133 Shares 3663 views

Dmitry Bertman, reżyser teatralny: biografia, życie osobiste, praca

reżyser teatralny Bertman Dmitriy Aleksandrowicz, twórca unikalnej „Helikon-Opera”, znany na całym świecie dzięki jego produkcjach. Jego występy są łatwe, elegancja, oryginalność, improwizacja i wielki szacunek dla materiału muzycznego.

Opera Prodigy

Dmitry Bertman urodził się 31 października 1967 w Moskwie. Nawet jako dziecko matka zapisała go do szkoły muzycznej w klasie fortepianu i kilka razy w tygodniu, pojechaliśmy do teatru. Dmitry Bertman, którego rodzina miała wiele znajomości w środowisku teatralnym, pamiętał swój pierwszy spektakl „Rabbit-zaznayka” w Teatrze Młodzieży, który oglądał z wielkim duchowym empatii. I podczas matki przerwie wziął go za kulisami, a chłopiec był zaskoczony widząc, że Baba Jaga – to wujek Wołodia, często jest w ich domu. Dmitry mówi, że odkąd przestał być zwykłym widzem, a teraz sobie sprawę, że teatr – konwencja, gry i oglądać aktorów to jest zrobione.

Niewielka Dmitry był zabawką – układ teatru na obracającego się koła, i to już w dzieciństwie przyszły reżyser grał swoje pierwsze produkcje. Już w piątej klasie, wiedział, że chce być tylko reżyser operowy. Najlepszą rozrywką dla nastolatek był tajnym wizyta Pokrowski prób w Teatrze Bolszoj. Każdego dnia poszedł do teatru. Stanisławski, znał na pamięć wszystkie występy, pamiętał wszystkich artystów. Tak więc od dzieciństwa Dmitry los został przypieczętowany.

nauka

16-letni Dmitrij Bertman, którego biografia jest pozornie predestynowany zajmuje brzemienną w skutkach decyzję – do złożenia wniosku w GITIS. Chociaż ten zamiar wprowadzić Uniwersytetu Moskiewskiego, poszedłem tam w wykładach przygotowawczych, a dopiero potem wyruszyli na kurs reżyserski. Dookoła stały, który kieruje w wieku 16 lat nie realistyczny i komisja wybór był bardzo sceptyczny. Ale badanie eksplikacji był w stanie przekonać specjalistów niewątpliwy talent uczestnika. Przez wszystkie lata studiów do Bertman przykuła uwagę, a on miał na co dzień, aby udowodnić swoje prawo do istnienia w zawodzie.

Już w latach studiów Dmitry szukając każdej okazji, aby umieścić występy. Pracuje w teatrach prowincjonalnych w Syktyvkar, Odessa, Twerze. Prowadząc amatorskie kółko w Domu medycznej, ucząc śpiewu w chórze lekarzy i pielęgniarek, a do tego dostaje sali prób, gdzie pierworodnym przyszłych występów słynnej firmy.

Życie teatr „Helikon-Opera”

Już w ostatnich latach Instytut wokół Dmitry tworzą małą grupę współpracowników, włożyli operę na czterech osób – „Mavra” Strawińskiego. I po studiach sama idea własnego teatru. I stało się niewidzialne – młody 23-letni mężczyzna tworzy własną operę! Stopniowo trupa składa się ciekawy repertuar dzieł kompozytorów 20. wieku. Były to bardzo trudne czasy dla kraju jako całości i dla teatrów w szczególności. Ale Bertman nie chciał się wycofać, był porywczy energia przekonać sponsorów do inwestowania w nagrywaniu i produkcji. Są one połączone przez chór 12 osób, co sprawia, że jest możliwe, aby umieścić „Pagliacci” Leoncavallo i przyciągnąć szerszą publiczność.

