak wyciągnąć kleszcza z psami przez wątek: metoda №2

Jeśli ręka nie masz pęsety, używać nici. Owinąć go wokół trąba pasożyta i powoli, ostrożnie, przewijając końcach w przeciwnych kierunkach, wyciągnij ją. Procedura ta powinna być wykonane bardzo starannie, tak aby nie zgnieść kleszcza. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że wybuch owadów i zakażenie przenoszone przez nich dostaje się do krwi zwierzęcia. Wskazane jest, aby w czasie ekstrakcji pasożyta był asystentem, który będzie trzymać i uspokoił psa.

okres rehabilitacji

Jak przybliżyć kleszczy u psów, wiesz. Ale żeby pozbyć się zwierzęcia z pasożyta – to tylko połowa historii. Powinniśmy również prawidłowo obsługiwać ranę, aby zapobiec zakażeniu wejściem. Po usunięciu kleszcza rany leczyć nadtlenku wodoru lub alkoholu. Można zastosować czysty bandaż. Nie pozwól psu w ciągu dnia po zabiegu, aby jeździć w trawie, pływać w wodach otwartych.

Roztocza nie wyrzucać, a przy pierwszej sposobności podjęte do laboratorium. Jest dokładnie powiedzieć nauczyłeś wszystkie owady całkowicie lub nie. Także przeanalizuje jego obecność infekcji.

W ciągu najbliższych kilku dni, obserwować zachowanie psa: utrata apetytu, senność, gorączka, zażółcenie białek może wskazywać, że infekcja wciąż przenika do organizmu zwierzęcia. W tym przypadku, należy natychmiast skontaktować się z kliniką weterynaryjną.

Teraz wiesz jak wyciągnąć kleszcza z psami, tak aby nie ranić siebie i pomóc czworonożnego przyjaciela. Regularne przeglądy po przejściu zwierzaka – zastaw, że nie będzie musiał uratować go od tych owadów szkodników. Niech Twój pupil będzie zdrowy!