715 Shares 3852 views

Jeśli nie obsługiwać porty USB

Znajdź nowoczesna płyta pozbawiona natywnym wsparciem dla standardu USB Uniwersalna magistrala szeregowa, stało się niemożliwe do niedawna. Mimo, że ich obecność lub nieobecność nie ma wpływu na działanie innych elementów, lecz znacznie rozszerza możliwości systemu komputerowego. Po raz pierwszy wprowadzony w 1996 roku, to jest mocno zakorzenione w rynku. W porównaniu z oponami LPT i COM, nowość posiadał zdolność do „gorących” urządzeń zamienne i technologia obsługiwana własnym konfiguracji Plug & Play.

Teraz lwia urządzeń peryferyjnych podłączonych do komputera za pośrednictwem portu USB jest. To drukarki, klawiatury, myszy, skanerów, telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych i, oczywiście, dyski flash i zewnętrzne dyski twarde. Tak więc, jeśli z jakiegoś powodu nie działa, port USB, może być traktowane jako poważne usterki. Pod tym względem szczególnie narażonych przenośnych urządzeń komputerowych – laptopy, netbooki, tablety.

Jeśli nagle nie działają z portu USB w komputerze, a następnie stracił funkcjonalność może być łatwo i szybko powrócić – wystarczy kupić kartę rozszerzeń i podłączyć go do złącza PCI lub PCI-Express (zależnie od wersji). Ponadto w ten sposób w starym systemie, aby dodać wsparcie dla najnowszej standardowego USB do szybkiego trzeciej wersji. Ale jeśli nie używaj portu USB w laptopie, a następnie rozwiązać ten problem, w niektórych przypadkach może być konieczne, aby odwiedzić centrum serwisowym (SC).

Nawiasem mówiąc, w globalnej sieci Większość artykułów, które określają procedury dla siebie „naprawa” przekierować go do witryn sklepowych remont. Bez wątpienia, jeśli nie obsługiwać porty USB, może to rozwiązać problem w SC. To tylko będzie to wymagało nakładów finansowych, czasami bardzo istotne. Ponadto, dając laptopa do naprawy, konieczne jest, w jakiś sposób, aby usunąć go informacje poufne, gdyż nikt nie może zagwarantować, że po pewnym czasie swoje zdjęcia rodzinne w „nagiej” stylu, znajduje się na dysku twardym, nie pojawi się w Internecie.

Ale istnieje rozwiązanie. Odkrywają, że nie działają porty USB, można spróbować odzyskać swoje wyniki.

Przede wszystkim, trzeba ponownie uruchomić system. Czasami to pomaga.

Następnym krokiem (zakładając, że poprzedni nie przyniósł pożądanych rezultatów), które chcesz wyodrębnić z portów USB sznury urządzeń podłączonych.

Istnieje możliwość, że nie działa, porty USB z powodu zbyt dużego obciążenia Prąd na stopnie mocy opony.

Następnie należy podłączyć jedno urządzenie, takie jak mysz i sprawdź. Stąd potrzeba, aby przetestować wszystkie złącza, a tylko niektóre z nich czasami uszkodzona.

Następnie w „Menedżer urządzeń systemu» Windows, aby usunąć wszystkie grupy «ten» wpis kontrolerów USB i uruchom ponownie komputer. Po tym warto zainstalować sterownik na chipsecie płyty głównej (Intel, NVIDIA lub AMD).

Jeżeli wszystkie te działania okazały się nieskuteczne, a następnie jako podstawowe narzędzie, można spróbować ponownie zainstalować system operacyjny. A dopiero potem przenieść komputer do serwisu.

Oczywiście, wszystkie powyższe należy zrobić, upewniając się, że korzystanie z magistrali USB nie jest zabronione w systemie BIOS.