723 Shares 4649 views

Jak nauczyć się jeść mniej, aby schudnąć?

Kobieta na co dzień do czynienia z wieloma pokusami: spać dłużej, kupić nową torebkę, aby nie zmyć makijaż przed snem. Ale najłatwiej poddają się panie pragną zjeść coś smacznego. Czy to możliwe, aby oprzeć się wspaniały pachnący pastą lub pieczenie? I jak radzić sobie z głównego wroga figury – tort? Nie ma nic dziwnego w tym, że wiele kobiet szuka odpowiedzi na pytanie: jak przysłowiowy nauczyć się jeść mniej? Spróbujmy znaleźć odpowiedź razem.

Z jednej skrajności w drugą

Nie jest tajemnicą, że dla kobiet, które trudno jest kontrolować swój apetyt, najprostsze wyjście stał się „wiążąc węzeł na brzuchu”. Panie po prostu sobie na wszystko, jeść obiad żałosne okruchy i nie kolację w ogóle. Wszystkie te ofiary są kierowane na dobry cel – utrata masy ciała, ale w rzeczywistości, głodny na tydzień, kobiety zwykle zaczyna zmiecie wszystko na swojej drodze.

Jak niebezpieczna jest ta metoda? Przede wszystkim, to nie przyniesie pożądanych rezultatów, ponieważ stracił waga wyłączy się ładnie w końcu głodówkę. Po drugie, taka dieta, jak każdy inny, powoduje szkody w organizmie w postaci stresu i zepsutej żołądku. Nic dziwnego, że dietetycy nie zalecają własnym wyznaczyć program diety z tych rzeczy niebezpiecznych żartować laika. Następnie nauczyć się jeść mniej, aby schudnąć?

introspekcja

Według psychologów, nie jest całkiem prawo zastanawiać się, jak nauczyć się jeść mniej. Trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego chcesz jeść więcej?

Dlaczego po obfitym posiłku więc uwagę na sen? Okazuje się, że z przejadanie żołądka wymaga dużo wysiłku, aby strawić ogromne ilości fast food, słodycze i słodkie herbaty. Wszystko to zajmuje cennej energii w organizmie. Po żołądka istniejące rezerwy nie mają wystarczająco dużo na cały posiłek.

Ale nasz organizm jest zaprojektowany w porządku – jest on w stanie przystosować się do wszystkiego. I pamiętaj, aby rozciągnąć żołądek w czasie i zacząć przydzielać coraz więcej płynu do strawienia, powodując poważne klęski głodu. Z czasem do czynienia z ich apetyty stać się cięższy. Ale jak się uczyć co jeść, jeśli bezpowrotnie stracony czas? Cóż, zawsze jest jakieś wyjście. Rozważmy prawidłowych sposobów, aby pomóc oszukać ciało.

Zjedz śniadanie siebie

Nie ma potrzeby, aby wiedzieć, jak nauczyć się jeść mniej, jeśli chodzi o śniadanie. To jest dokładnie ten przypadek, kiedy można działać w odwrotny sposób – postarać się wystarczająco. Przed obiadem wszyscyśmy otrzymali kalorie wykorzystane. Ale ilość energii produkowanej w godzinach porannych, organizm nie będzie wymagać słodycze i bułki godzinę. Nadal nie angażować się w porannym szkodliwej żywności – śniadanie powinno być zdrowe. Można szkolić się sałatka owocowa z twarogu lub jogurtu, jako alternatywa do płatków owsianych stać pyszne musli z jagodami.

Nie jeść, jeśli nie ma uczucia głodu

Nie jest konieczne, aby rozpocząć posiłek, jeśli się podczas lunchu lub kolacji, a ciało nie jest odczuwalny. Nie jest konieczne, aby przejść do kawiarni z przyjacielem, jeśli nie chcesz – to lepiej po prostu chodzić. Wreszcie, przy pierwszych oznakach głodu może pić czystą wodę. Zaskakująco, mamy tendencję do mylić głodu z pragnienia.

