667 Shares 4848 views

Co to jest "Chevrolet Orlando" i jak go zwiększyć?

Chevrolet Orlando jest jednym z niewielu amerykańskich samochodów, które jednocześnie mogą łączyć takie cechy jak zwrotność, komfort, praktyczność i wyrazisty wygląd. To wszystko sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych SUV w swojej klasie. Główną przeszkodą, która utrudniała jego najbardziej popularnym jeepem w Rosji, jest zaskakująco niewielki prześwit. Mimo charakterystycznych cech Chevroleta Orlando, klasa tego samochodu wynosi zaledwie 17 centymetrów. W naszych piachach taki jeep nie wytrzyma długo. Co wtedy? A potem kierowcy mają pytanie: "Jak zwiększyć luz?".

"Chevrolet Orlando": zwiększyć prześwit z tarczą o większej średnicy

Wystarczy zauważyć, że ta metoda poprawi osiągi jeepa tylko z estetycznego punktu widzenia, ponieważ nie wszystkie opony (nawet o średnicy wzrastające o 1-2 cale) są w stanie dostarczyć SUV o tej samej manewrowości i obsłudze. Faktem jest, że instalacja dużych kołowców pociąga za sobą rozszerzenie łuku kół (w przeciwnym wypadku nie pasuje do środka), a opona niskoopakowana, po pierwsze, jest nieefektywna, ponieważ Chevrolet Orlando nie zmienia swojego prześwitu, a Po drugie, to jest bezcelowe – nie pójdziesz daleko z naszymi drogami na takie opony. Z każdym uderzeniem na wykop, kauczuk niskoemisyjny podlega olbrzymim obciążeniom, które mogą następnie tworzyć kątowanie, grudek, a nawet przepuklina.

Jak zwiększyć prześwit w Chevrolet Orlando? Montaż gumowych lub poliuretanowych przekładek dystansowych

Ta metoda jest najbardziej cywilizowana i praktyczna pod względem bezpieczeństwa. Montaż takich urządzeń nie pociąga za sobą utraty kontroli i manewrowości samochodu, a tym bardziej nie wpływa na dynamikę przyspieszenia. Przekładki gumowe to urządzenia, które wyglądają jak spłaszczone gumowe bloki. Przy okazji, mają ten sam projekt. W przypadku bloku gumowego dystansownik ma metalowy zawias w podstawie, który jest pokryty wysokiej jakości gumą odporną na ścieranie. Urządzenia te są instalowane między amortyzatorem a ramionami zawieszenia. Jeśli chodzi o "Chevrolet Orlando" w ten sposób można zwiększyć co najmniej kilka centymetrów. Należy również zauważyć, że te elementy dystansowe nie powodują sztywności zawieszenia, jak to ma miejsce w przypadku instalacji sprężyn produkcyjnych "rzemiosła". Obsługuje takie mechanizmy przez długi czas – do 100-150 tysięcy kilometrów. Dalej sag, aw "Chevrolet Orlando" luz ponownie powraca do poprzednich 17 centymetrów.

Gdzie zainstalować?

Można je zainstalować na dowolnej osi – z tyłu, z przodu lub nawet z dwóch naraz. Jedyne co musisz obserwować to powiązanie instalacji. Jeśli odstępnik znajduje się tylko na jednej stronie samochodu, znacznie przesunie środek ciężkości, co może nie tylko prowadzić do utraty manewru, ale również zwiększyć ryzyko przewrócenia samochodu. Więc zainstaluj je tylko w parach, a następnie samochód nigdy się nie przewróci.