884 Shares 8700 views

Volkswagen Golf 4: specyfikacje, zdjęcia i opinie

Po raz pierwszy Volkswagen Golf 4th generacji został wprowadzony do publicznej wiadomości w 1997 r. W ramach Frankfurckiego Motor Show. Ogólnie rzecz biorąc, ten model samochodu jest jednym z najbardziej znanych i jest produkowany w obiektach niemieckiego troski od kilku dekad. Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie czwartym generacjom Volkswagena Golfa 4. Omówienie samochodu – w dalszej części tego artykułu.

Projekt

Zewnętrzny wygląd kompaktowego hatchbacku niemieckiego pozostał niezmieniony od lat. I po raz kolejny bawarscy projektanci postanowili wejść w znany sposób – bez eksperymentów i innowacji, warto odświeżyć wygląd samochodu.

Co ciekawe, Niemcy potrafią nawet z minimalnymi zmianami zmodernizować projekt i uczynić je istotnym przez co najmniej następne 5-6 lat. Volkswagen Golf 4 nie był wyjątkiem. Uwagi właścicieli zwracają uwagę na wszechstronność wygląd samochodu. Dziś jest to czysto kobiecy samochód kompaktowy, a jutro będzie przekształcony w prawdziwy samochód sportowy mężczyzn. W tym samym czasie wystarczy wyposażyć "Golfa" w nowe dyski i parę trzech spódnic aerodynamicznych. W tym celu przesyłamy zdjęcia do porównania. Wydaje się, że takie różne maszyny. Ale zostały zmontowane na jednym przenośniku. Tak więc projekt został zaprojektowany przez Niemców dokładnie. Volkswagen Golf 4 jest rodzajem projektanta, który każdy może przekształcić się w swój własny styl i charakter.

Przy okazji, 5-drzwiowa hatchback nie jest jedyną wersją ciała dla "Golfa". W 99. rocznicy "Volkswagena" opracowano dwie nowe wersje samochodu z nadwoziem typu "station wagon" i 3-drzwiowym hatchbackiem. Dzięki temu przedsiębiorstwo poszerzyło kolejny krąg odbiorców o kolejne zamówienie. Teraz "Golf" to duży rodzinny samochód o pojemnej przestrzeni bagażowej, małym, małym samochodzie lub ciężkim sportowym "luku" (przy okazji, na niemieckim rynku krajowym pojawiły się nadwozia typu "kabriolet" typu Golf). Ale w przeważającej części Volkswagen Golf 4 był odpowiedni dla młodych ludzi, którzy kochają szybkość i zwartość. "Volkswagen" wyglądał jak mały zwierzę, drapieżnik, podbijający nocne ulice i szerokie autostrady. Wreszcie zauważamy fakt, że korpus "Golfa" był całkowicie wykonany ze stali ocynkowanej. Oznaczało to, że nawet w najcięższych warunkach klimatycznych samochód był w 100 procentach chroniony przed rdzą. Do tego czasu niemieccy producenci zakrywali metalową obudowę jedynie powłoką cynkową. Z czwartym pokoleniem "Foltz" zaczęto je wykonywać w całości ze stali ocynkowanej. Aby upewnić się, że hatchbacka jest odporna na korozję, wystarczy tylko zobaczyć pierwszeństwo stanu maszyny metalowej (dobre, takie "Golf" w Rosji nie jest dla jednego pokolenia). Nawet od 1997 r. Żadna maszyna nie została jeszcze zardzewiała i nadal pozostaje bez zabiegu antykorozyjnego po sprzedaży.

Opinie, wymiary i pojemność

Volkswagen Golf 4 ma dość standardowe wymiary "golfowej klasy". Długość nadwozia samochodu wynosi 4150 milimetrów, szerokość wynosi 1735 milimetrów, wysokość 1440 milimetrów (w przypadku Volkswagen Golfa 4). Recenzje zauważają, że dzięki tak niewielkim wymiarom maszyna jest w stanie manewrować nawet w najmniejszych ulicach. To duży plus. Ale z prześwitem drogowym są małe problemy – mówią właściciele samochodów. Całkowity prześwit wynosi 13 centymetrów. Jeśli chodzi o objętość bagażnika, to pomimo niewielkiego korpusu, hatchback może pomieścić do 330 litrów ładunku (prawie jak niektóre pełnowymiarowe sedany). Z tylnym rzędem siedzeń złożonych, objętość wzrosła do rekord 1180 litrów. Dla wagonu stacjonarnego wynosiła odpowiednio 460 i 1470 litrów. Sądząc po przeglądzie kierowców, "Golf" w ciele "wagonu" mógłby służyć jako prawdziwy minivan cargo i pasażerów, ponieważ może pomieścić do 4 pasażerów, a jednocześnie ma jeden z największych pni.

