544 Shares 3016 views

Majakowski, „wanna”: krótka treść zabaw

Kilka satyryczne odtworzeń napisany Władimir Majakowski. „Wanna”, podsumowanie, które będziemy patrzeć – jednym z nich. Podobnie jak wiele innych dzieł poety, gra ma orientację społeczną. To wyśmiewane najpilniejszych zło współczesnego społeczeństwa Majakowskiego.

O sztuce

On stworzył sztukę od 1928 do 1930 Majakowski. „Bania” (podsumowanie znajduje się poniżej) – satyryczne prace, mające na celu eksponowanie tego brzydkiego zjawisko karierowiczostwo. Ponadto, autor nie zapomina o innych zło społeczne – „Komunistycznej próżności” biurokratyzm, czas podawania posiłków, słownictwa,

Dał hołd Majakowskiego i skróty charakterystyczne dla epoki radzieckiej. W związku z tym autor odnosi się do pozycji głównego bohatera „glavnachpups”.

Majakowski „Bath”: podsumowanie

Spektakl odbywa się w roku 1930, kiedy to wynalazca nazwie ekscentryków stworzył maszynę czasu. Teraz ma zamiar włączyć urządzenie. Następnie dochodzi do towarzysza Velosipedkin który Eksentrycy mówi o znaczeniu swojego wynalazku. Najważniejszą rzeczą w samochodzie – zdolność do zatrzymania najpiękniejszy moment w moim życiu i cieszyć się to tak bardzo, jak jest to konieczne, ale niefortunne czas skrócić do kilku sekund. Velosipedkin przepojona znaczenia otwarte i proponuje, aby korzystać z urządzenia w celu zmniejszenia długich raportów i przyspieszyć wzrost kurczaków w inkubatorach. Słysząc takie propozycje, Eksentrycy staje się irytujące: to jest nie do przyjęcia dla praktyczność jego pięknej wynalazku.

Pont Keach

Wchodzi i cudzoziemcy w swojej sztuce Majakowskiego ( „wanna”). Fabuła opowiada o tym, jak wynalazek Chudakov zaczyna interesować Anglik Pont Keach. On przychodzi do wynalazcy, biorąc Mezalyansovu, tłumacza. Ekscentryków mówi urządzenie swojego samochodu. Pont Keach pisze coś w notesie, a następnie oferuje pomoc finansową dla wynalazcy. W rozmowie interweniuje Velosipedkin i mówi, że pieniądze mają i tak tam.

Velosipedkin towarzyszy zagranicznego gościa i spokojnie wyciąga z kieszeni w tym samym notebooku z nut. Ekscentryków złością i oburzeniem pyta Velosipedkina dlaczego kopnął gościa i powiedział, że mają wystarczająco dużo środków. Ten mówi, że teraz, oczywiście, nie ma pieniędzy, ale dostanie je koniecznie. Okazuje się, że Velosipedkin zdecydował, że Anglika – szpiega, a więc ukradł nagrywanie.

wiadomość

Nie przegap okazji, aby opisać biurokratycznych opóźnień i innych oczywistych niedociągnięć społeczeństwa radzieckiego Majakowskiego ( „Bath”). Analiza następnym odcinku spektaklu może potwierdzić ten pomysł.

Mimośrody zawiera jednostkę, po czym nastąpił wybuch. Jest list, który jest napisany w 50 lat po tym wydarzeniu. List stwierdził, że jutro przyjdzie posłańca z przyszłości.

Velosipedkin i Eksentrycy iść do Pobedonosikova, który pełni funkcję przełożonego kontroli uzasadnienia. Że chce dostać pieniądze Velosipedkin. Jednak sekretarz Optimistenko zdobywa przyjaciół do głowy. Ona już zebrane rozdzielczość – odmówić. Okazuje się, że cała instytucja decyduje tylko Optimistenko.

obchodzi Pobedonosikova

Poważna krytyka w jego expose pracy i szefów różnych działów Majakowskiego ( „Bath”). Analiza ważnych sprawach Pobedonosikova doskonale charakteryzuje się nie tylko bohaterem, ale także wszelkiego rodzaju takich liderów.

