288 Shares 3750 views

myśliwski 6 generacji. Myśliwiec: zdjęcia i specyfikacje

Siły Powietrzne – jeden z największych rodzin wojsk Rosji. Wyższość technologiczna samolotu – najważniejszym kryterium zdolności bojowej Sił Powietrznych. I tak armia wyprzedza światowe potęgi – Rosja, USA, Chiny – poszukiwania w tym zakresie, aby być o krok przed resztą planety. A zatem dążyć nie tylko do uzbrojenia wojsk sovremennymii próbkach urządzeń, ale również zaangażować się w zaawansowanym rozwoju. W tym lotnictwo.

Który jest w łonie wielu światowych biur inżynierskich powstała 6 generacji myśliwiec. Maszyny „junior” szeregi już produkowane i latać. Wydali Rosjan i Amerykanów, a według niektórych doniesień, chiński. A ponieważ kluczowym czynnikiem konkurencyjności krajowych wojsk Sił Powietrznych będzie ukończenie bojowników z powyższych. Kiedy spodziewać się wygląd tych maszyn?

Kryteria dla 6 pokoleń

Faktycznie, na podstawie jakich kryteriów, nowy myśliwiec może być przypisana do samolotu 6 generacji? Wśród głównych, że są one nazywane eksperci – autonomiczny lot. Oznacza to, że urządzenie nie będzie zarządzać ludźmi i komputera – automatycznie lub zdalnie interakcji z ludźmi. Jednak nie są ekspertami w dziedzinie lotnictwa, którzy mówią, że myśliwiec generacja 6 może być pilotowany. Jest to możliwe, eksperci przyznają, że najnowsza klasa samochodu będzie dostępny w dwóch wdrożeń technologicznych w tym samym czasie.

Istnieje wersja, że jest bliżej amerykańskich lotników bezzałogowego koncepcji i Rosji, z kolei, jest jeden, w którym statek powietrzny będzie kontrolowane przez człowieka. Projektanci ze Stanów Zjednoczonych, jak zauważono w kilku źródeł jest obliczana w ten sposób dać bojowników niezwykle wysoką odporność na przeciążenia, ponieważ robot będzie w stanie wytrzymać je bez żadnych problemów. Rosjanie z kolei wydają się wierzyć, że żaden komputer nie jest w stanie obsługiwać maszyny na poziomie ludzkim. Jednak w środowisku samolotów z Rosji i wielu zwolenników i bezzałogowych pojęć. Jednak, jak wspomniano przez niektórych ekspertów, w tej części rosyjskich inżynierów są nieco gorsze od zachodnich odpowiedników. Na potwierdzenie tego są nieudane testy najnowszych modeli pojazdów bezzałogowych utworzonych w Federacji Rosyjskiej. A ponieważ myśliwiec 6 generacji Rosja, mówią eksperci, niektóre mogą tworzyć na podstawie koncepcji, która będzie zarządzać ludźmi samolotem.

Wśród innych ważnych kryteriów obiecujące maszyny jak eksperci nazywają niezwykłą niski profil. Obecny poziom technologii „Stealth” samolotów zapewnia ochronę przed systemów obrony powietrznej nie jest w 100%. Co więcej, jeśli weźmiemy najnowocześniejszych systemów rakiet obrony powietrznej, takich jak, na przykład, rosyjski S-400, „Stealth” na obecnym poziomie – to ledwie przeszkodą dla nich. Jednak oczekuje się 6 generacji myśliwiec ekspertów, będzie mógł opuścić z pracy, nawet najbardziej zaawansowane technologicznie systemy obrony powietrznej kosztem stealth. Nawiasem mówiąc, powyższe kryteria mogą uzupełniać obrony anty-powietrze (anty-rakiet, maniaków, etc.).

