477 Shares 4849 views

Pickling różowy łosoś w domu

Ryby jedzą mniej ludzi, najchętniej wybierają różne rodzaje mięsa, ale nie mówi, że nie jest smaczne, nie zaschło ani nie ma w nim żadnych użytecznych substancji – wszystko jest absolutnie odwrotne. Większość chciałaby zobaczyć na świątecznym stole solone czerwone ryby i jej kawior na kawałku białego chleba z masłem. Takie przydatne i smaczne potrawy można gotować w domu. Czy nie wierzysz, że możliwe jest piklowanie łososia różowego w domu? Zacznijmy …

Jak umyć własne czerwone ryby w domu

Ustęp 1

Kupujemy ryby prawidłowo

Aby ryby były smaczne, musi być oczywiście świeże. W tym celu przejdź do najbliższego sklepu lub sklepu, aby kupić cały tusz, na przykład różowy łosoś. Nigdy nie podejmuj dzielonej ryby, bez płetw lub głowy. Wszystko to musi być usunięte w domu przez siebie. Lepiej kupić mrożone lub schłodzone, które nie było poddawane rozmrażaniu. W przeciwnym razie solenie łososiowatym w domu kończy się kulinarną porażką. Ale najprawdopodobniej słuchałeś naszej rady i kupiliśmy wspaniałą rybę.

Ustęp 2

Gotowanie różowy łosoś

W przypadku, gdy nasza ryba jest zamrożona, po kilku godzinach go zamrozić, ale nie próbuj jej rozmrozić w kuchence mikrofalowej, w przeciwnym razie łosoś łososiowy w domu nie będzie możliwy. Podczas tuszowania tuszy, przygotuj wszystko, czego potrzebujesz do solenia: mieszanka do trawienia, nożyczki, nóż, zbiornik ryb, ucisk. Użyj jako szkliwa lub tworzyw sztucznych. Metalowe naczynia najlepiej nie używać, ponieważ nasza ryba może mieć smak metalu. Nóż jest ostry i średniej wielkości, a nożyczki służą do odcięcia płetw. Sól jest duża, gdyż w przeciwieństwie do płytkiej, pochłania wilgoć znacznie lepiej i daje sól rybną w swoim soku. Również wziąć cukier w przybliżonym stosunku 3 do 1 – trzy części cukru, jedna część soli. Zastanów się, że jeden kilogram czerwonej ryby potrzebujesz około trzech łyżek mieszaniny. Można ważyć tuszę, można zrobić wszystko z oczu, ponieważ ryba ma unikalną właściwość i nie przejmie nadmiaru soli, ale nadal nie przesadzaj. Można również dodać 3 liści laurowych do 1 tuszy, pięć groszek czarnego pachnącego pieprzu, można użyć specjalnych mieszanek. I jako ucisk, weź prosty trzylitrowy słoik wody. Tak więc łosoś łososiowy występuje w solance.

Ustęp 3

Robimy naszą rybę

Mieszanka jest już gotowa, a ryby na stole. Odciąć głowę, nożyczki – płetwy, wyciąć brzuch nożem i oczyścić wnętrze. Po wycinaniu i czyszczeniu brzucha wycinamy z kręgosłupa nożyczkami po lewej i prawej stronie, zanim pozostaniemy tuszką ryb z kości starannie usuwanych. Teraz przeciąć tuszkę na pół, jeśli jest duża, jeśli jest mała, to zostaw ją w całości.

Ustęp 4

Solim ryby

Mamy stertę ryb ze skórą na stole. Jeśli masz zamiar wybrać łososia w oleju, następna wskazówka jest dla Ciebie. Otwieramy ryby i gładko wymieszamy, pieprzu i liści laurowych, zanim wylądujemy ryby w naczyniach. Teraz rozprowadzaj rybę w zbiorniku, przykryj uciskaniem i umieść rybę w ciepłym miejscu, możesz ją zostawić na kilka godzin w kuchni, a następnie wyczyść ją w zimie. Gładkie łososia w domu było sukcesem! Za dzień można służyć rybie do stołu. Jeśli soli ketu lub różowego łososia, nie będą tak tłuste, jak pstrągi lub łosoś. W tym celu mogą być wylane olejem. Wszystkie narzędzia używane podczas gotowania powinny być bardzo starannie i nie więcej niż raz, aby spłukać detergentem. Jeśli nie, zapach ryb może pozostać.

I na samym końcu – przyjemny apetyt dla ciebie. Ach, tak! Przed piciem nie zapomnij wylać różowego soku z łososia sokiem z cytryny, bardzo mało. To ma dodać specjalną pikantność do naczynia!