801 Shares 4346 views

Płatonow „The Secret Man”: Podsumowanie po rozdziale

Dzisiaj patrzymy na podsumowanie książki „The Secret Man”, napisanym przez radzieckiego pisarza Andriej Płatonow.

Trochę o autorze

Andriej Płatonow – utalentowany radziecki poeta i dramaturg. Chłopiec urodził się w Woroneżu. Jego prawdziwe nazwisko – Klimentov. Jego ojciec pracował jako mechanik, a następnie mechanika. Matka przyszłego pisarza była gospodynią domową, urodziła dziesięcioro dzieci. Andrzej był najstarszy w rodzinie, zawsze obserwując braci i siostry, pomagając im.

Chłopiec ukończył zwykłej szkole parafialnej, a następnie studia w szkole technicznej, które ukończył dopiero pod koniec działań wojennych. Potem zaczyna publikować swoje opowiadania w czasopismach i gazetach, zbierając doświadczenia literackiego.

Andriej Płatonow napisał „czarną”, za co został ukarany Stalina. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, pisarz pracował jako korespondent wojenny. Na przodzie, Płatonow był aktywny, często przekroczył swe obowiązki i nie bał się być na czele. W późniejszych latach zarabiał na życie, który obsługuje tę historię. Autor zmarł w 1951 roku, pochowany na cmentarzu ormiańskim.

Pierwsza linia

Zacząłem moją historię Andriej Płatonow? „Secret Man”, którego podsumowanie znajduje się poniżej, rozpoczyna się wprowadzeniem do Thomasa Pukhov. Autor natychmiast ostrzegł, że główny bohater – dusza nie jest szczególnie wrażliwy (nie wyżej cięcia kiełbasę na grobie żony). Thomas jak sam wyjaśnił to przez fakt, że ciało ma swoje piętno. Po pogrzebie Pukhov postanawia odpocząć, jak długo męczącym dniu jego wyczerpany. Budząc się, że chce pić kwas chlebowy, ale okazuje się, że skończył. W celu usunięcia pragnienie, pojedyncze światła, tym razem do jego drzwi ktoś puka głośno. On dostaje zły, myśląc, że nawet w jego smutku nie można zostawić w spokoju. Mimo to, że otwiera drzwi: nigdy nie wiadomo, dlaczego przyjdą goście.

Na wizytę przyznane stróża, który miał podpisać bilet. Zwalniając go, Thomas wygląda przez okno i zobaczył, że burza rozpoczęła. To przynosi mu smutek i tęsknotę za opiekuńczym żony. Aby uspokoić, postanawia, że wszystko na świecie dzieje się przez prawa natury, a nie mieli nic do sprzeczności. Jednak nostalgia nie jest przekazywany: samotność był test.

Podsumowanie idzie? „Secret Man” Płatonow zdecyduje się zdrzemnąć przed pójściem do stacji: jest to niezbędne do osiągnięcia 16 godziny, i aż tylko do południa. Razomlev i zrelaksowany, dziecko zasypia snem. Z pewną trudnością wstawania, człowiek przyzwyczajenia nazywane Glasha – zmarła jego żona, ale nikt nie odpowiedział mu. Odpierając kiepski pomysł, zaczął zbierać na stacji: zasznurować buty, umieścić pszenicy i chleb.

Po wejściu do domu, Thomas czuł złośliwą podmuch lodowatego wiatru. Przez całą drogę szedł ponuro przed siebie, coś złego szepty pod nosem. Stacja doszła ogromną hałaśliwą lokomotywę z samochodami bocznych odśnieżania. Następnie Tomasz przyszedł do głównego wyścigu i przekazał rozkaz, więc Pukhov czytać i podpisane. Wdowa szybko podpisane, a nawet doświadczony dziwną satysfakcję z faktu, że będzie miał twardy bezsenną tydzień: tak niepostrzeżenie przełęcz.

w pracy

Nie można po prostu przenieść podsumowanie. „Secret Man” Płatonow – jeden z tych utworów, które pozostawiają smutny i lekkie uczucia jednocześnie. W samochodzie nie było pracowników, którzy Kalili pulę. Silny zapach szybko uderzył w nosie, co sprawiło, Thomas grymas. Zabrał swoją pracę, a inni śladem. Zamieć była zacięta, ale cicho i nieuniknione. Samochód był brudny, ale bardzo przytulne i zaciszne.