Busy Pobedonosikov dyktuje analfabetów przemówienie na otwarcie Dnia linii tramwajowej. To odnosi się do bohatera Aleksandrom Semenovichem Puszkina i Tołstoja nazywa „pióro-bear”. W sprawie zmian maszynistki Pobedonosikov spełnia grozi jej zwolnienie.

On przychodzi do Pobedonosikova Belvedonsky artysty. Powinien on pomóc wybrać meble. Pobedonosikov wybrały stylu Ludwika XIV. Ale prosi, aby wyprostować nogi, usuń złoto i zrobić dużo radzieckich emblematów.

Kończy rozmowę że Belvedonsky zaczyna pisać portret wodza na koniu. Pobedonosikov pozowanie bez odchodzenia od biurka.

Nochkin i Pola

Wiele instytucji państwowych mówi spektaklu „Banya” (Majakowski). Nochkin księgowy pracujący w tej samej instytucji, jak Pobedonosikov, udając, że stracił karty publicznych pieniędzy. I rzeczywiście Nochkin dał je wszystkie do żony dziedzinie Pobedonosikova. Kobieta obiecała wysłać je z powrotem do przeglądu maszyny Chudakov. Tylko dzięki wysiłkom Nochkin i Poly wynalazek udaje się sfinalizować.

Ze względu na utratę pieniędzy między Nochkin i Pobedonosikova będzie kłótni.

Jest to czas na odpoczynek. Pobedonosikov zamiar zabrać ze sobą jako stenografa Mezalyansovu. Ale jego żona pozostaną w domu. Pola zrozumieć, dlaczego jej mąż nie chce wziąć ją ze sobą i poprosić o rozwód. Pobedonosikov zaprzecza.

gość

Grafika Majakowski „Bath” zbliża się do punktu kulminacyjnego. Ekscentryków przynosi do obszaru w domu Pobedonosikova maszynę czasu. Tutaj iskry machine, wybucha i fosforowy kobieta pojawia się na swoim miejscu, delegat z 2030 r. Wysłane gość Instytut Historii komunizmu urodzenia w celu wybrania i rzucać komunistyczne ery najlepszych ludzi.

Samica muchy w całym kraju i każdy podziwia. Każdy może iść z nią w przyszłości, bo najważniejsze, że dana osoba została znaleziona co najmniej jedną z następujących cech: Pomysłowość, ciężkiej pracy, gotowość do dzielenia się i dać.

Pobedonosikov rozmowy z fosforyzującą kobieta i mówi, że zgadza się iść do przodu tylko pod jednym warunkiem: że dadzą mu wiadomość, że będzie porównywalny z prądem. W ogóle, oprócz niego, nikt nie zasługuje, aby przejść z nim. napoje ekscentryków i Velosipedkin, na przykład, palenie tytoniu, jego żona – Filistynowi. Gość zgadza się, ale wszystkie one działają.

Powrót do przyszłości

Przygotowanie do wysyłania w przyszłości. Pobedonosikov zaczyna skarży ze względu na fakt, że, jak każdy inny, trzeba stać. Jednak okazuje się, że Mezalyansovoy one ze zbyt wielu rzeczy.

Pobedonosikov potem zaczyna mówić o tym, jak ta wspaniała maszyna została wynaleziona pod jego przewodnictwem. Ale Eksentrycy zagłusza głos.

Urządzenie rozpocznie pracę, nastąpił wybuch i wszystko znika. Istnieje tylko Optimistenko, Pobedonosikov, Mezalyansova, Belvedonsky i Pont Keach.

Satyryczny zabaw Majakowski różnią się nie tylko na jego aktualność, ale także fantastyczne. Motyw podróży w czasie w ogóle stał się jednym z ulubionych pisarza. To nie jest używany tylko w sztuce, ale „Bug” w słynnej komedii.