W 1993 roku „Helikon-Opera” dostaje status teatru państwowego i zaczyna aktywnie rozwijać. Początkowo firma była 30 jednostek pracowników, dziś ponad 300 osób pracujących w teatrze. Widzowie docenili dążenie reżysera Bertman i zakochałem się w nowym niezwykłym teatrze. Reżyser nazywa rewolucyjny i tyranem, stawia klasyczny, ale zawsze znajdzie nową interpretację, a to jest bardzo przyciąga publiczność i krytyków.

Teatr posiada on charyzmy Bertman, że jest niezwykle towarzyskim i teatr był raczej klub fanów jego twórczości, tu przychodzą wybitnych artystów, celebrytów i polityków. Na przykład, Walentina Matwijenko obserwował niektórym występów siedem razy, doprowadził wielu przyjaciół i oficjalnych delegacji.

Dziś repertuar "Helikon-Opera" składa się z klasyki: "Aida", "Borys Godunow", "Carmen", "Dama pikowa", "Sadko" i współczesne utwory: "Gershwin-Gala", "Dr. Haass", „Multik- opera ". Nadawanie Premier Teatr w nowojorskiej Metropolitan Opera nie można kupić bilety, wycieczki do teatru szeroko na całym świecie o tej samej fulla.

Przez długi czas teatr położony w złym pokoju, ale dzięki niesamowitej i heroicznych wysiłków Dmitry Bertman w listopadzie 2015 „Helikon-Opera” przeniosła się do własnego budynku przy Nikitskaya. Teraz mamy nowoczesną scenę teatralną i mnóstwo możliwości dla dalszych poszukiwań twórczych.

praca reżysera

Bertman Dmitriy Aleksandrowicz wyjątkiem „Helikon-Opera” aktywnie działa w wielu teatrach na całym świecie. Dla 20-nieparzystych latach działalności twórczej, on wyprodukował około 90 występów w najlepszych teatrach. Wśród jego ustaleń, „Nagi król” w Rzymie, „Faust” w Tallinie, „Nabucco” w Dijon, „Syrena” w Toronto, „Otello” w Szwecji. sposób twórczy Bertman jest ogromne zainteresowanie w świecie, był zapraszany na festiwale, konkursy jury.

Od 1994 Bertman zaczął uczyć za granicą, a od 1996 RATA prowadzi własny warsztat, szef wydziału reżyserii.

Twórcze osiągnięcia i nagrody

Głównym osiągnięciem Dmitry Bertman – to niezwykle skuteczne na całym świecie nowoczesny innowacyjny Opery. W „Helikon-Opera” jest zawsze wyprzedane, publiczność chętnie spojrzeć na dyrektora kreatywnego znajdzie. Zwiedzanie teatru w Londynie, Paryżu, Sztokholmie, Nowym Jorku, przyciąga ogromną liczbę widzów, krytycy mówią o utworzenie nowej oper rosyjskich, co stwarza Bertman.

Talent Bertman wielokrotnie otrzymali zasłużone nagrody. Ma ona kilka „Złotą Maskę” dla najlepszego reżysera teatru muzycznego, dwukrotnie nagrodę „Hit Sezonu” – nagroda teatralnych figur, przedstawione na kilku zagranicznych nagród i jest posiadaczem Orderu Przyjaźni. W 1998 Dmitry Bertman został Honorowy Artysta Rosji, w 2005 roku, stał się dla artysty Ludowej Federacji Rosyjskiej.

prywatność

Dmitry Bertman, którego życie osobiste jest zapalonym zainteresowanie wśród dziennikarzy, są tak zajęci pracą, co z rodziną był najwyraźniej nie ma czasu na myślenie. Jest bardzo towarzyska, w swoim domu, który odzwierciedla porywczym właściciela i ciekawy charakter, jest zawsze dużo gości.

Jeśli są ludzie opętani z pracy, to jest Dmitri Bertman, osobiste życie dla niego – teatr, czyta dużo, podróże, odwiedzając kolegów występy i działa – i to jest jego życie.