Kolejnym kryterium – nieproporcjonalnie wyższy wskaźnik bojownika w porównaniu do poprzedniej generacji maszyn. Jeśli teraz oczekuje się, że rozwój 6 generacji jest najszybszy samolot wojskowy latania z indeksu o 3 Macha, aby móc pokonać próg 5. Prędkość przelotowa (bez włączania ciągu dopalacza) z najnowszych myśliwców, zdaniem ekspertów, będzie to z pewnością naddźwiękowy. Również będzie w stanie uzyskać znacznie szybciej. Całkiem możliwe, prędkość przelotowa przyszłego bojownika będzie identyczną prędkość dzisiaj dopalania – Mach 1,5-2. Jednym z prawdopodobnych silników wydajności, które są zainstalowane na ultraszybkich Fighters – bardzo wysoką wydajnością. Dzięki niej, samolot może latać bez tankowania przez długi czas, a zatem prowadzić patrolowania dużych odległościach względnych swoich baz.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia 6 maszynie generacji, jak eksperci uważają, będzie bardzo ergonomiczny. Jest możliwe, że skrzydło, na przykład, jest w większej części jest zamknięty w kadłubie. Jest szansa, eksperci twierdzą, że bojownicy należący do 6 generacji świata nie będzie wyposażony w pionowych powierzchni ogona. Być może u podstaw konstrukcji statku powietrznego jest pojęcie „latające skrzydło” (jak futurystycznym wyglądzie B-2, który stoi na US Air Force).

Jak to będzie wyglądać najnowszego myśliwca? Fotografia, która jest niższa, może dać nam orientację przybliżoną.

Prawdopodobnie 6 maszyna pokolenie zwrotność (w tym w warunkach lotu przy ogromnych prędkościach). Aby to zrobić, wszystkie modele są wyposażone w silniki o ciąg wektorowany. Samolot musi być łatwy do manewrowania w narożnikach o 60 stopni. Dlaczego jakość samolotów, jeśli bitwy powietrzne krótkiego zasięgu będzie prawdopodobnie mało prawdopodobne? Głównym punktem widzenia na ten wynik – zwrotność pozwala bojowników do poruszania się w ramach tak zwanych „tarczy antyrakietowej” trajektorii. Oznacza to, że gdy uderzający głową na podejściu z SAM, maszyna może dramatycznie bok. pocisk przeciwlotniczy, a więc w stanie obliczyć ten manewr spada chybione.

Co jeszcze zostanie dodana do najnowszego myśliwca? Możemy oczekiwać, że pojawienie się w nich lepiej, w porównaniu z istniejącym, mechanizm interakcji z obiektów naziemnych. I to nie tylko ziemia, ale również morze, przestrzeń, a nawet pod wodą. Najlepszym zawodnikiem w najnowszej generacji, mówią eksperci – to taka, która przede wszystkim być w stanie komunikować się szybciej niż inne taktycznych i strategicznych danych z centrum dowodzenia i innych statków powietrznych, w celu uzyskania informacji z satelitów. Wszystko to pozwoli pilotowi, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem w kluczowych decyzjach mających wpływ na powodzenie misji bojowej.

Ponadto, najprawdopodobniej, myśliwce wojskowe 6 generacji będzie wyposażony w broń ze znacznie większym promieniu bojowej zatrudnienia niż obecnie pozwolić próbek. Istnieje wersja, że to z powodu środków do zwalczania celów z daleka samochód może wytrzymać konfrontacji z najnowszych systemów obrony powietrznej. Na przykład, wariant będzie możliwe wprowadzenie do zwalczania rakiet nawet przed radar wykrywa zenitu płaszczyźnie zespolonej. Prawdopodobnie najnowsze maszyny będą wyposażone nie tylko z pocisków, które są wykorzystywane głównie teraz, ale również instalacji laserowych. I bardzo różnych celów: jako te, które są przeznaczone do walki radiowego elektronicznego (wyłączenie awioniki wroga) i laserów, które mogą razić cele sami. Jest możliwe, że broń będzie również elektromagnetyczne. Pociski te, to ma postawić maszynę 6 generacji będą latać w takim tempie, że system obrony powietrznej po prostu nie może do nich „nadążyć”.

Czy najlepszym zawodnikiem na świecie?

