317 Shares 6917 views

Rower z piasty planetarnej: Zwijanie, miasta, drogi lub w górach. Liczba właścicieli

Rower z planetarną piasty – jest dość skomplikowany mechanizm, który składa się z więcej niż 40 części i podzespołów. Pierwsze pojazdy tego typu zostały opracowane w ostatnim stuleciu przez SACHS i zyskał popularność na całym świecie użytkowników.

wprowadzenie

Później, japoński Shimano Corporation oraz ich konkurenci w USA – SRAM – perfekcji i przedstawiony do publicznej oraz cztero- modelu siedem prędkości. Pomimo faktu, że w swojej historii, stosowanie planetarnej piaście nie zostało poddane szczególnych zmian, zwiększone wymagania dotyczące dokładności, które odnoszą się do jego montażu i produkcji, są przyczyną wysokich kosztów mechanizmu. Inną wadą tego układu zmiany biegów w stosunku do innych rozwiązań, w zależności od jego niską sprawność w wysokich przełożeniach.

Zakres stosowania

Nawet pomimo tych braków, urządzenie planetarny jest bardzo popularny wśród wymagających odbiorców, który podniósł swoją składany, miasto lub rower szosowy. Po tym wszystkim, zabezpieczony przed wilgocią, kurzem i brudem mechanizmu wymaga minimalnej konserwacji i zapewnia długotrwałe i bezawaryjną pracę w połączeniu z następujących zalet:

 • Rowery z piasty planetarnej prezentowane w ogromnym zakresie, który może spełnić wszelkie życzenia jeźdźca.
 • Szeroki zakres przełożeń zapewnia wygodny rower pod górę przyspieszenie lub innych trudnych odcinków toru.
 • Najwyraźniej zmiana biegów odbywa się za pomocą ergonomicznych manetok kierownicy. Zmiany biegów wystąpić nawet gdy rower stoi.
 • Zwijanie, droga, góry lub miasto rower z planetarną piastą wymaga minimalnych mechanizmy utrzymania. Ponadto, w wielu wypowiedziach oznacza to, że nie ma potrzeby przeprowadzenia zaplanowanej konserwacji zespołów i układów vilseta.
 • W przeciwieństwie do mechanizmów zewnętrznych, które cierpią z powodu przyspieszonego zużycia łańcucha z powodu jej braku równowagi na gwiazdy systemowych, piasta planetarna pracuje w innej kolejności. W tym przypadku, transmisja rowerze jest tylko najbardziej proste i niezawodne elementy, które zapewniają długą pracę.
 • Rower z planetarną piastą wyposażony jest w niezawodny hamulec nożny.

budowa minusy

Oczywiście, że konstrukcja pojazdu nie jest pozbawiona pewnych wad. Jednak ich ogólny wpływ na ostateczny wybór niedoświadczonych nabywców za nieważne, ponieważ rower został zakupiony do codziennego użytku w mieście, i nie przedstawiła konkretnych wymagań. Jednak wymagający krytycy nie odpuszczać tych pojazdów ma żadnych wad. Pierwsze wzmianki o wielkiej wagi roweru, co może być uciążliwe podczas jazdy po nierównym terenie, gdzie nie do końca wygodne rowery z planetarnej piaście. Liczba specjalistów potwierdzają te tezy jak stosowanie ciężkich maszyn i urządzeń w ekstremalnych obciążeń lub dyscyplin sportowych, która bierze pod uwagę każdy gram jest niedopuszczalne. Również wielu rowerzystów odrzucić planetarną piastę z powodu trudności w eksploatacji – jeśli nie jest to usterka, to nie zawsze jest racjonalne przeprowadzenie kosztownego mechanizmu naprawy. Dlatego staramy się zrozumieć strukturę i właściwości planetarnych mechanizmów ich zastosowania do różnych celów.

Fanaberia czy konieczność?

Prawie każdy nowoczesny rower ma przekładnię wielostopniową. Najczęściej stosowane dla roweru zewnętrznym systemem zmiany biegów – w klasycznym stylu, który jest łatwy do utrzymania i naprawy. Zwykle umożliwia przełączanie w przedziale od 10 do 33 prędkości, które zapewniają wymagany stopień przekładni w zależności od warunków. Podczas gdy wewnętrzne przekładni roweru, który stosowany jest planetarny piasty, nadal jest rzadkością, jak dwukołowy urządzenie transportowe wału przegubowego. Jednak dla miejskich komfort rowery są często wykorzystywane mechanizm różnicowy, który jest zalecany do stosowania tylko w cieplejszych miesiącach. Korzystanie z decyzji budżetowych do całorocznego lub ekstremalnej jazdy będzie tylko prowadzić do przyspieszonego zużycia i rower z piasty planetarnej będzie wymagać kosztownych napraw. Jeśli wybór, aby zatrzymać się w środkowym segmencie cenowym, to musisz być przygotowany, aby zapłacić za dwukołowy „przyjaciel” jest nie mniej 5000-6000 USD. W tym przypadku rowerów z piasty planetarnej będzie miał wystarczający margines bezpieczeństwa, która będzie działać na rowerze codziennie.

Ciężar tradycji

Równie ważne w doborze optymalnych cech charakterystycznych dla roweru miasta ma swój własny ciężar. Jeśli jest ustawiony planetarną rękaw, recenzji Point przesunięcie środka ciężkości na tylną oś vilseta rowerów. Obserwacja ta wiąże się z przekładni różnicowej wagi imponującą z pedałem hamulcowym, który może wynosić do 2 kg. Dlatego stosowanie tego rozwiązania w kompaktowej rowery nie zawsze uzasadnione. Po tym wszystkim, są one zaprojektowane z uwzględnieniem charakterystyki przechowywania w ciasnych warunkach, a nadmiar masy ciała nie jest dla nich dobre. Dlatego, składany rower z planetarnym Piasta – jest anachronizmem dla współczesnego społeczeństwa. To może być postrzegana jako status obiektu velofetisha, ale nie praktyczne urządzenie do podróży.

parametry

Rozważmy główne wady tulei planetarnej, która ogranicza jego zastosowanie w tej niszy:

 • wysokie ryzyko uszkodzenia przekładni mechanizmu zmiany jego intensywnego użytkowania;
 • niewystarczające zakres przełożeń przekładni zębatej;
 • Tuleja znaczny ciężar prowadzi do przesunięcia środka ciężkości i wzrost masy bez sprężyny Hardtail dwie zawiesiny;
 • ekscentryczny zacisk koła nie jest kompatybilny z tą decyzją, ponieważ niewiarygodne utrwalenie może spowodować uszkodzenie siedzeń;
 • popularne ramy pionowe haki nie pozwalają na wykorzystanie piasty planetarnej oraz zastosowanie konstrukcji z poziomymi prowadzi do nadmiernego wzrostu kosztów roweru.

wyniki

Pomimo oczywistych wad i zalet tego projektu, ostateczna decyzja o zasadności jego stosowania spoczywa na kupującym. Teza ta znajduje potwierdzenie w licznych opiniach właścicieli rowerów z piasty planetarnej, że chętnie korzystają z ich rowery na spacer w swoim wolnym czasie.