346 Shares 4098 views

Wentylacja domek: główne aspekty

domek wentylacji zaprojektowany w trakcie budowy budynku. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę kilka czynników: teren budowy, Ilość pięter i pomieszczeń, położenie okien i drzwi, obecność balkonach lub na strychach.

Tworzenie planu dla wentylacji wiejskiej, należy również wziąć pod uwagę metodę układania przewodów. Na decyzji będzie zależeć na komfort ludzi w pokojach.

Wszystkie projekty, a dalsze prace muszą spełniać ciach. Niemożliwe jest ignorowanie zasad bezpieczeństwa pożarowego.

Najnowsze technologie pozwalają na zastosowanie koncepcji mechanicznej wentylacji wymuszonej. Wentylacja domek zamontowany na podstawie tego systemu pozwoli powietrza nawiewanego do trybu nawiewu dom i usuwać – wydech. Oczywiście, nie wyklucza możliwości naturalnej wentylacji. Gdy jednoczesne działanie wydajności musi być równe, tak że nie było różnicy ciśnienia powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że znaczna część budynków podmiejskich wyposażonych w okna z podwójnymi szybami. Taka konstrukcja zapewnia szczelność. Chociaż taki „zamknięty” konstrukcja utrudnia naturalną wentylację wiejskiej. Ten sam efekt można zaobserwować podczas planowania budynków z podziałem na strefy.

W przypadku braku powietrza w budynku stagnacji wentylację naturalną, i jest obarczona akumulacji w nich substancji szkodliwych. W łazienkach jest impuls wilgoć. Wszystko to wpływa na zdrowie osób mieszkających w domu ludzi.

Systemy wentylacji wymuszonej z centralnej klimatyzacji pomaga utrzymać stałą temperaturę w całym pomieszczeniu.

Ten system pozwala na regulację wentylacji poszczególnych pomieszczeń. Osiąga się to poprzez regulację przepływu powietrza w odpowiednim miejscu. W najprostszej formie, odbywa się to w otwory wentylacyjne zaworu sterującego. Często taki system wentylacyjny jest nazywany – wentylacja ręcznie.

Biorąc pod uwagę małe zużycie prądu powietrza, jego ilość doprowadzanego do pomieszczenia muszą być wystarczające, aby utrzymać pożądaną temperaturę. Ten system jest opłacalna ekonomicznie, ponieważ jego pojemność elektryczna jest niska.

Automatyczne systemy wentylacyjne z centralnej klimatyzacji składa się z jednego bloku. Jest także jednostka sterująca. Wszystkie zmiany związane z krytym klimacie wiejskiej, wykonane z tej jednostki sterującej.

Kanały, co do zasady, torując na poddaszu. Jeżeli poddasze jest niedostępny, a następnie na pokład sufitu. Wyjścia udekorować zdobione Gratki, w którym znajduje się zawór przepływu powietrza.

wentylacyjny Sprzęt budowlany jest zwykle umieszczona na strychu lub w piwnicy. Ale coraz częściej jest on zamontowany na froncie nad sufitem podwieszanym.

Hałas aerodynamiczny w systemie wentylacyjnym wiejskiej wyeliminowane tłumik, którego zasada działania jest przekształcenie energii dźwięku w energię cieplną, która jest generowana na skutek tarcia.

Powietrza do domu i koniec wylotowy przewodu na specjalne urządzenia rozdzielcze. Elementarnaya wentylacja domek gotowy.