192 Shares 4214 views

1 marca – Dzień walki z handlem narkotykami. Leki powiedzieć „nie”

Problem narkotyków już dawno przestała być rozważane jedynie w aspekcie utrzymania zdrowia. Osoba, która używa narkotyków, stwarza realne zagrożenie dla społeczeństwa. Tacy ludzie nie dostać pracę, boli rodziny i przyjaciół popełnienia przestępstwa. Adolescent narkomani w przyszłości stracić możliwość posiadania dzieci, czy rodzić dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

W celu zwalczania handlu narkotykami, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej do kwestii Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1987 roku podjęła inicjatywę odpowiednich obiektów dat. Od 1 marca – Dzień walki z handlem narkotykami.

Czym jest uzależnienie?

Uzależnienie grupę chorób wywoływanych przez stosowanie leku i określić głód substancji narkotycznych. zestawy diagnostyczne narkologii na podstawie objawów klinicznych.

Leki można podzielić na mocnych i słabych stron. Klasyfikacja ta jest mylące, nie tylko nastolatków, ale ludzie też starszych. Niektórzy przedstawiciele młodzieży (i nie tylko ich) uważa, że miękkie narkotyki nie są tak niebezpieczne. W rzeczywistości tak nie jest. Substancje marihuanovogo seria szybko powodować uzależnienie psychiczne. Później uzależniony idzie do korzystania z bardziej zaawansowanych substancji, heroina, kokaina, itd. Od 1 marca – Dzień walki z handlem narkotykami – to dobry powód, by zwrócić uwagę na pracy edukacyjnej …

Niektóre nastolatki najpierw wykorzystać wszystkie leki bez wyjątku, a następnie dać pierwszeństwo dowolnej substancji. Wybór zależy od reakcji organizmu lub w sposób dla danego leku.

Narkomania jest znacznie gorsza niż alkohol. Narkoman nie interesuje się niczym, ale pragnienie leku i możliwości, aby dostać kolejną dawkę. Z biegiem czasu, ilość materiału wejściowego musi być zwiększona, powodując śmierć przychodzi z przedawkowania.

Jak handel narkotykami?

Pod przemysłu farmaceutycznego oznacza otrzymywanie dochodów z nielegalnego handlu narkotykami. Ludzie, którzy sprzedają substancje psychotropowe są nazywane dealerów. Sami handlarze narkotyków często nie jedzą, ale aktywnie spadać do innych, że z powodu tego zysk zależy. Wśród sprzedawców narkotyków przeznaczyć hurtowników dostarczających dużych ilości towarów i detalistów. Hurtownicy lub nie działa lub masz firmę prawną do prania brudnych pieniędzy.

kanały dystrybucji narkotyków są bardzo zróżnicowane. Lek może oferować na ulicy, w szkole, na dyskotece. Z handlem narkotykami uratowany dużo pieniędzy zamierza wspierać inne negatywne zjawiska w społeczeństwie (terroryzm, korupcję, etc.). Dlatego, 1 marca – Dzień walki z handlem narkotykami – ma zwrócić uwagę opinii publicznej na drugi, nie mniej poważnych problemów.

Sposoby zwalczania handlu narkotykami

Zwalczanie handlu narkotykami prowadzona jest na całym świecie. Aby przeciwdziałać nielegalnemu handlowi substancji narkotycznych, połączyły siły do krajów WNP. W ramach poprawy ram regulacyjnych, mające na celu przeciwdziałanie zarządzania programem handel narkotykami, analiz i prognoz sytuacji w zakresie narkotyków, aby zatrzymać przemyt substancji zakazanych przez terytorium państw. Specjaliści przeprowadzili śledztwo i czynności dochodzeniowych, udzielanie pomocy prawnej w sprawach karnych i cywilnych.

zmierzyć się z problemem handlu narkotykami omawiany na poziomie naukowym. Regularnie odbywają się międzynarodowe konferencje, opublikowane instrukcje dotyczące zapobiegania, rozpoznawania i ujawniania przestępstw związanych z handlem narkotykami.

Wykonanie decyzji podejmowanych na poziomie krajowym państwa podporządkowanych – członkami Wspólnoty. Światowy Dzień Walki Handel narkotykami jest obchodzony we wszystkich krajach WNP.

wakacyjne imprezy

W celu zapobiegania narkomanii w szkołach i innych instytucjach edukacyjnych są szkolenia, seminaria, zawody sportowe. Tak więc, w Maikop Międzynarodowy Dzień Walki z handlem narkotykami rozpoczął się od konkurencji arm-wrestlingu. W imprezie wzięło udział dziewczęta. Następnie młodzież wykazała filmy o zagrożeniach związanych z narkotykami oraz korzyści sportu, a zakończył święto Flashdance mob.

mieszkańcy Saratov słuchania do lekarza-psychiatry Balakovo psycho-neurologicznego klinika I. Zatachaevoy. Ekspert wyraził zaniepokojenie wczesnym rozpoczęciu zażywania narkotyków, ostrzega o niebezpieczeństwach przypraw, mieszanek do palenia, i innych podobnych związków.

W mieście Abinsk 1 marca – Dzień walki z handlem narkotykami również zauważyć ciekawe i zabawne. wysoki administracja szkolna i nauczyciele zorganizowała szereg 1 pracy tematyczne studia. Dzieci nauczyły o konsekwencjach prawnych produkcji i dystrybucji leków, zostały określone z wyborem zawodu i ujmuje się za pomocą testów psychologicznych. We wszystkich placówkach oświatowych miasta odbyło lekcji online do promowania abstynencji. Młodzi ludzie chętnie brali udział w działaniach „ochrony życia”, „Zdrowa You – zdrowe społeczeństwo”, dystrybucji informacji datków.

Profilaktyka uzależnień

Zdrowie ludzi, w tym dzieci i młodzieży, określonych mikroklimat w rodzinie, wartościach, obecności lub braku życiowych celów. Młodzi ludzie muszą nauczyć się, uprawiać sport, uczestniczyć w kursach i opcjonalne grupy hobby, aby pomóc rodzicom w pracach domowych. Konieczne jest, aby nauczyć osobę rosnące odróżnić dobro od zła, do samodzielnego myślenia i móc powiedzieć „Nie”. Fakt, że leki – to zło, musimy pamiętać nie tylko dzień walki z handlem narkotykami, ale także we wszystkich pozostałych 364 dni w roku.

Jeśli wystąpił problem, należy natychmiast zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie. Wcześniejsza pomoc medyczna i psychologiczna jest, tym mniej prawdopodobne, aby siedzieć na igłę.