305 Shares 6180 views

Ziele angielskie: właściwości użytkowe. Zastosowanie ziela angielskiego

Nie wielu z nas słyszało o właściwościach zdrowotnych ziela angielskiego. W rzeczywistości ma on nie tylko wspaniały zapach, ale także bardzo przydatne.

opis

Zapachowe lub jamajski pieprz – przyprawa rodem z Karaibów i Ameryki Południowej. Ziele angielskie jest niebiesko-zielone drzewo owocowe ziele angielskie, które jest wysoka 20 m i rośnie w tropikalnych krajach o gorącym klimacie – Jamajki, Brazylii, Antalya, Kuba, Bahamy. Warto zauważyć, że to nie było możliwe do osiągnięcia, pomimo licznych prób uprawiać ziele angielskie w innych obszarach o podobnych warunkach klimatycznych, znacznego sukcesu. Roślina ta jest bardzo zły korzeń w innych miejscach. Powodem tego jest osobliwości gleby, na której rośnie ziele angielskie.

W celu uzyskania aromatycznego przyprawy, niedojrzałe owoce wraz z kwiatostanów zebrano i następnie osuszono pod promieni słonecznych lub w specjalnych piecach. Starannie suszy groch uzyskać brązowy kolor i staje się szorstka. W tej formie, oczyszczony z kwiatostany ziela angielskiego dostarczone na całym świecie jako bardzo pachnące i cennych przypraw.

Historia Dystrybucja

W starożytnych Hindusów uważa się, że ziele angielskie ma właściwości afrodyzjaku, zwłaszcza w połączeniu z kakao. W Indiach, zwyczajnej wykorzystywane do celów leczniczych, a plemiona Majów użył go w obrzędach balsamowania ciał swoich liderów. W Europie, zwyczajnej został wprowadzony przez Krzysztofa Kolumba, który odkrył ją w wysp na Karaibach w 1600 roku. Od początku 18 wieku ziela angielskiego stała się popytu w Europie, a zwłaszcza w angielskich smakoszy, którzy dali mu imię „wszystkich przypraw”.

Charakterystyczną cechą ziela angielskiego

Szczególną cechą ziela angielskiego jest jego wyjątkowy smak, łączyć odcienie zapachy cynamonu, gałki muszkatołowej czarnego pieprzu i goździków. W związku z tym jakość i ostrość, to przyprawa ma szeroki zakres zastosowań. Jednak, aby utrzymać przyprawy najlepiej w postaci groszku jak rozdrobnione jej subtelny zapach dość szybko erozji.

Struktura chemiczna ziele angielskie

Ziele angielskie użyteczne właściwości ze względu na bogatą składzie chemicznym. Obejmuje on cenne olejku pieprzu (około 4%), który zawiera taniny, oleje, żywice, a kolejne składniki, takie jak:

 • fellandrenu;
 • eugenol;
 • cyneol;
 • kariofilen.

Ponadto, ziele angielskie bogatą w witaminę C, retinol, witaminy z grupy B i minerały niezbędne w organizmie jak potas, sód, wapń, fosfor, cynk i żelazo, magnez, selen, miedź, mangan.

Ziela angielskiego: właściwości użytkowe

Skład Składnik papryki słodkiej daje mu całą listę użytecznych właściwości, wśród których są:

 • daje siłę i wigor, przywrócenie ludzkiej witalności, właściwości tonizujące;
 • przeciwzapalny efekt w zwalczaniu pasożytów wewnętrznych i ognisk zakażenia;
 • kotwienia uzyskany zapewniają garbniki składa papryka;
 • Normalizacja bilansu wodnego soli w organizmie;
 • pomóc w chorobach reumatycznych, zapalenie stawów kręgosłupa i ściągając nerwów.

Zastosowanie ziela angielskiego

Delikatny korzenny aromat i smak ziela angielskiego jest popyt w wielu dziedzinach życia. W szczególności, zwyczajnej cenionym i powszechnie stosowany w przemyśle perfumeryjnym przemysłowej do produkcji perfum i wód toaletowych. Ziele angielskie dodaje się w produkcji higieny osobistej, takich jak mydło toaletowe, a także zawarte w kompozycji odświeżaczy powietrza na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów.