Inną interesującą kwestią. Niektórzy eksperci uważają – jest mało prawdopodobne, że ktoś z projektantów samolotów mogą tworzyć obiektywnie najlepszym zawodnikiem na świecie. W tym czasie maszyna sześć generacji zostanie oddany do eksploatacji, poziom technologii w nich ma być o tym samym. O tej sytuacji teraz z 5. generacji myśliwców. Rosyjski T-50 i F-22 USA, jako całość, według wielu ekspertów, mają bardzo podobne możliwości i podobny poziom technologii. I to pomimo faktu, że bojownicy 3. i 4. generacji, produkowane w Rosji (a wcześniej – w ZSRR), w niektórych przypadkach, jak wielu ekspertów uważa, był o głowę wyższy niż amerykańskie odpowiedniki, i vice versa. Odnośnie 6 pokoleń, uważa się, ekspertów, nawet jeśli niektóre samoloty doprowadzi, na przykład, w prędkości, nie ma gwarancji, że inne składniki (np zwrotność), nie dadzą zawodnikom. Bardzo ważnym czynnikiem jest wsparcie maszyna z innych gałęzi służby – przestrzeń, obrony powietrznej, marynarka wojenna, w niektórych zadaniach – również ziemi.

Czy muszę rosyjski samolot 6 pokoleń?

Środowisko w ekspertów lotniczych mają zdania, że 6-generacji myśliwiec, a nie potrzebują nowoczesnych armii, w tym rosyjskim. W uzasadnieniu przewiduje dwa podstawowe typy argumentów. Na pierwszym z nich – systemy obrony powietrznej opracowane zostaną jeszcze bardziej intensywnie niż technika skrzydlaty. A zatem całkowicie nieodpowiednie, eksperci uważają, aby stworzyć flotę najnowszych i przede wszystkim bardzo drogiego myśliwca raz oni najprawdopodobniej zestrzelony podczas walki.

Kolejnym argumentem – technologia budowy nowoczesnych samolotów wojskowych, w zasadzie, osiągnęły taki poziom, które sprawiają, że urządzenie, które byłoby naprawdę bardziej problematyczne. Rosyjska maszyna T-50 amerykański myśliwiec F-22, i że prawdopodobnie już przygotowuje się do uwolnienia chińskiego samolotu 5. generacji, co do zasady, być wystarczająco praktycznie możliwe, aby zapewnić armii musi w najbliższych dziesięcioleciach, mówią eksperci. W szczególności, taki parametr sterowania jako wektor ciągu, który jest oczekiwany wiążące dla samolotu 6 generacji jest obecny w wielu nowoczesnych maszyn. I to jest zwrotność, które omówiliśmy powyżej, istnieje nawet niektórzy bojownicy generacji 4. Nie wspominając już o nowoczesne T-50 i F-22. Ponadto kreysersaya prędkość zarówno samolotów, według niektórych ekspertów, może również osiągnąć wartości naddźwiękowych.

Wyprzedza swoje czasy

Istnieje wersja, że obecne modele myśliwców są przeznaczone do wykonywania obowiązku do 50 lat. Potwierdza to pośrednio przez fakt, że samoloty nawet ubiegłych, 4 generacji, opracowany w połowie lat 60-tych, z powodzeniem służyć w armii wiodących potęg militarnych świata, aż do teraz. Opierają swoje właściwości – prędkość myśliwca, uzbrojenie, zwrotność – jest odpowiedzialny, zdaniem ekspertów, do współczesnych problemów. Do tych, w szczególności obejmują takie samochody jak rosyjski Su-30 amerykańskiego F-14.

Istnieje również pogląd, że nawet niektóre samoloty 4. generacji mogą konkurować z powodzeniem w niektórych składników obiecujących rozwiązań. W szczególności do tych niektórych ekspertów liczyć – rosyjski myśliwiec Su-35, MiG-29, w najnowszych wersjach. Ponadto istniejące maszyny (zarówno 4 i 5 generacji) mają, według wielu ekspertów, ogromny potencjał modernizacji. A ponieważ wiele funkcji wśród tych, które będą widoczne w płaszczyznach perspektywy, może być „przykręcić” do próbek z poprzednich generacji myśliwców.

Kiedy nowe maszyny będą?

