855 Shares 2135 views

Przegląd ludzkiego ciała: struktura i funkcja systemu. W jaki sposób osoby

Ludzkie ciało – tajemniczy, złożony mechanizm, który jest w stanie nie tylko do wykonywania czynności fizycznych, ale również czuć, myśleć. Przegląd ludzkiego ciała wskazuje, że spośród siedmiu miliardów żyjących na ziemi nie ma absolutnie podobny w wyglądzie ludzi, ale struktura organizmu o 99% we wszystkich taka sama. Natura rozmieszczone tak, że kiedy jasne, dobrze skoordynowana praca wszystkich narządów mechanizmów życiowych zapewniają długą żywotność naszego organizmu.

Przegląd organizmie człowieka

Ludzkie ciało – jeden organizm, w których działanie wszystkich narządów i układów są ściśle powiązane. Podstawową jednostką jest komórka. Do czasu osiągnięcia dorosłości Ciało ludzkie składa się średnio trzech miliardów komórek. Wszystkie z nich powstały instytucje, wtopił się w systemie, z których każdy odgrywa ważną rolę w życiu. Systemy organizmie człowieka:

 • Układ sercowo-naczyniowy. Obejmuje ona naczynia włosowate, żyły, tętnice, serce. Głównym zadaniem systemu jest pompowanie krwi, dostarczając je do wszystkich narządów. Po lewej stronie serca – „pompa” dla całego ciała, prawa część mięśnia sercowego dostarcza krew do płuc w celu wzbogacenia go w tlen. Serce ma trzy warstwy (sercowego, nasierdziu, wsierdzia). Każdy z nich ma inną gęstość i funkcjonalność.
 • Układ pokarmowy spełnia zapotrzebowanie na żywność i przekształca składniki pokarmowe w energię. Składający się z przewodu pokarmowego: jamy ustnej, przełyku, żołądka, jelita cienkiego, okrężnicy, odbytnicy końca.
 • Skóra. Funkcje życiowe organizmu ludzkiego jest stale połączony z różnymi zagrożeniami. Skóra chroni organizm przed środowiskiem zewnętrznym, drażniących. System skóra składa się skóry (łącznie z gruczołów łojowych i potowych), włosów, paznokci i mikromyshts które posiadają włosy.
 • Układ limfatyczny. Główną funkcją – wydobywania i transportu limfy przez ciało.
 • Układ mięśniowo-szkieletowy. Składa się z ludzkiego szkieletu, w której kości są wyrównane względem siebie stawów są obsługiwane przez mięśnie przymocowane do szkieletu przez ścięgien. Studium ludzkiego ciała często zaczyna się od analizy konstrukcji szkieletowej. W ogólności, szkielet składa się z 206 kości.
 • Układ nerwowy. Układ nerwowy niesie ciało odpowiedzialne za informacje na temat ciała i środowiska. Podzielony na obwodowy i centralny.
 • układ rozrodczy. Złożone układy ciała, jest zupełnie inna od kobieta mężczyzna. Odpowiedzialny za funkcje seksualne i ogólnie dla ludzkiej prokreacji.

W jaki sposób osoba: położenie ciał. głowa

Każdy ludzki organizm jest wyjątkowy, znajduje się w określonym miejscu i pełni swoją funkcję. Dokonywanie przegląd ludzkiego ciała, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jest ciało. Pomoże to uniknąć urazów, a także ustalenie, w jakim celu rozwiązania ekspert z danej choroby.

Mózg, być może, i pozostaje najbardziej tajemnicza i odkryte części ciała. Wszystkie części ciała poddane tego centrum. Czy mózg w czaszce, są chronione z mocnymi kośćmi czaszki. Z mózgu całej nerwów rozproszenia korpus, który odbiera sygnały impulsowe z jednym lub innego działania. Dzięki zespołom mózgu możemy widzieć, słyszeć, czuć, ruch, faktycznie żyją i mają nasze samopoczucie.

klatka piersiowa

Każdy musi wiedzieć, jak ludzie, miejsca, gdzie znajdują się główne narządy. Rozważmy pierś. Na przedniej części szyi, poniżej jabłko Adama, to niewielki gruczoł tarczycy, może być nazywany „baterii” naszego organizmu. Jest on odpowiedzialny za produkcję głównych hormonów, które zapewniają cały dobrze skoordynowanej pracy naszych narządów. Z wiekiem, tarczycy i może przejść nawet w jamie piersiowej.

Klatki piersiowej od przepony brzusznej oddzielający mięśni ciała. Serce po lewej stronie, znajduje się pomiędzy prawym i lewym płuc, za mostkiem. Światło zajmują dużą część powierzchni klatki piersiowej. Rozciągają się od centrum do krawędzi, ma kształt kopuły, z tyłu umieszczone w kierunku kręgosłupa. światło reszta baza na mięsień przepony. Chronione przez żebra.

jamę brzuszną

Główny zbiornik do pozyskiwania, przechowywania żywności jest żołądek. Znajduje się poniżej przepony, po lewej stronie otrzewnej. Z tyłu, tuż poniżej żołądka jest trzustka. To rozkłada tłuszcze, węglowodany, białka i produkuje insulinę i glukagon – najważniejsze hormony.

