374 Shares 2386 views

Jak podłączyć 2 komputery do internetu: różne opcje techniczne

Internet dzisiaj jest uważany za dość mocny, wszechstronny i niemal niezbędnym środkiem komunikacji i jest używany w niemal każdym biurze i domu. Ale czy organizacji i przedsiębiorstw dostawcy oferują specjalne plany wąskie przepływy, administratorów i inżynierów systemowych przy użyciu routerów na dziesiątkach komputerów, z łatwością można podłączyć do sieci, wszystkie urządzenia w domu można połączyć dwa komputery z Internetem często przedstawiane jako coś niemożliwego lub niezwykle skomplikowane.

Obecnie istnieje wiele możliwości podłączenia do wielu komputerów. Ale zanim połączyć 2 komputery z Internetem, należy zrozumieć, jaki rodzaj połączenia trzeba. Tutaj zasada jest tylko jedno pytanie: jak wiele urządzeń będzie działać równocześnie w „World Wide Web”.

Jeśli Internet w rodzinie cieszy człowieka, który prawie zawsze działa na jednym komputerze (na przykład stacjonarne urządzenie w salonie), ale czasem oglądania filmów lub grania na laptopie, odpowiedź na pytanie, jak połączyć 2 komputery z Internetem, może być przewody przełączyć się z jednego urządzenia do drugiego. Nie mogą być trudności z tylko jednym aspekcie technologicznym: niektórzy dostawcy używasz połączenia ochronnego „związania” z konkretnej linii tylko do jednego komputera na mac-address. W takiej sytuacji dla łączności należy skontaktować się z operatorem w celu uzyskania szczegółowych instrukcji, w jaki sposób działają na przemian na różnych maszynach. Zazwyczaj dostawcy zalecamy „ponownego wiązania» mac-address każdym razem po podłączeniu nowego urządzenia lub stworzenie alternatywnego fizycznej identyfikator karty sieciowej.

Jeśli chcesz korzystać z wielu komputerów w celu uzyskania dostępu do Internetu, można stworzyć własną sieć domową lub użyć routera. Aby skorzystać z pierwszej opcji, trzeba mieć trochę doświadczenia w administracji sieci w celu dostrojenia systemu jest poprawna.

Innym sposobem wyjaśnienia, jak połączyć 2 komputery z Internetem, – korzystanie z routera (router). Ten typ połączenia ma wiele zalet. Po pierwsze, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów elektrycznych. Po drugie, połączenie z routerem nie jest stabilny i nie wymaga wyborze konkretnego urządzenia jako serwera. W celu dobrania odpowiedniego modelu i otrzymać instrukcje dotyczące sposobu, aby połączyć 2 komputery z Internetem, należy skonsultować się z dostawcą na wsparcie konkretnej konfiguracji urządzenia. Wynika to z faktu, że każda sieć posiada szereg funkcji, które muszą być brane pod uwagę przy konfiguracji routera.

Dziś sklepy komputerowe i supermarkety elektronika jest dość szeroki zakres routerów inna kategoria cenowa. Warto zauważyć, że podstawowa różnica między modelem serii tam od dla uzyskania optymalnej wydajności w domu idealna zarówno proste i urządzenia wielofunkcyjne z różnymi dodatkowymi opcjami.

Podsumowując, przed podłączeniem do Internetu na 2 komputery, ważne jest, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości zastosowania sposobu działania sieci z kilkoma urządzeniami od ISP. Warto pamiętać, że w zależności od parametrów i ustawienia stosowane przez usługodawcę może nie być możliwe lub że opcje na podłączenie wielu urządzeń do internetu.