136 Shares 7402 views

Odwodnieniem jest brak wody w ciele

Nie sposób nie docenić wagi wody dla ludzkiego ciała. Wszystkie procesy jego aktywności życiowej zależą od obecności cieczy wewnątrz niej. Odwodnienie to deficyt wody w naszym ciele. Może to prowadzić do katastrofalnych konsekwencji, stając się Czynnikiem rozwoju wielu schorzeń. Również odwodnienie jest procesem, który sam może sygnalizować wystąpienie choroby. Dlatego trzeba wiedzieć o odwodnieniu wystarczającym do zrozumienia, jak radzić sobie z taką patologią.

Przyczyny odwodnienia

Jeśli chodzi o czynniki powodujące odwodnienie, to przede wszystkim najbardziej powszechne i oczywiste powody, dla których każdy może mieć. Odwodnienie jest procesem, którego głównym powodem jest niewystarczające spożycie płynów w ciągu dnia. Inne powszechne czynniki powodujące odwodnienie obejmują ciężką biegunkę i wymioty, a także nadmierne pocenie się.

Codzienne z naszego ciała ewakuowane jest w sposób naturalny nierówną ilość płynu. Proces ten zależy od wilgotności, temperatury otoczenia, zdrowia konkretnej osoby, poziomu aktywności fizycznej i innych czynników. Naukowcy odkryli, że dorosły człowiek potrzebuje normalnego życia, aby uzupełnić swoje ciało 2,5 litrami płynu w ciągu 24 godzin. Jednocześnie liczba ta może wahać się zarówno w jednym, jak i innym kierunku, w zależności od kombinacji czynników wymienionych powyżej.

Objawy odwodnienia u dzieci

Odwodnienie jest warunkiem, że małe dzieci nie mogą zadeklarować. W tym przypadku są bardzo zaniepokojeni. Na wczesnym etapie patologii objawy mogą wystąpić w postaci pęknięcia warg, uczucie nadmiernej suchości w jamie ustnej, mglisty wygląd i stan podekscytowany. Niepokój objawy odwodnienia u niemowląt może być słaby i częsty oddech, silne spowolnienie impulsu, lekkie niebieskie zabarwienie skóry, które jednocześnie staje się bardzo wrażliwe na dotyk.

Objawy odwodnienia u dorosłych

Ciężkie odwodnienie u dorosłych jest wyraźniejsze niż u dzieci. W tym przypadku jest ogólna słabość i silne pragnienie. Możliwe jest zwiększenie temperatury ciała, ale skóra w tym przypadku pozostaje chłodna w dotyku. Objawami odwodnienia mogą być skurcze mięśni i nudności.

Odwodnienie: leczenie patologii

W przypadku umiarkowanego lub silnego odwodnienia pacjent musi zostać hospitalizowany w szpitalu. Jeśli odwodnienie spowodowane jest wymiotami, zaleca się stosowanie odpowiednich leków (na przykład roztworu "Regidron"), które lekarz powinien zalecić. Umiarkowane odwodnienie może być zatrzymane przez podawanie płynu pacjentowi doustnie. Przy silnym odwodnieniu konieczne jest uzupełnienie go drogą dożylną.

Odwodnienie ciała, z powodu choroby nerek lub cukrzycy, wymaga leczenia podstawowej choroby i odwodnienia, jak również.

Dorośli z łagodnym stopniem patologii powinni pić dużo wody, dzieci – zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zastosować rozwiązania uzupełniające płyn ustnie.