605 Shares 9546 views

Co do wyboru karta graficzna do gier

doznania każdego roku, tak, że nie jest z każdym miesiącem nabierać tempa, wynalazł nowe silniki i wszelkiego rodzaju świadczenie. Technologia DirectX stają się coraz trudniejsze. Gra nałożyć wyższe wymagania systemowe. I to jest bardzo rozsądne i logiczne. Nic nie stoi w miejscu, wszystko podlega zmianom i doskonalenie. Wszystko to jest szczególnie uzasadnione rosnących potrzeb człowieka. Ten artykuł skupia się na tym, co karta graficzna, aby wybrać gry i na jakie parametry trzeba dokonać tego wyboru.

kryteria

Aby zacząć definiować podstawowe parametry urządzenia. O tym, jak wybrać odpowiednią kartę graficzną można powiedzieć, jego cechy:

  • Shader. Im większa (na przykład 4,0), bardziej piękne i wyciągnie obrazu. Nowoczesne gry pochłaniają pewną liczbę bezgraniczną shaderów najnowsze wersje, a więc maksymalnego obciążenia karty graficznej.
  • Procesor graficzny (GPU). serce grafika. To w dużej mierze zależy od wydajności całego urządzenia. Im wyższa częstotliwość pracy GPU, tym większa liczba klatek na sekundę będą wydawane podczas uruchamiania aplikacji gry. Bardzo ważnym kryterium dla każdej karty graficznej kupić.
  • Pamięć wideo wersja. Najbardziej szybki i wydajny w tej chwili – to GDDR5. Starsze wersje (GDDR4, 3, 2) są mniej wydajne.
  • Pamięć wideo. Bardzo ważnym wskaźnikiem, jeśli urządzenie jest dodawane ogromnego monitora (22-23 cali). Im większy monitor, tym więcej pamięci karty graficznej jest wymagane do uzyskania wysokiej jakości obrazu bez zniekształceń.
  • DirectX. Bardzo ważnym punktem odpowiadając na pytanie o jaką kartę graficzną wybrać do gier, ponieważ nie wszystkie urządzenia obsługują ten typ najnowszej wersji DirectX 11. I to właśnie na tej platformie i są dostępne we wszystkich projektach świeże i piękna gra.
  • Obsługuje CrossFire lub SLI. W zależności od typu urządzenia producent może obsługiwać wiele funkcji wyrównania adaptery wideo dla maksymalnej wydajności w duecie (trójki). W tym przypadku, poważnie zająć jednostki chłodzenia i wentylacji.
  • rozmiar opony. Oczywiście, im wyższy wynik, tym wydajność będzie karta graficzna. Najlepszym rozwiązaniem jest karta graficzna z 256 bitów.

Nvidia lub ATI Radeon

Na rynku kart wideo konkurują dwie największe firmy ATI i NVIDIA. W obecności nabywcy na pytanie, jaki rodzaj karty graficznej do gier do wyboru, można podzielić opinię: Chcę kupić tworzenie Nvidia, podczas gdy w tym samym czasie korzystać z Radeona. Mówi się, że obie firmy są producentami wysokiej jakości i dobrze funkcjonującego sprzętu. Więc kwestia czysto indywidualnego wyboru firmy. Tak czy inaczej, zwycięzca „zielonej” (nVidia) karty zawsze powiedzieć, że jest to najlepsze urządzenie, podczas gdy właściciel „Red” (Radeon) będzie oferować aż do nieba karty graficznej. Jeśli mówimy o produktach NVIDIA, możemy wyróżnić przeciętnego człowieka, a górna szeregi modeli nadaje się do gier. Mid-range: GeForce GTX560 Ti, Ti GTX660, GTX760 Ti. Zakres masztu: GeForce GTX580, GTX680, GTX780 i GTX Titan. Jeśli mówimy o ATI Radeon, można zidentyfikować następujące modele kart gra: wszystkie wersje modelu serii 7900 i 7800, jak również HD 6990 i 6950.

Jak widać dla siebie, wybór jest wielki. Zasadniczo trzeba się kierować w jaką kartę graficzną wybrać do gier, to cechy karty graficznej i jej możliwości.