117 Shares 4801 views

Dlaczego zdrętwiałe nogi i jak z nim walczyć?

„Dlaczego zdrętwiała noga?” – to wniosek jest dość powszechne w wyspecjalizowanych forach medycznych. Rzeczywiście, to uczucie jest znane większości ludzi. Dla niektórych jest to towarzyszy pieczenie, mrowienie, czyjeś kończyny również znacznie zamarza, staje się „lód”. Zwykle odpowiedź na pytanie „dlaczego zdrętwiała noga” leży w zaciśniętym nerwu. Może być wywołany przez dłuższy pobyt w niewygodnej pozycji i przechodzi w ciągu kilku minut po człowiek podniesie się i zrobić kilka ruchów energetycznych. Jednak należy zauważyć, że jeżeli taki objaw przeszkadza w regularnych odstępach czasu, a ty nie skojarzyć go z siedzącym trybem życia, na pewno trzeba iść do lekarza.

możliwe przyczyny

Więc dlaczego zdrętwiała noga? Według lekarzy, większość tego znaku wskazuje na obecność choroby zwyrodnieniowej krążka i miażdżycy. W pierwszym przypadku, pacjent ma zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Jeśli nie zostaną podjęte działania, stopniowo sprowokować ucisk nerwów rdzeniowych. Choroba może być zdiagnozowana u osób w każdym wieku; Najbardziej podatne na niej ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia – .., pracowników biurowych, gospodyń domowych, itd. We wczesnych stadiach choroby mogą być neutralizowane kursy masażu i zwiększyć aktywność fizyczną (na przykład, jest bardzo przydatny do joggingu lub dołączyć do basenu).

miażdżyca

Drugą najczęstszą odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego zdrętwiała noga?” – miażdżyca, czyli patologiczne zwężenie naczyń. Dowiedz może to być na współistniejących objawów: wielu pacjentów skarży się na silny ból w kończynach, trwałe osłabienie, zmęczenie. Warunkiem rozwoju miażdżycy, co do zasady, są niezdrowa dieta, nadwaga, złe nawyki. Jest rzeczą naturalną, dlatego, że dla pełnego leczenia trzeba będzie całkowicie remont swoją dietę i zwrócić większą uwagę na sporcie.

przepuklina

Masz teraz, a następnie znieczulić prawą nogę? Być może przyczyna leży w przepuklina dysku. Uszczypnęła korzeni nerwowych, co powoduje odruchowe skurcze tkanek. Zwracać uwagę na objawy, takie jak zawroty głowy, uczucie dyskomfortu w kręgosłupie. Przy najmniejszym podejrzeniu, skontaktować się z lekarzem, ponieważ działa przepukliny usunąć tylko operacyjnie.

artretyzm

Biorąc pod uwagę problem z drętwienie kończyn, nie wspominając o takich chorób, jak reumatoidalne zapalenie stawów. Charakteryzuje odkształcenia stawów i rozciąga się głównie na twarzy infekcji. Ponadto należy wziąć pod uwagę predyspozycje genetyczne. Więc jeśli myślisz: „Numb nogi – co robić?” – pamiętaj, nie cierpi, gdy jeden z twoich krewnych z zapaleniem stawów.

choroba Raynauda

Występuje niewiele mniej niż wszystkie z wymienionych chorób, i charakteryzuje się zaburzeniami krążenia w kończynach. Takie egzotyczne diagnoza jest bardzo niebezpieczne, ponieważ z biegiem czasu może spowodować kompletny zanik stóp. Jeśli zauważysz, że uczucie drętwienia towarzyszy błękit nóg, najprawdopodobniej, to jest dokładnie to twoja sprawa. Zaleca się uniknąć hipotermii i stresujące sytuacje.