Ziele angielskie, których właściwości Rozważamy, szczególnie szeroko stosowany w kuchni. Każdy gorliwy gospodyni w kuchni muszą mieć ziele angielskie, ponieważ daje Wszystkie dania subtelną wyjątkowy smak i aromat.

Co do zasady, ziele angielskie jest stosowany w postaci groszku, ale można go używać w postaci gruntu. ziele angielskie ziemia znalazły zastosowanie w produktach cukierniczych, takich jak ciastka i ciasteczka, pieczone towarów w załączeniu nutami cynamonu i gałki muszkatołowej w tym samym czasie. Ziele angielskie często dodawane do napojów takich jak wino z jęczmienia lub grzanego wina, herbaty lub kawy. Doświadczeni kucharze powinni natychmiast zmielić pieprz przed użyciem, więc nie traci swój smak.

Jednak najczęściej pachnący pieprz, groszek można znaleźć:

 • jako część pierwszego dania – zupy, barszczu, zupy, gulasze;
 • w głównych naczyń – ryby, mięsa wołowego i wieprzowe, drób, warzywa;
 • w sosach do sałatek i dań głównych do wypełnienia i marynat do mięs i ryb.

Zgodnie z zaleceniami profesjonalnych kucharzy w kuchni papryki słodkiej należy dodać na początku, bo potrzebuje czasu, aby oddać się do jego smaku i aromatu. Pod koniec pieprzu proces wyodrębniania gotowania.

W ziela angielskiego przemysłu spożywczego wykorzystywane głównie w produkcji mięsa mielonego do kiełbasy i parówki, kiełbasy, pasztety i Selz.

W produkcji niektórych odmian sera durum i ziela angielskiego służy. Dodatkowo, przyprawa jest obowiązkowym składnikiem znany i kochany w Indiach curry.

Leczenie pachnący pieprz

Przydatne jakość ziela angielskiego są szeroko stosowane w medycynie ludowej do leczenia różnych chorób. W szczególności, do szybkiego zwolnienia z niestrawności należy połknąć kilka groch ziele angielskie, bez żucia, i pić czystą wodę. Poprawa musi pochodzić po krótkim czasie. Jeśli nie ma efektu, trzeba pić trochę bardziej pachnący groszek. Takie działanie pieprzu spowodowane obecnością w składzie dużej ilości tanin, dzięki czemu może służyć jako opłacalne alternatywy dla droższych leków. Ponadto, herbata z kilku groch ziela angielskiego łagodzi wzdęcia i wzdęcia.

Ziele angielskie często stosowany w leczeniu bóle reumatyczne oraz problemy z kręgami i zakończeń nerwowych. Aby złagodzić ból groszku krem jest wykonany. Jest on wykonany z wstępnie gotowane i zgnieciony na ziele angielskie proszku.

W przypadku naruszenia pigmentacji skóry, bielactwo to preparat proszku ziele sprzyja aktywnego pigmentu skóry. W celach terapeutycznych, należy regularnie dodawane do żywności.

Leczenie ziele angielskie skutecznie przez kaszel, utrata zaburzeń apetyt i trawienie, opóźnienie miesiączki i moczu i jego zastosowanie jako środek przeciwko robakom. Dla tych celów, kruszony pieprz podjęte przed posiłkiem 3 razy dziennie po 1 gram.

Część jamajskiego pieprzu magnezu jest niezbędnym składnikiem dla pobudzenia aktywności mózgu. Dlatego, jego stosowanie w żywności przydatnej do mózgu.

ograniczenia ziele angielskie

Jak w przypadku każdej substancji, ziele angielskie ma kilka ograniczeń jeśli jest stosowany, i przeciwwskazania. Przede wszystkim nie można używać tej kategorii przyprawą ludzi, którzy mają reakcję alergiczną, a indywidualny nietolerancji ziela angielskiego lub którykolwiek z jego składników.

Każdy, kto ma jakichkolwiek problemów z przewodu pokarmowego, nie zaleca się używać go do leczenia.

Ponadto, należy zachować ostrożność podczas ciąży ziela angielskiego, ponieważ w dużych ilościach to irytuje narządów przewodu pokarmowego i mogą zaszkodzić dziecku. Pożądane jest, aby w tym czasie całkowicie wykluczyć z diety.

Bądź zdrowy!