232 Shares 5255 views

Dog Fish – śmiertelnie drapieżnik

Pies Ryby należy do rzędu lub skalozubovyh iglobryuhovyh i odpowiadają ich ponad dziewięćdziesiąt gatunków. Z innych ryb wyróżnia się wyjątkową zdolność do pęcznienia, gdy przestraszony, połykania dużych ilości wody lub powietrza. Potem nakłuwa kolce vypryskivaya trucizny nerwów nazwie tetrodotoksyna, która wynosi 1200 razy bardziej skuteczny cyjanek potasu.

Dog-ryba z powodu specjalnej strukturze zęba nazywa puffer. W fugi bardzo silne zęby, zrośnięte, a wyglądają jak cztery talerze. Dzięki ich pomocy, to dzieli skorupy mięczaków i skorup krabów żerowania. Wiadomo rzadki przypadek, gdy ryba jest wciąż żywa, nie chcąc być spożywane, odgryzł palec gotować.

niektóre rodzaje ryb w stanie gryźć, ale główne niebezpieczeństwo ma swoje mięso.

W Japonii, to egzotyczne ryby fugu nazywa, fachowo gotowane zajęła pierwsze miejsce na liście lokalnych specjałów. Cena za jedną porcję tego pokarmu osiągnie $ 750.

Kiedy jego kucharz zobowiązują amatorskie degustacji kończy się zgonem, jak w skórze i zawiera silną truciznę w narządach wewnętrznych ryb. Pierwszy wierzchołek Drętwiejący języka, kończyn, następnie konwulsje i natychmiastową śmierć. Podczas patroszenia ryb pies wydziela cuchnący zapach straszny.

Najczęstsze typy psów ryb należą:

  • Belokrapchatuyu, żyją w strefie tropikalnej Pacyfiku oraz na wodach Indonezji.
  • Maki-maki, wolę żyć tropikalnego Pacyfiku i Oceanie Indyjskim.
  • Zaobrączkowanych mieszka w tropikalnych wodach przybrzeżnych Ameryki Południowej i Środkowej, które są myte przez Oceanu Spokojnego.
  • Chernokrapchatuyu są mieszkańcy regionu Indo-Pacyfiku Polinezji do wybrzeży Afryki Wschodniej, jak również Morze Czerwone.

W czerwono-plamiste lub pies, ryby grubości wydłużonego korpusu o grubości wargami ustach, z tyłu w dolnej części głowicy i brzucha są pokryte małymi kolcami. Z tyłu znajduje się pojedynczy płetwa, płetwy brzuszne nieobecny, płetw piersiowych są szerokie i małe i obcięte płetwy ogonowej. Pod oczami są małe macki z ich organów węchowych – nozdrzy. Podobnie jak wszystkie iglobryuhovyh jasne źrenice ruchu jest odlewana w kolorze zielonym lub niebieskim. Zęby są ze sobą połączone i tworzą conjoint wkładki tnącej.

Długość ryby psów może dochodzić do 50 cm. Cały korpus jest zasadniczo taki sam kolor z wielu małych plamek i dużą ciemnym miejscu z jasnym granicy piersiowego żebro, które tworzą wzór podobny do oka. W tym samym miejscu znajduje się u podstawy płetwy grzbietowej. Z powodu tych miejscach ryby i dał nazwę „nakrapiany”, ale ze względu na jego płetwy czerwonawe zwanych czubaty.

W zależności od gatunku ryb psów ma różne kolory – z lekkim piasku do ciemnoszarego z plam na całym ciele, pantery lub purpurowe z żółte paski.

Dog Fish nieaktywna i jest przenoszony przez grzbietowego, piersiowych i płetwy odbytu, które znajdują się z tyłu, a płetwa ogonowa jest zwykle używany jako ster. Specjalna muskulatura pozwala płynąć nie tylko do przodu ale również do tyłu, który kompensuje niskie ceny.

Kiedy parzeniem męską i żeńską zalotów wirujący na dole, potem samica składa jaja na skale, a samiec zapładnia je, ciało pokrywa jest ochrona jaj i ich młode. W ciągu kilku dni są jak kijanki narybku ryb. Mężczyzna we wnęce wykonanej w glebie prowadzi je, kontynuując jednocześnie chronić, dopóki nie zaczniesz jeść.

Po pierwsze potomstwo zjada małe orzęsków, to dieta jest coraz bardziej zróżnicowana. Większość gatunków tych ryb są wszystkożerne, choć korzystne jest jedzenie dla zwierząt, głównie bezkręgowców.