644 Shares 8110 views

Porównaj NVIDIA karty graficzne GeForce GTX 750 Ti vs GTX 750 w grach

Przegląd ten zostanie szczegółowo omówione przez stosunek wydajności i specyfikacji technicznych dwóch popularnych kart graficznych entry-level z „NVIDIA”: GTX 750 Ti vs GTX 750. Są to pierwsze produkty wybitnego producenta, które należą do „Maxwell” architektury. Ich głównym chip jest niski pobór mocy. Ale w tym samym czasie i przy prędkości mają wszystko w porządku.

Które dane są niszowe rozwiązania graficzne

Porównaj specyfikacje techniczne GTX 750 Ti vs GTX 750 z innych rozwiązań budżetowych wskazuje, że poziom wydajności mają stosunkowo równe. Ale tutaj jest główną cechą tych rozwiązań jest wysoki stopień efektywności energetycznej. Do normalnej pracy akceleratora graficznego wystarczy zasilacz o mocy zaledwie 300 watów. Ponadto, zasilanie podstawowe wersje tych kart graficznych jest robić jedynie złącze PCI Express 16X, nie ma potrzeby, aby połączyć się z kartą graficzną PCB żadnych dodatkowych złącz zasilających. Dlatego głównym nisza od akceleratorów graficznych – to systemy kompaktowe z wysokich wymagań w zakresie Efektywności Energetycznej oraz komputer akceptowalnego poziomu wydajności graficznej. Ale to nie jest tak rzadkie, aby znaleźć te produkty w pełnym rozmiarze entry-level PC. Jest na niszy różnego rodzaju gier i komputerów klasy podstawowej naciskiem, tych akceleratorów graficznych.

Dane techniczne kart graficznych

Te układy półprzewodnikowe są wytwarzane sposobem według normy 28 nm. Koncentruje się na wykorzystaniu 1 lub 2 GB standardu Ram „GDDR5”. taktowaniem procesorów z tych kart są identyczne – 1020-1085 MHz. Obecność zastrzeżonego GPU Boost pozwala chipy zmienić ich częstotliwość w zależności od stopnia grzania i stopnia złożoności zadań aktualnie czasowych. Poprawia to pobór mocy akceleratora graficznego. Oba produkty są oparte na architekturze o nazwie kodowej „Maxwell”. Kluczową różnicą od poprzednich generacji rozwiązań opartych na architekturze „Kepler” – przetwarza bloki logiki sterowania i zwiększonego rozmiaru pamięci podręcznej. Wszystko to w wysokości pozwoliło producentowi osiągnąć znaczący wzrost wydajności, w połączeniu ze zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej.

Poziom wydajności standardowych odmianach

Oczywiście, różne testy syntetyczne wykazują dość dobre osiągi na ocenę tych produktów. A rzeczywisty poziom wydajności można zaobserwować tylko w zabawkach. Głównym wskaźnikiem w tym przypadku – liczba klatek na sekundę. To właśnie te dane za 4 całkiem świeżych aplikacji gier są wymienione w tabeli 1. Wszystkie te dane są ważne dla maksymalnych ustawieniach trybu i rozdzielczości 1920×1080. Wszystkie zabawki Stern „Metro: Fin świetlne”, liczba klatek na sekundę, wystarczy do komfortowego rozgrywki. Ale w „Metro: Fin Light” będzie musiał obniżyć parametry wyświetlania obrazu w celu osiągnięcia akceptowalnego poziomu 30 klatek na sekundę lub więcej.

Poniżej znajduje się tabela, która pokazuje liczbę klatek na sekundę w grach dla GTX 750 i GTX 750 Ti.

№ p / s

Nazwa gry

Klatek na sekundę dla GTX 750 Ti

Klatek na sekundę dla GTX 750

1.

Sniper EliteV2

59

52

2.

"Metro: Fin Light"

18

16

3.

"Bioshock Infinity"

48

42

4.

"Total War: Rome 2"

38

32

Podkręcania potencjał rozwiązań graficznych

Najbardziej interesujące porównanie GTX 750 Ti vs GTX 750 ze stanowiska potencjał podkręcania. Konieczne jest, aby pamiętać jedną ważną cechę: są modyfikacje kart graficznych z prefiksem «Ti», który w odróżnieniu od wersji podstawowej, jest jeszcze dodatkowe złącze zasilania. Nawet w konwencjonalny skuteczności przyspieszania „750 Tu„pasma częstotliwości 1050-1150 MHz pozwala uzyskać wzrost o 15-20 procent. Cóż, jeśli używasz model tego samego filmu, ale o zwiększonej mocy, można uzyskać nawet w niektórych przypadkach zwiększenie prędkości do 30 procent.

Stosunek wydajności z GeForce 560Ti

Poniższe modele GTX 560 Ti przed ostatnia generacja akceleratorów graficznych „Nvidia” ogólnie niepraktyczne porównać z nowościami danych. Tracą zarówno zużycie energii i wydajność. Jeśli porównamy GTX 560 Ti vs GTX 750 Ti, nawet w tym przypadku zaletą będzie dokładnie po stronie kart budżetowych na podstawie bardziej zaawansowanej architekturze. Różnica w prędkości będzie wynosić około 3-5 procent. Tylko tutaj efektywności energetycznej w tym przypadku będzie inaczej w czasie.