Volkswagen Golf 4 – przegląd zdjęć i wnętrz

Wnętrze samochodu jest bardzo wygodne i ergonomiczne. Kompaktowy, 4-ramienny kierownicę pasuje wygodnie do rąk, na centralnej konsoli znajduje się odtwarzacz kasetowy i przyciski sterujące dla pieca i klimatyzacji. Panel przedni nie jest przeciążony dodatkowymi przyciskami, deska rozdzielcza jest bardzo prosta i zrozumiała w percepcji. Nawiasem mówiąc, tutaj już w "bazie" znajduje się czarno-biały komputer cyfrowy (taki, który był zainstalowany w pierwszej dziesiątce). Przez lata samochód ma dość jasny i interesujący salon. To prawda, że według dzisiejszych standardów wydaje się bardzo stare. W sprzęcie najwyższej klasy "Golf" został wyłożony wewnątrz skóry i wyposażony w elektryczne lusterka ogrzewania i elektryczne okna. To prawda, była jedna wada w kabinie, która dotyczyła innego poziomu położenia pedałów gazu i hamulca. Jednak z upływem czasu szybko przyzwyczaisz się do tej funkcji.

Volkswagen Golf 4 – dane techniczne

Linia silników do czwartego generowania Volkswagena Golfa była czymś więcej niż zróżnicowana. Łącznie kupujący został poproszony o dokonanie wyboru pomiędzy pięcioma silnikami benzynowymi lub trzema jednostkami napędowymi. Zakres możliwości był również inny. Najsilniej rozwinięta moc silników o mocy 68 KM, najpotężniejsza – do 130 "koni". Wśród skrzyń biegów znalazł się także wybór. Ogólnie rzecz biorąc europejski rynek "Golf" został dostarczony w 4 wersjach punktu kontrolnego. Wśród nich są dwa automatyczne (dla 4 i pięciu prędkości), a także dwa mechaniczne (5 i 6 biegów) transmisje. Jak pokazuje praktyka, zasoby eksploatacji każdego z nich wynoszą około 200 tysięcy kilometrów. Dopiero po tej próbie transmisja jest poddawana pierwszej naprawie.

Nawiasem mówiąc, zmiana oleju w przekładni również często nie była wymagana. Na "mechaniki" olej poszedł do 60 tysięcy, na "automatycznej maszynie" – do 40 tysięcy kilometrów. Względnie rzecz biorąc, wymiana materiału smarowego była wymagana co 1,5-2 lat. Skrzynie mechaniczne zostały wykończone bardzo niezawodnym systemem sprzęgła, które również bez problemów pracowały przez 150-200 tysięcy mil.

Dynamika przyspieszenia

Szeroka gama silników pozwoliła każdemu nabywcy dokładnie dotrzeć do samochodu, który najlepiej spełnia jego wymagania. Więc "Golf" z najsłabszym silnikiem sprawił, że "szesnaście" w ciągu 18 sekund przyspieszył samochód do 169 kilometrów na godzinę maksymalnej prędkości. Hatchback z silnikiem o mocy 130 KM osiągnął "sto" w ciągu zaledwie 10 sekund. Jednocześnie "maksymalna prędkość" VW Golf 4 wynosiła 190 kilometrów na godzinę.

Zużycie paliwa

Należy zauważyć, że nawet najbardziej wydajny silnik charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa. Przeciętnie, na 100 km drogi, spędził około 8 litrów benzyny. Najbardziej ekonomiczny i niskoobrotowy silnik zużywa nie więcej niż 6,5 litra na "sto".

Koszt na rynku rosyjskim

W 2004 r. Oficjalnie przerwano produkcję seryjną czwartego pokolenia "Volkswagen Golf". Od nowego roku został zastąpiony przez nowszy hatchback, Volkswagen Golf 5. Więc można dostać czwarty Golf "tylko na rynku wtórnym. Jego średni koszt wynosi od 6 do 10 tysięcy dolarów. Warto zauważyć, że nawet w znacznym wieku (10-17 lat) ten samochód może konkurować pod względem długowieczności części i elementów nawet nowego "Priora" lub "Grant". Najbardziej cenionym w "Niemczech" jest ciało i silnik – są one praktycznie wieczne i będą służyć do momentu, w którym odometer pokazuje strzałę o długości 1 miliona kilometrów. I to nie na nic, że Niemcy robią najbardziej wysokiej jakości samochody na świecie.