Nie jeść, że nie powoduje apetyt

Próbuje schudnąć, wiele przejść do najbardziej zdrowej żywności – wyeliminować potrawy smażone i słone, zwalnia lodówkę majonez i żeberka tłuszczowe. Ale co do zasady, w tym przypadku pytanie, jak nauczyć się jeść mniej, nie ma własny – zdrowe odżywianie jest tylko wstręt i nie przejdzie do gardła.

Dietetycy radzą, aby nie używać przemocy do organizmu i nie jeść paskudny żywności. W przeciwnym przypadku, tryb ten nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Żywność powinna być zabawa, kuszące zapachy i wygląd, prowokuje wydzielanie śliny i, w rezultacie, promowanie zdrowego trawienia.

Co jeśli oprócz ciast i frytki nie są przyciągane do niczego? W tym przypadku możliwe jest podzielenie części na kilka części i próbę rozciągać się leczeniu przez cały dzień. Dlaczego nie mało „bezpieczne” żywność, dodając do jej zdrowe przekąski? Możliwe jest również, aby wymienić niektóre elementy szkodliwych w żywności, takich jak oliwa z oliwek do sałatek zamiast majonezu.

Nie bądź rozproszony

Zaskakująco, telewizja przyczynia się do otyłości. Naukowcy odkryli, że kiedy oglądając ciekawy film lub przesłać osoba zainteresowana jest tak, że można go spokojnie jeść dwa razy tyle na porcję. Odnosi się to również do posiłków lub przekąsek – oni po prostu zniknąć przed telewizorem.

szkoda Telewizor w tej osobie spędza mniej czasu na posiłki. Dietetycy zalecają jeść powoli, przedłużając przyjemność. Przeciętnie proces ten musi zostać usunięty przez co najmniej 20 minut. Podczas oglądania ciekawy film można przezwyciężyć, a w 10 minut, co jest szkodliwe dla organizmu. Jeśli kolacja lub obiad w ciszy i spokoju, to pytanie, w jaki sposób uczyć się tam trochę, zniknie sama.

małe sekrety

Dietetycy odróżnić nie tylko z zasadami zdrowej diety, ale także kilka sztuczek, które zostały wprowadzone w organizmie i powodować mylące jeść mniej:

  • Świeże powietrze. Jak zaskakujące, jak się może wydawać, jesteśmy w stanie karmić tlen. Wbrew powszechnemu przekonaniu, po przejściu na zewnątrz człowiek spożywa mniej jedzenia. Ale z wielkim apetytem.
  • Małe talerze. Jak nauczyć się jeść mniejsze porcje? Można użyć techniki psychologiczne – służyć obiadowe sztućce. Szereg badań wykazało, że ludzie nieuchronnie stawia więcej żywności w dużych płyt. W związku z tym, że zjada więcej. Z małym naczyniu zrobi to samo – wypełnić po brzegi. Ale jedzenie w niej zmieści dużo mniej. Ta rada może być stosowana w odniesieniu do gotowej żywności sprzedawanej w opakowaniach.
  • Zmiana wnętrza. Okazuje się, że ciepłe i jasne kolory farb rozpalać apetyt. Jeśli kuchnia jest pomalowane na czerwono lub pomarańczowo, z dietą będzie trudniejsze w obsłudze. Dlaczego nie malować ściany niebieskie lub zielone? Jeśli jest to gospodyni mocno rozważa, można zrobić małe ofiary. Na przykład, wewnętrzne elementy dekoracyjne rozcieńczony na zimno kolorów.
  • Poza zasięgiem wzroku! Szkodliwe przekąski lub słodycze powinien schować, żeby nie przyciągać wzrok. Jeśli naczynia są słodycze stoi na pracę i pozbyć się go nie jest możliwe, zaprosić kolegów do zastąpienia wazon na mniej atrakcyjne.
  • Hobby jako sposób na zewnątrz. Jak nauczyć się jeść mniej, jeśli w dodatku do żywności, to nic nie robić? Praktycznie nic. Do myśl o jedzeniu nie jest nękane każdą minutę, zaleca się, aby odciągnąć sobie trochę ćwiczeń. Dlaczego nie przenieść sportowo tańca? To pasuje do każdego ciekawego działalności tak długo, jak zajęło tyle czasu i odciągnąć od posiłku.