495 Shares 3311 views

Ary w domu

Chodziłeś kiedyś w zoo dla siebie i / lub swoich dzieci? Byliśmy w rogu dla ptaków? Widziany ara? Najprawdopodobniej dzieci, widząc papuga natychmiast zaczął zadawać je kupić takie same. Tak, i będzie prawdopodobnie wpadł na pomysł pozyskania takiej papugę. Więc stanowczo pewni swojej decyzji, a twoje dzieci, pełnych radosnej nadziei i czekam na pojawienie się pięknymi kolorowymi ptakami w swoim pokoju, wrócić do domu, zadzwoń do przyjaciela hodowca papug na pytanie, ile to kosztuje, ara, a …


Finał tej historii może być inna. Albo, wyłupiaste oczy z przerażeniem słuchał z ceną „$ 20,000”, mówią do siebie i dzieci, że zakup takiego papugi i mowy być nie może. Lub krótko prosząc o kosztach i usłyszał odpowiedź, radośnie zacierając ręce i chwycić telefon, dial migający na ekranie pokój hodowli „ary”. To wszystko zależy od sytuacji finansowej. Ale warto pamiętać, że papugi nie potrzebują taniego kutego żelaza klatki lub woliery (oczywiście, bez części z tworzywa sztucznego), specjalne jedzenie, witaminy, etc. Ale jeśli jesteś gotowy na takie koszty … Dobra, pominięcie części finansowej.

Jeśli zdecydujesz się dokonać takiego zwierzaka, to najpierw trzeba dbać o klatki. Takie ptaki jak ary i wymagają specjalnej obudowy. Dla nich, potrzeba kute klatkę. W żadnym wypadku nie bierzemy plastikową klatkę! Jego potężny dziób papugi nagle złamie go od siebie. To musi być całkowicie metalowa. Najlepszym rozwiązaniem mieszkaniowym dla ara – obudowa z sąsiedniej celi do PET może sprawiają, że ich loty, bo jeśli będzie latać po całym domu, zaczniesz się interesować w okolicznych obiektów i spróbuj je na ząb, to znaczy, że dziób (na przykład, biurka). Wymiary klatki, lub raczej w konstrukcji „obudowy + komórki” powinny być około takiego:

część domu długość szerokość wysokość
woliera 8 m 3m 2 m
sąsiedniej komórki 3m 2 m 2 m

„Dlaczego woliery i klatki tak duże?” – Pytasz. A jak mogłoby być inaczej? Jeśli wziąć do domu ara papugi pisklę, bądź przygotowany, że dorasta do 1 metra długości od głowy do ogona. Mieszkanie jest taka komórka i papuga, prawdopodobnie trudno dopasować, tak, z wyjątkiem zajęć, ptaków żyjących w niewoli w tych „pokoje” można znaleźć wyjątkiem podmiejskich domów. Ale sklepy są sprzedawane i stosunkowo niewielki rozmiar komórek około 1,5h1h2 m Sprzedających w wyspecjalizowanych działów wiedzieć, jaki rodzaj ptaka. – Ary. Dlatego każdy z nich pomoże Ci w wyborze odpowiednich komórek. Wygląda to mniej więcej tak:

Więc kupiłem komórkę. Teraz trzeba zadbać o paszach dla papug. Ich głównym dieta składa się z ziaren. Teraz, w wielu dużych sklepach zoologicznych sprzedają specjalne jedzenie dla dużych papug. To jest duży, bo kioski z normalnych dostaw paszy nie znaleziono. Jeśli powiesz ze sprzedawcą, że żyjesz ary, odpowiedział, że nic nie może pomóc. Ponadto karma zboża takie ptaki mogą dać soczyste fukty (jabłka, gruszki, bananów), warzywa (ogórek, marchwi), jagody (róży, maliny, jeżyny). pokarmy tłuszczowe (orzechy, nasiona) powinna wynosić nie więcej niż jedna czwarta diety. Można dać Parrot niektórych witamin, ale tylko na wizytę u weterynarza.

Wreszcie, pasza, a komórki są kupowane i czeka na skrzydłach. Pozostaje tylko kupić kogoś, kto będzie ich używał – większość papug. Te ptaki, jak również psy z kotami, zaleca się, aby kupić w specjalistycznym przedszkolu wraz z dokumentami i vetpasport aby uniknąć niechcianych chorób. Istnieje kilka rodzajów papugi ara. Najczęstszym z nich:

1. Zelenokryly / Red-Green ara

2. Krasnoplechy / kasztan frontem ara

3. Red ara / Macau

4. ara wojskowy

5. niebieskiej gardło ara

6. niebiesko-żółte Ara

Nie jest zaskakujące, że wielu z nich chce znaleźć sobie papugę mówić. Do wszystkich gości dotknął i zachwyceni tym, co mieszkasz papuga ara. Po takie ptaki zapamiętać zestaw słów, mają doskonałą pamięć. Ale gospodarze ustali, czy papuga mówić. Konieczne jest nie tylko dać mu słowa, konieczne jest również, aby zapewnić mu normalnych warunków życia w domu. Jeśli były papugi, trzeba by powiedzieć, siedząc w klatce bez jedzenia, wody i łaźni, gdzie można wykąpać i oczyścić pióra? Z pewnością nie. I papugi, jak również. Zadbaj o swojego zwierzaka, nadać mu więcej uwagi – a on zachwyci Cię swoim jasnym upierzeniu, czystym głosem i charakterem wesoła dziesięcioleci.