303 Shares 6608 views

Starter Kumasi: opis, rodzaje urządzeń i opinie

Co powoduje silnik do pracy, musi być uruchomiony. W tym celu urządzenie zaopatrzone jest w startera pojazdu. Kamaz Euro-3 wyposażony jest także w nich. Mechanizm może być różnych typów. Cóż, przyjrzyjmy się, jak rozrusznik Kamaz jak to działa i co jest charakterystyka techniczna.

gatunek

Istnieje kilka rodzajów tych mechanizmów:

 • Bieg.
 • Gearless.

Starter KamAZa dotyczy pierwszych urządzeń typu. Mechanizm ten jest najbardziej wydajne, ponieważ nie ma momentu transmisji z kotwicy na reduktor biegów niesie. Te rozruszniki mają nie tylko wysoką moc, ale również dobry moment rozruchowy. mają też długą żywotność. Te typy rozruszników są używane przez 90 procent dzisiejszych pojazdach.

Jeśli chodzi o elementy Gearless, działają one w następujący sposób. Po otrzymaniu napięcia do wyłącznika elektromagnetycznego i ruchów bieg Bendix angażuje koła talerzowego. Prąd płynie do kotwicy. Obrót. Wał zębnika do siebie pasują dzięki sprzęgłem. Po udanym starcie silnika, związek ten jest zmniejszona. Zasilacz jest zatrzymany, a bieg jest powrócił do swojej pierwotnej pozycji. Ze względu na niską wydajność i niski konserwacji, elementy Bezprzekładniowe praktycznie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.

urządzenie

Strukturalnie Kamaz rozrusznik jest silnik elektryczny z przekaźnikiem trakcji i napędem mechanicznym. Zamontowany na aktywnym mechanizmem obudowy koła zamachowego (znajdującego się po lewej stronie silnika). On zamocowany na trzech śrub z kołkami.

Mechanizm oparty jest na silniku z serii wzbudzenia 4-biegunowego. Również w konstrukcji startera zawiera następujące elementy:

 • wał napędowy.
 • Kotwica.
 • Tylna i przednia pokrywa.
 • Kolektor.
 • Zespół szczotek.
 • Przekaźnik Zwijacz Kamaz rozrusznik.
 • Wzbudzenia uzwojenia.

Wszystko to jest łączyć w obudowie metalowej. Zewnętrznie rozrusznik Kamaz wygląda jak pokazano na zdjęciu poniżej.

Obudowa wykonana jest ze stali miękkiej. Służy ona jako obwód magnetyczny, w którym zamocowane są rdzenie. Pokrywa obudowy. Powrót ukrywa zespół szczotki. Przednia – mechanizm napędowy. Ekscytujące uzwojenia podzielony na równoległych gałęzi, które wykorzystują połączone szeregowo cewki. Jako stosowane do nawijania drutu miedzianego o prostokątnym przekroju poprzecznym. Jeden koniec łączy się z pozytywnymi szczotkami i drugi – do izolowanego obudowy.

Wszystkie zwoje są impregnowane specjalnym lakierem i dalszej taśmy plecionej bawełny. Cewki są izolowane papier kablowej.

kotwica

Jak dla kotew, następujące elementy znajdują się w nim:

 • Wał z korektora.
 • Uzwojenia.
 • Rdzeń.

Ostatnio wykonane z blach stalowych elektrycznych. Kolektor jest przeznaczony do utrzymania stałego momentu obrotowego. Uzwojenie – rodzaj fali. Rowki są umieszczone na przewodzie rdzenia 2.

Co więcej, ich uzwojenia są izolowane od rdzenia. Koniec przewodu ma układać w gnieździe płytki miedzianej i kolektor jest zgrzewane.

szczotka

Zespół ten dostarcza napięcie do płyty kolektora. Obsady szczotkowe są tuleja dielektryczną z wkładkami metalowymi. Te ostatnie są w szczotki. Styki są przyspawane do płyt biegunowych za pomocą spawania punktowego. Element ten jest częścią ogon dziedzinie nawijania. Szczotki same są wykonane ze stopu ołowiu, miedzi i grafitu. Dodatkowo, kompozycja dodatkiem cyny. Stop ten zapobiega spadek napięcia w uzwojeniu i zmniejsza zużycie na kolektorze.

