662 Shares 6950 views

Kiedy trzeba sterylizować koty wiek, opieka pooperacyjna, żywność

Koty są chyba najbardziej ukochane zwierzaki. Słodkie, rodzaj, puszyste kociaki który zwinięty w twoich ramionach, pocieszające murchat … Od tej prezentacji mimowolnie rosnących czułość i spokój przychodzi. Koty nie wymagają codziennych spacerów. Powoduje to, że więcej ludzi do nabycia takich zwierząt.

Wkrótce, pytanie brzmi: „Kiedy wykonać sterylizację kota, i czy w ogóle to robić?” Tutaj opinie są podzielone. Niektórzy uważają, że konieczne jest, aby to zrobić, na podstawie kilku czynników:

– nr kat traci instynktu reprodukcji, odpowiednio, nie traci się i nie męki gospodarze;

– w ogniu koty często obchodzą swoje potrzeby w niewłaściwych miejscach;

– sterylizowane koty mniej agresywna i bardziej domowy, rzadko uciec od właścicieli;

– Nie muszę za każdym razem szukać dom kociąt urodzonych.

sterylizacja przeciwnicy przypominają moralnych i etycznych standardów.

W każdym razie, ty decydujesz. Należy również pamiętać, że sterylizacja kotów wieku który jest już dość znaczna, może występować bardziej skomplikowana ze względu na zastosowanie znieczulenia ogólnego podczas operacji. Jeśli masz wątpliwości dotyczące zdrowia kota po sterylizacji, to lepiej nie uciekać się do tej procedury.

Najczęstszym sterylizacja kotów (którzy wahają się w wieku od 8 miesięcy do roku) prowadzi po pierwszym ciepła. Podczas tej operacji, jajowody są związane w przypadku kastracji całkowicie usunięto jajniki i macicę. W ogóle, procedura jest wystarczająco szybki. Kot po sterylizacji lub kastracji pracy wymaga szczególnie starannej konserwacji. Odzyskiwanie odbywa się w ciągu dwóch tygodni, w tym czasie pilnować dobrostanu zwierząt, stanu rany, w przypadku wystąpienia krwawienia należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Sterylizacja kota, wiek , która jest zbyt mała (do 7 miesięcy), może spowodować dalsze opóźnienie do ogólnego wzrostu organizmu. Po zabiegu, kot nie jest konieczne do paszy suchej karmy i generalnie należy zwrócić większą uwagę na dietę, aby zapobiec otyłości, która jest częstą konsekwencją sterylizacji. Pod koniec okresu rehabilitacji, pozwól kochanie niezbędne ćwiczenia, bawić się z nim, tak że pozostaje mobilny. W żywieniu, zmniejszyć ilość kalorii i spróbuj nakarmić kota zrównoważony sposób.

Uważa się, że wykastrowane koty żyją dłużej, mają mniej problemów zdrowotnych (w szczególności chorób związanych z narządów moczowych), a oni nie są w żaden sposób gorsze od ich bliskich, które nie miały wpływu na funkcjonowanie. Często właściciele nie są zbyt zainteresowani młodych zwierząt, czy w tym przypadku sterylizacji kotów dostępne. Wiek, doświadczenie pokazuje, że w większości przypadków nie ma znaczenia, a operacja może być przeprowadzona pomyślnie.

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalecenia, sterylizacja nie będzie szokiem dla Ciebie. Konieczne jest, aby uważnie obserwować warunki pracy oraz stosować się do specjalnej opieki po niej. Wtedy Twój kot więcej niż jeden raz będzie można rozkoszować się jej ciepły i murchaniem jego ciepło.