Gdy pojawi się nowa klasa samolotu? Eksperci przewidują, że możliwe w ciągu najbliższych 10 lat są próby testowe takich maszyn, uruchomienie rzeczywistym 20. Istnieje wersja, że myśliwiec pierwszej generacji mają zostać zbudowane 6 Amerykanów. Poza tym przyczynia się przede wszystkim ogromny wojskowy budżet USA, czasami lepszy od tego, który jest w dyspozycji Rosji i Chinach, nawet jeśli będziemy je podsumować. Również USA ma godną pozazdroszczenia, według wielu ekspertów, potencjał technologiczny.

Chociaż, jak wspomniano przez niektórych ekspertów, nie wszyscy Amerykanie są tak pozytywne. W szczególności, wielu ekspertów są krytyczne istniejący zaawansowaną konstrukcję USA – takie same F-22, a także perspektywa F-35 (który, nawiasem mówiąc, nie jest to pięć generacji, które mogą pośrednio potwierdzają brak zainteresowania projektantów w produkcji na poziomie 6).

Istniejące prototypy: Amerykańska koncepcja

Jakie są prototypy maszyn 6 pokoleń? Co ma być najlepszym wojownikiem w świecie nowoczesnej klasy?

Dla tych, niektórzy eksperci liczyć projekt F / A-XX, opracowany przez Boeinga. Zakłada się, że będzie to wojownik nośnik oparty na US Navy, który może być użyty w wielu różnych misjach bojowych. Maszyna prototyp został wprowadzony do świata inżynierów Boeing w 2008 roku. Funkcja konstrukcja samolotu jest to, że nie posiada pionową ogon, a oni mają prawie wszystkie nowoczesne myśliwce. Zdjęcie nietypowe F / A XX poniżej.

Aparatura skrzydełka, jak zwrócić uwagę eksperci, podobne do tych elementów F-22. W kokpicie samolotu obiecujących pod względem układu, istnieją dwa miejsca dla pilotów. Po pierwsze, jako eksperci uważają, uda zawodnika, a drugi – do kierowania bezzałogowych statków powietrznych znajdujących się w komplecie zbrojeniowego. Wielu ekspertów jednak mylić wielką wagę stosowania maszynie – 45 ton. Istnieje jednak opinia w tym zakresie – na twarde ciało może być mocniejszy silnik, a tym samym zwiększyć ogólną oporową automatyczna. Silnik, który może stać na F / A-XX – taki sam jak zestaw do F-35. Który po raz kolejny potwierdza fakt, że wiele z dzisiejszej technologii już spełniać kryteria dla 6 pokoleń. Oczekuje uruchomienie F / A-XX w produkcji – na środku 2020s.

Kilka lat po pokazie pierwszego F / A-XX publicznego Boeing wprowadził świat do zaktualizowanej wersji swojego 6 generacji maszyn koncepcji. Zgodnie z projektem, samolot zakłada produkowane tak samo w obu wersjach – bezobsługowej technologii i jednym gdzie jednostka sterująca będą ludzie. Oczekuje się, że samolot będzie w stanie zastąpić myśliwce czwartej generacji, takich jak F-18 w ciągu najbliższych dziesięcioleci.

Boeing Co., tymczasem ma inną koncepcję generacji myśliwiec 6. Ta maszyna FX. Jest on przeznaczony nie dla marynarki wojennej, a specjalnie dla US Air Force. Oczekuje się, że samolot będzie zastąpić F-22. Główną zaletą urządzenia jest nazywana bardzo szybki.

Wiadomym jest, że inny amerykański aviagigant – Lockheed Martin – przygotował również własną koncepcję. Jednak fakty przyszłego samolotów z tej firmy jest wciąż bardzo mało. Nie ma, być może, tylko informacja, że samochód będzie produkowany przez zintegrowanej koncepcji aerodynamicznej.

Amerykanie, jak niektórzy eksperci są przybliżone wytyczne dotyczące warunków 6 generacji myśliwców uruchomienia. Maksymalna dużo chętnych czekać do Stanów Zjednoczonych – przed końcem 2030s. Z kolei ponowne wyposażyć wojsko Amerykanów planuje w ciągu 20 lat po wprowadzeniu samolotu w produkcji seryjnej.