Jak to działa?

Po zapłonie obrót klucza napięcie dostarczane do dodatkowego (RS-530) przekaźnika rozrusznika. KAMAZ wciąż stoi nieruchomo. Gdy napięcie przekroczy 8 bar, przekaźnik trakcji przychodzi do pracy.

Mechanizm przymusowo łączy przekładnię napędu z koła zamachowego. Również tym razem, styki zasilające rozrusznik. Kotwa zaczyna się obracać. Moment obrotowy jest przenoszony na koło zamachowe. Po uruchomieniu silnika, przekładnia automatycznie rozłącza.

parametry techniczne

Towarowe samochody KamAZ zainstalowany rozrusznik St-142b. Posiada następujące cechy:

 • Napięcie – 24 wolt.
 • Moc znamionowa – 7,7 kW lub 10,5 KM.
 • Napięcie włączyć przekaźnik Zwijacz – 8 wolt.
 • Nacisk sprężyny szczotki – 2 kG.
 • Wysokość pędzla – 19-20 mm.
 • Natężenie prądu – 130 wzmacniacza.
 • Obroty kotwica na biegu jałowym – 5500 na minutę.

Starter (Kamaz): Cena

Rynek oferuje wiele nowych i regenerowanych rozruszników.

Co jest na rozrusznik (Kamaz) cenę? Urządzenie 142b st marki można kupić już od 4,5 do 13 tysięcy rubli.

Usterki i naprawy rozrusznik

Kamaz – wysoce utrzymaniu ciężarówka. Jeśli wystąpią problemy, można wyeliminować szkody siebie. Rozważmy typowe problemy z rozrusznika St-142b:

 1. Kiedy urządzenie nie jest włączony zapłon. W tym przypadku należy sprawdzić uzwojenie przekaźnika trakcyjnej. Być może nie ma zwarcia lub przerwy w obwodzie. W zależności od rodzaju awarii należy wymienić zwijacza. Również powodować awarie mogą służyć jako brak kontaktu pomiędzy szczotkami a komutatorem. W tym przypadku należy sprawdzić sprężyny docisku szczotki. Jeżeli jest ona mniejsza niż 1,8 kg, element zostanie zmieniona na nową.
 2. To nie zadziała przekaźnik trakcji. Trzeba sprawdzić uzwojenie dodatkowy przekaźnik i upewnij się, że integralność cewki wciągania. Należy również sprawdzić wiarygodność styku w obwodzie i wszystkich połączeń.
 3. Kiedy rozrusznik pojawiają kliknięć dodatkowy przekaźnik. Przekładnia napędu na koła zamachowego przejmuje koronę. Być może przyczyna leży w złym nastroju obwodzie moment styków przekaźnika trakcji. Jak to naprawić? Szczelina umieścić między przekładnią a podkładką oporową. Następnie sprawdzić działanie mechanizmu. Jeśli objawy powracają, być może został wybity przez końcowej części zębów napędowych rozrusznik lub koła zamachowego. Rozwiązać ten problem na kilka sposobów. Pierwszy – aby przywrócić zęby za pomocą spawania. Po drugie – aby wymienić koło koronowe koło zamachowe lub dysk. Trzecia metoda polega na nieprawidłowości czyszczenia zębów.
 4. Podczas pracy kotwica obraca się, ale nie wchodzić w interakcje z kołem zamachowym. Wał korbowy nie obraca się. W tej sytuacji, chcesz sprawdzić integralność zębów koła zamachowego i przekładni napędowej. wytwarzają również ponowną regulację rozrusznika.

wniosek

Tak więc okazało się, że rozrusznik jest Kamaz, która posiada cechy techniczne i usterek. Jak widać, jest to bardzo skomplikowany mechanizm. Jeśli wystąpi problem (lub objawów), wymagane jest, aby dokonać napraw awaryjnych. W przeciwnym razie należy uruchomić silnik nie uda.