Porównanie z GeForce GTX 660 i GTX 650Ti

Porównanie GTX 650 Ti vs GTX 750 przedstawiono je w przybliżeniu ten sam poziom wydajności. Ale w tym samym czasie efektywności energetycznej po stronie świeżego produktu. Różnica w tym zakresie może osiągnąć 30-40 watów. Podobna sytuacja jest uzyskane, i porównanie GTX 660 vs GTX 750 TI. Poziom wydajności w tym przypadku jest również porównywalne, ale pobór mocy w ułamku nowszej karty graficznej. Dlatego w oczach potencjalnego nabywcy bardziej korzystnie wyglądać świeżych rozwiązań.

Pierwsi przedstawiciele Maxwell architektury przeciw t nowszych Karty graficzne NVidia

Trudno jest porównać ze sobą GTX 750 Ti vs GTX 950. Różnica w kosztach tych rozwiązań istotnych i wynosi około 50 $. W tym przypadku istnieje nowsza jest przycięty modyfikacja GTX 960 (i to jest dokładnie Średnia jednostkowa zamiast low-end). Różnica w wydajności w tym przypadku może sięgnąć 40-50 proc. Również dobry potencjał podkręcania z nowszych orzeczeń te mogą dodatkowo zwiększać.

Zawodnicy z „AMD”

Przegląd kart graficznych klasy podstawowej nie będzie w pełni działać, jeśli zapominać rozwiązań przez „AMD”. Bezpośredni konkurenci bohaterów tego przeglądu są „Radeon” modele R7-260, R7-260X, R7-265 i R9-270. Wszystkie karty graficzne te są niemal identyczne do kosztów, a w przybliżeniu taki sam poziom wydajności.

Najciekawszym porównać do siebie R9 270X vs GTX 750 Ti. karta graficzna „AMD” w tym przypadku jest umieszczony początkowo nawet jako rozwiązanie klasy średniej. Zatem częstotliwość GPU jest znacznie niższa – tylko 950 MHz. Jak zauważono wcześniej, w akceleratorze grafika „NVIDIA” częstotliwość mieści się w zakresie od 1020 do 1085 MHz, a wartość ta różni się w zależności od stopnia ogrzewania procesora graficznego i stopnia trudności na rozwiązać ten problem w czasie. TDP jest znacznie wyższa w roztworze „AMD”. Wymaga to również podłączenie dodatkowego złącza zasilania. Ale tu jest najciekawszym rozwiązaniem jest w tym przypadku szerokość magistrali pamięci o dostępie losowym, który na R9-270 wynosi 256 bitów przeciw 128 bitów GTX 750 Ti. Niestety, w tym przypadku wyrok wydajności i szybkości dużo „Nvidia” traci swoją bezpośredniego konkurenta. Podobna sytuacja jest z R7-265. Nie należy pozostawiać tylko nie ma szans GTX 750 Ti – wszystkie te same 256-bitową magistralę pamięci. Ponadto, obecność dodatkowej mocy i niskiej częstotliwości zegara wskazuje, że rozwiązywanie z „AMD” może również rozproszyć. Dlatego stanowisko prędkość jest lepsze produkty tej ostatniej spółki wyglądają. Ale jako część zwartej PC z wysokich wymagań w zakresie zużycia energii bardziej rozsądnych rozwiązań już w użyciu „NVIDIA”.

koszt

Podstawowa wersja GTX 750 jest szacowana na 120 $ producent. W rzeczywistości, można znaleźć najbardziej niedrogie karty graficzne dla tego modelu 135-140 dolarów. Bardziej zaawansowana modyfikacja wycenione na $ 149 producent. W rzeczywistości, można kupić ten produkt za 160-170 dolarów. W pierwszym przypadku cena ta jest uzasadniona, a konkurencja wygląda bardzo, bardzo atrakcyjna, to GTX 750 Ti nie wszystko jest tak różowo. Poprzez zmniejszenie wartości R9 270 w konkurencyjnej obozu przed samym poziomie zakupu preferowane wygląda dokładnie ten ostatni. Energia z nim, oczywiście, będzie słabszy, ale w wydajności będzie zostawić daleko w tyle wszystkich znaków w tym przeglądzie. Ale biorąc pod uwagę niską częstotliwość zegara i wysoki potencjał podkręcania tego rozwiązania wybór staje się bardziej niż oczywiste – R9 270.

opinie

Porównując GeForce GTX 750 vs GTX 750 Ti użytkownicy wydzielają zwiększone specyfikacja jest ostatnia decyzja. On i lepsze możliwości podkręcania, a ilość zaangażowanych w pracę więcej bloków, a wydajność wyższa. W segmencie systemów kompaktowych, te karty graficzne entry-level są poza konkurencją. Oni po prostu nie mają nawet alternatywę. Ale w pełnowymiarową komputera byłoby korzystne decyzji przez „AMD” na podstawie R9 270. Chociaż ten układ i przestarzały, ale jego cena i wydajność nie pozostawiają żadnych szans nawet GTX 750 Ti. Ale produkt ten już dawno wycofane z rynku i obecnie jest oferowany tylko zapasy. Po ich ukończeniu w segmencie rozwiązań klasy podstawowej lepszym rozwiązaniem niż GTX 750 Ti, na pewno nie będzie.

wyniki

Porównanie takie rozwiązania grafiką GTX 750 Ti vs GTX 750 wskazuje na dalsze kierunki rozwoju produktów „NVIDIA”. Ten wzrost wydajności, a jednocześnie znacznie redukując zużycie energii. Jest w harmonijnej jedności tych dwóch kierunkach i uzyskać bohaterów tego przeglądu.