526 Shares 4387 views

Ryba chimera: opis, zdjęcie. Przepis na gotowanie

Ta ryba nie należy do najpopularniejszego życia morskiego. To dość rzadkie, a wielu, słuchając imienia, nawet nie rozumie, co mówi. Postaramy się wyeliminować tę niewiedzę trochę. Chimera ryb odnosi się do dna i głębinowych mieszkańców głębin morza. Dotyczy to wszystkich znanych odmian. Jest on rozprowadzany we wszystkich oceanach i morzach półkuli południowej i północnej. Zasila małe ryby, skorupiaki, mięczaki i rozgwiazdy. Ma długość do półtora metra.

Informacje ogólne

Chomika ryb, mimo że jest niezdarna i powolna, jest idealnie przystosowana do poszukiwania łupiny na dnie morza, na przykład małży. Niektóre gatunki tego podwodnego mieszkańca są uzbrojone w rdzeń trujący, co jest zaskakującą niespodzianką dla rekinów i innych drapieżników, którzy odważyli się zaatakować.

Dowiedzmy się, czym jest chimera.
Ryba, zdjęcie, które przed Tobą, wygląda bardzo śmiesznie, ale dopiero wtedy, gdy dowiesz się o swojej trującej broni. Jak ona szuka sobie wyśmienitego traktowania w ciemnych, błotnych i glonów? Chimera w tym doskonale pomaga nos, kopanie dna morza i posiadanie specjalnych receptorów do przeszukiwania. Żyje i poluje głównie na płytkich wodach, ale są też przedstawiciele, którzy wolą szukać poszkodowanego w głębinowych wodach.

Cechy Chimera

  1. Ryba chimera ma kilka innych nazw, które w pewnym stopniu odzwierciedlają cechy jego wyglądu. Na przykład: ryba króliczna, szarlotka, ryba słonia i lampart ryba.
  2. Z uwagi na fakt, że nasze ryby mają duże zużycie płyt stomatologicznych, rosną w sposób ciągły przez całe życie.
  3. Wcześniej, nawet w mitach starożytnej Grecji, chimera była krzyżem między smokiem, kozłem i lwem. Teraz to słowo oznacza każdą niezwykłą istotę, realną lub wyimaginowaną.
  4. Złapają nasz rekin duchowy, najczęściej sieci. W krajach europejskich, kiedy wchodzą do tych sieci, są one wyrzucane, ponieważ uważają to za niedożywione. Ale w niektórych innych stanach, takich jak Chiny i kraje Afryki Południowej, jest to przysmak, a jego mięso jest gotowane na różne sposoby.

"Srebrna Rura" – tzw. Chimera w Nowej Zelandii, serwowana na smażonym stole i z frytkami. "Biały filet" to australijski przysmak. Załóżmy, że złapałeś chimera. Czy mogę jeść? Odpowiedź jest prosta – oczywiście możesz.

Rodzaje chimer i obszary ich zamieszkania

Są trzy główne rodzaje naszych ryb:

  1. Chimera z głową pługową należy do rodziny Callorhynchidae, żyje w płytkiej płytkiej wodzie, a dzięki delikatnej, nietypowej formie, pyska, z powodzeniem znajduje się w piaszczystym dnie mięczaków.
  2. Z głupim nosem należy do rodziny Chimaeridae, mieszka w głębszych i ciemniejszych wodach, do 500 metrów głębokości. Dzięki oczom nadprzytomnym, duch karku szybko i łatwo zauważa, że gwiazdy morskie i inni mieszkańcy wody morskiej nadają się do jedzenia.
  3. Długa nosowa ryba z rodziny Rhinochimaeridae żyje jeszcze głębiej i ma wrażliwy, wydłużony pysk, który ma poszukiwać mięczaków, gdzie nie ma absolutnie żadnego światła.

Ta sama chimera-ryba, potwierdzona zdjęcie, bardzo piękna, z srebrzystymi brzegami.

Chimera ryb: jak gotować w piecu

Ludzie z obozu, którzy zdecydowali, że to jest całkiem jadalne, mówią, że potrawy z królika morskiego są bardzo smaczne. Ponadto, na półkach sklepów można często zobaczyć ten przysmak. Tu jest jeden plus – niesamowity wygląd chimerki jest już sprzedawany. W związku z tym, na zakończenie naszego wstępnego artykułu, powiem ci przepis na gotowanie naszych ryb z warzywami w piecu. Do tego potrzebujemy następujących składników: jednej tuszy królika morskiego, jednej marchwi, jednej cebuli, przypraw do ryb, soli, pół cytryny i kilku łyżek oleju roślinnego.

Proces gotowania chimer w piecu

Zaczynamy przygotowywać warzywa, ponieważ muszą one być wypuszczone. Marchewki są czyszczone i przetarte na dużym tarkę. Wkładamy patelnię do ognia, wlamy trochę oleju roślinnego i układamy warzywa. Następnie myjemy białe cebule, jest znacznie łagodniejsze niż zwykle, aby smakować, pokroić na pół pierścienie, a także umieścić na patelni. Warzywa wymieszać, sól, dodać trochę wody (kilka łyżek) i zamknąć pokrywę. Mieszać od czasu do czasu, gulasz do końca. Nadszedł czas na podjęcie ryby. Wytnij nożyczkami krótką, dostępną na tuszy. Potem pocięto na małe kawałki. W małym spodku nalewamy przyprawy i sól, wymieszamy i pocieramy każdy kawałek ryby tą mieszaniną. Ona będzie marinować, podczas gdy nasze warzywa są duszone. Kiedy cebula i marchewka są gotowe, weźmy formę do pieczenia i włóż do niej warzywa. Nie smarować wstępnie smaru blachą do pieczenia z olejem. Następnie, na wierzchu warzyw, układaj kawałki chimerowych ryb i wyciśnij sok z cytryny na pół. Piekarnik jest podgrzewany do 200 stopni, wysyłamy go do formy, a za 20 minut pyszne danie jest gotowe. Podawać w gorącej formie z bocznym naczyniem ryżu lub puree ziemniaczanym. Bon appetit!