Samolot z Europy

Wśród chlubnym europejskiego prototypu 6 generacji samolotów – rozwój grupy Dassault neuronu. Jednak wszystko, podczas gdy inżynierowie pochwalić tej firmy – dobry warkotem, stworzony z wykorzystaniem „Stealth” -Technologia. Został pokazany światu w 2012 roku. Jednak osiągnięcia inżynieryjne, które zostały wdrożone w niej, eksperci uważają, może stać się podstawą do pełnych maszyn 6 generacji.

Chiński projekt

W tej chwili w Chinach projektanci samolotów finalizowania FIGHTER 5 pokoleń. Chodzi o to, J-20 i J-31 płaszczyznach. Do tej pory eksperci uważają, że chińscy inżynierowie nie są zbyt rozproszony przez długoterminowego rozwoju, ale nie ma dowodów, że pewnym zainteresowaniem projektantów z Chin w tworzeniu 6 maszynie generacji. Jak również Europejczyków, chińscy inżynierowie stworzyli high-tech drona, który został nazwany Lijian, charakteryzujący się niskim widoczny na radarze. Na podstawie tego rozwoju, eksperci twierdzą, obiecujący myśliwiec może być skonstruowany całkowicie. Jest możliwe, że będzie to w pewnym stopniu odpowiadają 6 kryteriów generacji.

japoński prototyp

Projektanci z Japonii, zgłoszeni w wielu źródłach, również angażują się w rozwój nowego klasy myśliwca. Uważa się, że podstawą dla samochodu będzie eksperymentalny samolot ATD-X. Jest wersja, że myśliwiec z 6 generacji japończyk buduje w sojuszu z projektantami z USA. Eksperci nazywają model ATD-X, który mógłby stać się podstawą do wdrożenia najbardziej zaawansowanych technologii przyszłości. Wraz z rozwojem myśliwca 6. generacji.

Koncepcja rosyjska

Jak są w szkole krajowej? Czy istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się rosyjskiego wojownika szóstego pokolenia? Wiadomo tylko, że wojskowe przywództwo kraju planuje stworzyć taką maszynę. Jest kilka informacji, że rozwój w tym kierunku jest zaangażowany w firmę Sukhoi. Nie wiadomo jednak o możliwych datach rozpoczęcia rozwoju i uruchomienia takiego samolotu w produkcji. Dzisiaj wszystkie zasoby rosyjskich deweloperów są rzucane na innych rosyjskich bojowników – T-50, należących do 5. generacji, a także na modernizację samochodów należących do starszych modeli. Ale wśród ekspertów jest wersja, że jest to T-50, która może stać się podstawą do stworzenia samolotów generujących szóstą generację.

Powyżej powiedziano już, że rosyjscy projektanci mogą zacząć tworzyć obiecującą maszynę zarówno na zasadzie bezzałogowej, jak i na podstawie technologii, które wymagają udziału w zarządzaniu ludzkim samolotem. Jeśli podstawą jest pierwsza opcja, można użyć podstawowego urządzenia do projektowania "Skat" stworzonego przez MiG OKB. Zdaniem ekspertów, stosowane w niej technologie mogłyby pomóc w zapewnieniu, że rosyjski myśliwiec z 6. generacji pojawił się w najbliższej przyszłości.

Jednocześnie w mediach pojawiają się doniesienia, że w ciągu najbliższych 10-12 lat pojawi się pierwszy prototyp maszyny generującej 6 generowane przez inżynierów z Federacji Rosyjskiej. To najprawdopodobniej będzie dotyczyło United Aircraft Corporation. Jednocześnie należy zauważyć, że rosyjscy projektanci samolotów mają szansę wyprzedzić Stany Zjednoczone, które planowały stworzyć płaszczyznę podobnej klasy w latach dwudziestych. Jednocześnie, jak twierdzą eksperci, inżynierowie z Federacji Rosyjskiej jeszcze nie zdecydowali się na dokładną koncepcję przyszłego myśliwca, wierząc, że jego rozwój jest kwestią bardziej naukową niż projekt.