811 Shares 4843 views

Eva Kyuri: biografia, rodzina, praca

Eva Kyuri wszedł do historii świata jako utalentowany pisarz i dziennikarz. Jednak talent nie ogranicza się tylko do kobiet pióro. Ewa, między innymi, był znakomity pianista, zachwycający krytyk muzyczny i aktywna osoba publiczna. Chcesz dowiedzieć się o życiu i twórczości tego pisarza więcej? Zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Eva Kyuri. Biografia: początek

Przyszły pisarz urodził się 6 grudnia 1904 roku we Francji, w Paryżu. Ojciec Per Kyuri i jego matka Mariya Kyuri był znany na całym świecie naukowców. Ewa mieli również starszą siostrę Irenę. Przyszły pisarz nie znał jego ojca. Fakt, że zmarł w wyniku wypadku Pierre Curie został uderzony przez bryczką. Potem Ewa była tylko dwa lata. Po tym zdarzeniu, Mary i jej córki-in-law pomógł nazwie Yudzhin Kyuri. Niemniej, wkrótce zmarł (w 1910 roku). Zatem Mariya Kyuri sama została wychowana swoje córki.

Marii Kyuri córka, choć byli pełnoprawnym obywatelem francuskim, miał polskie korzenie i znał polskiego. W 1911 roku rodzina odwiedziła Polskę. Celem wizyty było odwiedzenie Marii Bronislavu siostrę, która była w domu opieki. W Polsce rodzina Curie wykonane regularnej jazdy konnej i pieszej. To wzmocniło relacje między Maryją i Ewy, którzy uważali, że matka nie dać jej wystarczająco dużo uwagi. W 1921 roku, kiedy to Ewa była tylko 16 lat, ukazał się jej pierwszy wyjazd za granicę. Wraz z matką Eva udał się do Nowego Jorku. Maryja, która dwukrotnie była nominowana do nagrody Nobla, spotkał się tam z otwartymi ramionami.

szkolenie

Kiedy rodzina Curie wrócił z podróży, Eva, jak jej siostra, weszła Kolegium Sevigne, który znajduje się w Paryżu. Ona otrzymała licencjat z filozofii i nauk przyrodniczych już w 1925 roku. Równolegle z badaniami Ewa próbowali opanować pianinie. I robi muzycznie ogromny sukces. Już w 1925 roku dała swój pierwszy koncert. Później, Eva spędził na wycieczkę w Paryżu i na przedmieściach. Kiedy Irene była żoną Eva przebywał z matką. Razem podróżowali do różnych krajów w Europie. rodzina Curie odwiedził Włochy, Szwajcarii, Belgii, Czechosłowacji, i tak dalej. D.

"Madame Curie"

Ewa, w przeciwieństwie do matki, małe zainteresowanie w naukach przyrodniczych. Jego bardziej interesuje humanistycznych i życia społecznego. Po śmierci matki w 1934 roku, Eva postanawia napisać jej biografię. Aby to zrobić, przeniosła się do malutkiej miejscowości Auteuil w Paryżu, gdzie zaczął pisać swoją książkę. Jako dodatkowych źródeł informacji Ewa używa dokumentów i listów, które zostały pozostawione przez matkę. A w 1935 roku wyjechała do Polski, aby dowiedzieć się więcej na temat dzieciństwa Marii Kyuri. Aw 1937 roku opublikował biografię zatytułowaną „Madame Curie”. Przedstawiał Ewie moją matkę silny, nieprzerwany osoby. Uważała Maryję nie tylko jako naukowiec, ale także jako zwykłego człowieka, którego udział spadł dużo trudności.

Książka stworzona furię i był pod wrażeniem międzynarodowej społeczności literackiej. Już w 1937 roku, Eva Kyuri został wyróżniony "neshnl Beech Arvard". Ponadto, produkt stał się tak popularny, że w 1943 roku książka została sfilmowana.

Jednakże produkt nie został oszczędzony krytykę. Wielu krytyków literackich obwinia Ewę za hagiographical podejścia. Niektóre momenty z biografii pisarza matka wolała nie wspominając. Na przykład, książka nie opisuje moment, kiedy po śmierci Pierre'a Mary miała romans z byłym studentem mężem Paul Lanzhevelom, który później stał się znany fizyk. Oprócz biografii matką, Eva Kyuri aktywnie opublikował swoje recenzje muzyczne, artykuły o kina, teatru, i tak dalej. D.

Wybuch wojny

Po wybuchu II wojny światowej, Ewa została szefem oddziału kobiecego w celu zebrania informacji. Po Niemcy zaatakowały Francję, musiała opuścić Paryż. Opuściła miasto, a wraz z innymi uchodźcami uciekł do Anglii. Tam dołączył do przepływu Francji „wolny”, który był prowadzony przez generała Sharl De Goll. W tym EVA został pozbawiony obywatelstwa francuskiego, a jego majątek został skonfiskowany.

Większość wojny Eva odwiedziłem w Wielkiej Brytanii. Tam prowadził dość aktywne życie społeczne. Na przykład, że spotkał się z Winstonem Churchillem, odwiedził żołnierzy w Szkocji i Stanach Zjednoczonych, gdzie wykładał. Ponadto, Eva pisze artykuły dla amerykańskich czasopism i gazet. W 1940 roku brała udział w przyjęciu w Białym Domu. Był pod wrażeniem wizyty Eva odbyła szereg publicznych prezentacji na temat „Kobiety i francuskich War”.

Całej latach 1941-1942 był korespondentem wojennym w ZSRR, Azji i Afryki. W tym czasie była świadkiem brutalnego i krwawe bitwy. Poza tym, że spotkał się z dobrze znanych przywódców wojskowych, generałów. Raporty Ewa podróż opublikowane w amerykańskim wydawnictwie, a w 1943 roku zostały one zebrane w książce „Podróż do wojska.” Z tym produktem Eva Kyuri została nominowana do nagrody Pulitzera.

okresu powojennego

Po wojnie powrócił do Paryża Eva. Tam pracowała w lokalnym wydawnictwie i aktywnie uczestniczył w życiu politycznym kraju. Na przykład, w rządzie Charles de Gaulle robiła porządki kobiet. A w 1948 roku, Eva, wraz z innymi ludźmi o podobnych poglądach poparł utworzenie państwa Izrael.

Na przestrzeni lat 1952-1954 pracowała specjalny doradca sekretarza generalnego NATO. W 1954 roku, Eva Kyuri żeni amerykański polityk i dyplomata Henry Labuass nazwie, który później stał się ambasadorem USA w Grecji. W 1958 roku otrzymała obywatelstwo Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Ostatnie lata swojego życia

W 1987 roku, po śmierci męża, Ewa mieszka w Nowym Jorku. Ona i jej mąż nie miał dzieci, ale Curie regularnie provedyvat Labuassa córkę z pierwszego małżeństwa.

W 2004 roku Ewa obchodziła swoje stulecie. Listy gratulacyjne wysłany prezydentów Francji i Stanach Zjednoczonych. W 2005 roku Eva został odznaczony Orderem Legii Honorowej. Pisarz zmarł w 2007 roku, w wieku 102 lat, będąc w swojej rezydencji.