Po prawej stronie, poniżej przepony, wątroba znajduje. Skoordynowana praca ludzkiego ciała zależy od organizmu. Wątroba – nasz główny filtr. W dolnej części wątroby, we wnęce znajduje pęcherzyka żółciowego, który odgrywa ważną rolę w przetwórstwie spożywczym. Lewa strona hipochondrii jest śledziona, chroni nasz organizm przed różnymi infekcjami, a także z powodu utraty krwi.

jelita

Dolna przestrzeń żołądka otrzewna jest zajęta przez jelito cienkie, zapewniając długą rurę skomplikowany. Początek jelita grubego (kątnicy) – po prawej stronie. Następnie otrzewna okrężnicy przepływa góry i opada w dół z lewej strony. Kątnicy odnoszą się do dodatku. Okrężnicy przedostaje się w linii prostej kończy odbytu – otwór, przez który usuwa się masę odchodów.

narządów moczowo-płciowych

Biorąc pod uwagę system ludzkiego ciała, zdajesz sobie sprawę, że każdy z nich na swój sposób jest ważna i potrzebna. Nerki są sparowane narządów układu moczowo-płciowego. Lewą nerkę znajduje się nieco wyższy ze względu na wzrost objętości wątroby umieszczonego w prawo. Na szczycie każdego z nerki, nadnercza. Ich rola jest ogromna, wydali ponad trzydzieści hormony bezpośrednio do krwiobiegu. Od dołu, w miednicy, pęcherz moczowy usytuowany. Ludzie za nim – pęcherzyki nasienne, jelit. Kobiety – pochwa, dolne – mięśnie dna miednicy. Dwie małe gruczoły – jajniki leżą w miednicy po przeciwnych stronach macicy, więzadła przymocowane do niego. U mężczyzn jądra (jąder) znajdują się w mosznie, która wywodzi się. Poniżej pęcherza moczowego – gruczołu krokowego.

komórka

Zawiera przegląd ludzkiego ciała, w pierwszej kolejności kładziemy klatkę. Najmniejsza jednostka strukturalna i funkcjonalna. Ludzkie ciało – ponad dwieście rodzajów komórek, z których każdy ma swoją własną strukturę, struktura funkcjonalna. Jeśli weźmiemy pod uwagę ogólną strukturę planu, to jest to samo. Powłoka cytoplazma i jądro – główne części składowe każdej komórki. Obudowa tworzy glikokaliksu i plazmatycznej. W cytoplazmie i organelli różnią hyaloplasm.

Ściana komórkowa zawiera funkcję receptorową, przepuszczalność selektywność przenoszenia sygnałów elektrycznych i chemicznych, oddziela substancją międzykomórkową w protoplazmie.

Główne właściwości komórek w żywym aktywności drażliwość, metabolizm, rozmnażanie, starzenie się, śmierć.

Metabolizm zachodzi w sposób ciągły. Ogniwo jest stale zawiera rozmaite substancje biorące udział w metabolizmie energetycznym i tworzywa sztucznego stosowane są składniki pochodzące, energia cieplna jest zwolniony.

Komórka jest w stanie reagować na różne bodźce wewnętrzne i zewnętrzne. Odpowiedź Form – pobudliwość, jest to związane z ładunkiem membrany komórkowej.

Każda komórka ma swój cykl życia. Codziennie ciała człowieka wynosi około 1-2% śmierć komórek w wyniku starzenia i uruchomić nowy proces ciągły.

tekstylia

Tkanina jest zbiorem komórek, substancji międzykomórkowych, które mają wspólną strukturę, funkcję pochodzenie. U ludzi istnieją cztery rodzaje tkanek:

 • Tkanki nabłonkowej. Ze względu na pochodzenie ektodermalnej, szybko regeneruje, posiada minimalną ilością substancji międzykomórkowej, żadnych naczyń krwionośnych, znajduje się na błonie podstawnej. Istnieje kilka typów nabłonka: Single – płaski, cylindryczny, sześcienny, rzęskowe nabłonka Multi – warstwa, neorogovevayuschy, gruczołowy nabłonek.
 • Tkanka łączna. Pochodzi z mezodermy. kształt komórki jest zróżnicowana, opracowany substancji międzykomórkowej. Odróżnić włókno – luźnej tkanki, gęstą tkankę, chrząstki, kości, tłuszcz, chłonnych, krwi. tkanek krwiotwórczych również należą do związku.
 • Tkanka mięśniowa. Posiada właściwości spadku i podekscytowany. Różne prążkowanych szkieletowych prążkowana serca, gładka.
 • Tkanki nerwowej. Najważniejsze właściwości – pobudliwość i przewodności. Tkanka pochodzenia ektodermalnej, reprezentowana przez gleju i neuronów.

System, czynności narządów

Tak więc, badaliśmy struktury i funkcji ludzkiego ciała. Uogólnić wyniki i przedstawić wszystkie funkcje poszczególnych systemów w formie tabeli.

system

Części układu

funkcje

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe

Szkielet, mięśnie

Ochrona i wsparcie organizmu. ruch

krążeniowy

Statki, serce

Metabolizm. Narządy dopływ tlenu i składników odżywczych, wyjście zanieczyszczeń

oddechowy

dróg oddechowych. płuca

wymiana gazowa, oddychanie

trawienny

Przewodu pokarmowego, przewodu gruczołu

przetwórstwa żywności, wchłanianie substancji odżywczych, reszty wydalania

powłoka

skórzany

Ochrona. Usunięcie szkodliwych substancji, temperatura dotknij

moczowy

nerki

wymiana soli, usuwanie substancji szkodliwych

seksualny

genitalia

reprodukcja

nerwowy

Mózg, rdzeń kręgowy

Łączy system całego organizmu

dokrewny

gruczoły

Koordynuje działania całego ciała

Jak widać, ludzkie ciało – całościowego systemu dynamicznego, ze swoją specyficzną strukturę.