Wiemy, że z przodu i odwiedził Andriej Płatonow. „Secret Man”, podsumowanie, które uważamy za bardzo szczegółowe i emocjonalnie oddaje tę sytuację. Umieść walka jest zaledwie 60 mil. W pewnym momencie samochód wpadł w poślizg zatrzymał, robotnicy spadł, rozbijając głowę do krwiobiegu. Zatrzymany pługiem otacza oderwania zamontowanych semenów, które są uporządkowane dostarczać lokomotywy w białych stacji. W tym czasie, czerwony pociąg wracał z żołnierzy zwolnionych robotników i zabić wrogów.

stacja Liski

Pociąg przyjeżdża na stacji Liski – to gdzie prowadzi nas podsumowanie. „Secret Man” (Płatonow AA) w dalszym ciągu opierać się na wspomnianym stanowisku roboczym przez trzy dni. W tych samych barakach Thomas znajdzie reklamę dla zestawu w stanie mechaniki na południu. Puchov zaprasza kolegów Zvorychnogo razem rzucać Pług, jak przybywa wiosna, a po rewolucji, i czy praca będzie ciężko. Pomimo błagań, nie Zvorychny chce opuścić żonę i synka.

Noworosyjsk

Jakie są przygody Thomas przygotowane PŁATONOW AP? „Secret Man” (podsumowanie – w artykule) kontynuuje podróż Pukhov i jego pięciu towarzyszy w Noworosyjsk. Trzy czerwone statek wysłany na Krym. Nasze żagle Hero na łodzi „Shan” i tam pracuje regulator silnika. Nocą jest burza, z powodu której statki są daleko od siebie. Loteria element nie pozwalają zbliżyć się do brzegu Krymu, więc łódź wróciła do miasta. Tu znajdzie pracę przez 4 miesiące, ale często strzela i płacze skąpy mężczyzny na żonę.

Baku

Co dalej przygotowuje swojego czytnika A. Płatonow ( "The Hidden Man")? Podsumowanie, które kierujemy, bierze nas za bohatera w Baku. Istnieje Thomas spotkał się z piłką żeglarz, który wysyła go do carycy do zatrudniania pracowników. Thomas daje dokumenty znajomego marynarza i mechanik siedzi w następnym pociągiem. Kiedy poprosił pasażerów, gdzie powinien być, jak mówią, nie wiedzą.

ojczyzna

Thomas wraca do rodzinnego miasta – tak mówi Platon. „Secret Man”, którego podsumowanie mamy obecnie rozważa, kontynuuje w domu Zvorychnogo. Thomas osiadł tam i znajdzie pracę jako mechanik w mieście. Wkrótce wrócił do swojego domu, ale często odwiedza inny z powodu nudy i melancholii. Tymczasem miasto jest atakowane biały. Pracownicy starają się zorganizować obronę, ale nie dostał nic sensowny: wielu z nich zginęło. Rankiem jego dwóch pociąg przybywa: miasto odparty. Wkrótce nudna praca na wszystkich plag Pukhov i pisze marynarza Sharik. Zaprasza go do pracy w kopalniach ropy naftowej. Thomas szczęśliwie zgadza się i wraca do Baku. Jego życie jest coraz lepiej, żałował tylko nieproszony wiek i samotność.

Co kończy podsumowanie? „Secret Man” (Płatonow A.) nadaje się do kończąc na pozytywnym akcentem. Do piłki pochodzące z bratem niewoli. W pewnym momencie w duszy Thomasa budzi sympatię. Ta nowa sensacja inspiruje go, w końcu czuje się niezwykłą euforię. Przychodzi do niego ciepło i miłość do ojczyzny, jakby był z powrotem w ramionach matki po długim życiu z kłótliwy żony.

W ten sposób kończy się historia jego Andriej Płatonow. (. Podsumowanie rozdziałów, patrz wyżej) „Secret Man” kończy się inspirujący, spokojny i inspirujące notatki: ludzie w końcu zyskał spokój, lubi proste rzeczy i nowe słoneczny dzień.