161 Shares 4340 views

Co lepiej umieścić amortyzatory?

Ten artykuł dotyczy kwestii, co jest lepiej umieścić amortyzatory. Od niego dowiesz się dużo o szoku, ich rodzaje i jak trzeba wymienić w nagłych przypadkach.


Jednym z najbardziej popularnych tematów dyskusji są amortyzatorów samochodowe wśród kierowców. Z każdym dniem, „skarbonki” historie jazdy aktualizowana o nowe historie i opowieści o niezbędne elementy samochodów. I bez wątpienia każdy zastanawiał się, co szokuje lepiej – gaz lub olej.

Właściwościami klap konstrukcyjnych są podzielone na hydraulicznego i gazowego. Istnieje również jedno- i podwójnej rury modele w której występuje (lub nie występują) możliwość regulacji. Warto wspomnieć, że praca wszystkich mechanizmów odbywa się za pomocą siłownika w którym ruch tłoka. Od liczby ruchów tłoka zależy od gładkości i łatwość przemieszczania się pojazdu. Objętość płynu przepływającego przez zawór tłumiący wpływ rodzaju amortyzator, a mianowicie, że miękkie lub twarde.

wstrząs gazu amortyzator składa się z dwóch cylindrów, pomiędzy którymi przepływa olej. Do tej pory, urządzenia te są bardzo proste w obsłudze i tanie. Więc jeśli myślisz o tym, co jest najlepsze amortyzatory, należy dokonać wyboru na korzyść instalacji gazowej. W samochodach kategorii rodzina najlepiej jest wykonać instalację dwururka amortyzatory hydrauliczne, są one idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy preferują spokojny styl jazdy. Jeśli nie jesteś zwolennikiem skrajnego stylu – to jest to, czego potrzebujesz.

Faktem jest, że podczas wyścigu samochodowego, gdzie jest to konieczne, aby gwałtownych ruchów, olej wrze w wysokiej temperaturze i szok w końcu przestaje działać. Tego rodzaju amortyzatora chłodzi dłużej (w przeciwieństwie do pojedynczej konfiguracji rurowej, przy czym olej powinien wytrzymywać zmiany temperatury nie większej niż 150 °).

Jeśli wciąż jesteś niezdecydowany co do których szokuje lepiej, warto zauważyć, że dwie rury charakteryzują się dużą bezwładnością i masy. Gdy są one zamontowane na samochodzie chcesz zwiększyć masę unsprung. Zdaniem ekspertów, nie instaluj tego rodzaju amortyzatorów do nowoczesnych samochodów, które są w stanie rozwijać dużą prędkość. A jeśli spojrzeć na to z konsumentem, wśród głównych zalet jest niska cena.

W jednym przepustnicy gazu rura ma drugi zbiornik, który jest wymagany do tłumienia gazu i płynu roboczego. Pamiętaj, że podczas instalacji amortyzatory nie można umieścić w dół „głowa”. Kiedy zdecydować, co jest najlepsze amortyzatory, nie zapomnij, że nie ma żadnych wad single-tube bliźniacze. Jedyną znaczącą wadą jednoprobówkową amortyzatorów gazu cena nadmuchany. Podwójne urządzenie rury z nadciśnieniem gazu jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy gazem i hydraulicznie. Są wytrzymalsze (w przeciwieństwie do konwencjonalnych hydrauliczny) i są znacznie tańsze niż gaz. Gaz nich jest pod ciśnieniem i olej nie spienia się, gdy w stanie nagrzanym.