792 Shares 7276 views

Alexander Kuprin: biografia pisarza

Aleksandr Iwanowicz Kuprin – słynny rosyjski pisarz. Jego prace są tkane z prawdziwych historii z życia, pełen pasji „fatal” i porywający emocji. Na stronach swoich książek przyjść do życia bohaterów i złoczyńców, począwszy od zwykłych, a kończąc na generałów. A wszystko to na tle niegasnącym optymizmem i głębokiej miłości do życia, które daje swoim czytelnikom pisarz Kuprin.

biografia

Urodził się w 1870 roku w mieście Narovchat (prowincja Penza) w Dzienniku rodziny. W rok po narodzinach ojciec chłopca zmarł, a matka przeniosła się do Moskwy. Oto dzieciństwo przyszłego pisarza. Na sześć lat został wysłany do rady Razumovsky, a po jej zakończeniu w 1880 roku – w Korpusu Kadetów. W wieku 18 lat, po ukończeniu studiów, Alexander Kuprin, którego biografia jest ściśle związana ze sprawami wojskowymi, przybywa do szkoły kadetów Alexander. Tu napisał swój pierwszy utwór „Ostatni Debiut”, który został wydany w 1889 roku.

twórczy sposób

Po ukończeniu college'u Kuprin zaciągnął się do pułku piechoty. Tutaj spędził 4 lata. życie oficera dostarcza wiele materiału do swej pracy literackiej. W tym czasie opublikował swoje historie „w ciemno”, „B”, „Moonlight Night” i innych. W 1894 roku, po rezygnacji Kuprin biografii, która rozpoczyna się z pustym arkuszu, przeniósł się do Kijowa. Pisarz próbuje różnych zawodów, zdobywając cenne doświadczenie, a także pomysły dla swoich przyszłych prac. W kolejnych latach, dużo podróżuje po kraju. Efektem jego wędrówkach zasłynął story „Moloch”, „Oleś”, a także historie „Werewolf” i „matecznik”.

W 1901 roku, nowy etap życia zaczyna pisarz Kuprin. Jego biografia jest kontynuowane w Petersburgu, gdzie ożenił M. Davydova. Nadchodzi córkę Lydia i nowe dzieła: historia „Pojedynek”, a także opowieści o „Białej Pudel”, „bagno”, „Rzeka życia” i inne. W 1907 roku pisarz re-związek małżeński i staje się drugą córkę Xenia. Ten okres – rozkwitu w pracy autora. Pisał słynne historie „Garnet Bracelet” i „Shulamith”. W swoich pracach z tego okresu Kuprin, którego biografia jest ustawiony na tle dwóch obrotów, pokazuje swój strach za losy narodu rosyjskiego.

emigracja

W 1919 roku pisarz wyjechał do Paryża. Tutaj spędził 17 lat swojego życia. Ten etap twórczych sposobów jest najbardziej bezowocne w prozie życia. Tęsknota i stały brak funduszy zmusił go do powrotu do domu w 1937 roku. Ale prawdziwe plany twórcze nie mają być. Kuprin, którego biografia jest zawsze związany z Rosji, napisał esej „Moskwa native”. Choroba postępuje, aw Leningradzie rak pisarz umiera w sierpniu 1938 roku.

prace

Wśród najbardziej znanych dzieł pisarza można oznaczyć historia "Moloch", "Pojedynek", "The Pit", opowiadania "Oleś", "Garnet Bracelet", "Gambrinus". Kuprin wpływa na różne aspekty życia ludzkiego. Pisze o czystej miłości i prostytucji, bohaterów i rozkładających atmosferze życia wojskowego. Spośród tych prac, tylko jedno – że może pozostawić czytelnika obojętnym.