702 Shares 2802 views

Co ciekawe, Bajkał drenażu lub nieodprowadzony?

Natura zawsze tworzy arcydzieła nawet najbardziej znanych rzeczy. W tym artykule chcę mówić o tym cudzie natury, jak Jezioro Bajkał.

Co to jest?

Oto krótki opis jeziora. Tak, że znajduje się w południowej części północnej Syberii (Buriacja i Irkuck regionu porcję). Jeśli chodzi o funkcje, to jest najgłębszy na świecie (1637 m, a na całym świecie jest tylko sześć jezior ma głębokość większą niż połowa kilometr) i jest największe źródło świeżej wody (rozłożona na 600 km). Ma piękną i bogatą historię, zaawansowany wiek, jak również różnorodność zwierząt wodnych.

o wodzie

Dla wielu ludzi, ważnym powstaje pytanie o drenażu Bajkał lub nieodprowadzony. Po pierwsze, pomaga zrozumieć, w samych pojęć. Spuścić jezioro ze swej natury nie bierze tylko wodę z rzek, ale produkuje je. W stojącej wodzie tylko płynie.

Więc co jest Bajkał? Drenażu lub nieodprowadzony go? Pozwala to zbiornik wody rzeki nie tylko wejść, ale również wyjść, że jest. E. Jest ścieków. Jest to interesujący fakt: Eksperci twierdzą, że sama jeziora biegnie około 336 rzek, strumieni i potoków. Największy z nich – Selenga (w Buriacji – „spokój”, „duży”, „gładkie”), który znajduje się nad brzegiem stolicy Buriacji – Ułan-Ude. Okazuje się, że sam od jeziora i tylko jedną rzekę, Angara kosmetyczny, wody, w której niesamowity turkusowy kolor.

ponadczasowe Bajkał

Warto powiedzieć, że Bajkał – strefa buforowa. Tak zwany obszar Baikal – terytorium, na których można umieścić pięć parków, trzy piękne parki narodowe, 25 przyrody konfitury i 200 pomników przyrody. Ludzie żyjący w tych miejscach jest nie tyle główną część jest zajęta przez tajgi, gór i dopływów rzecznych.

Baikal dla turystów

Bajkał natura jest tak piękny, że przyciąga wielu turystów. A potem jest wszystko dla działań kulturalnych. Zatem, najczęstsze ośrodków turystycznych na jezioro są wsie Listvyanka i Slyudyanka, wyspie Olchon (część Irkucku), a także wsie i Maksimikha Enkhaluk na terytorium Buriacji. Co do plaży, to istnieje dość szeroka, z drobnym czystym piaskiem. Jednak nawet w najgorętsze lato, niewielu ludzi kąpiel, ponieważ średnia temperatura wody nie znaczy powyżej 10-12 stopni, a na powierzchni mogą unosić się małe kawałki lodu.

funkcje

Ponieważ jezioro jest otoczone przez tajgę, z plaży po prostu wspaniały widok o każdej porze roku. W okresie wiosenno-letnim jest soczysty zielony, jesienią – piękny kolorowy las w zimie – biały olbrzymich drzew. W niskich temperaturach, nawet doświadczonymi podróżnikami trafi dokładnie czyste jak kryształ, lód, na którym nawet boi się iść.

Jeśli chodzi o faunę, Bajkał występują głównie charakter endemiczny, ale cechą świata zwierząt jest wciąż niezgrabny uszczelka (podobieństwo delfin). Ona nie idzie do ludzi, starając się prowadzić bardziej skryty sposób możliwie życia. Zobacz te zwierzęta, jak to możliwe, jeśli dobra wyszukiwarka ich rookeries. Dla ryb, kochankowie będą uwielbiam – jak przynęta i netto napotka cokolwiek: od zwykłego szczupaki do Cisco.

wiatry

Rozumiejąc, że Bajkał drenażu lub nieodprowadzony, warto powiedzieć kilka słów o takiej cechy regionu, gdyż wiatry. Są dla turystów mogą być nawet niebezpieczne, t. Aby. Są z natury nieprzewidywalne. Wiatry takie, jak Kułtuk Sarma pokatuha i spajającego (poprzecznego) może nastąpić nagle i dmuchanie siłą huraganów. Przewidzieć ich wygląd jest prawie niemożliwe. Jedzie na wycieczkę wokół jeziora na łodzi, to lepiej wziąć doświadczonego kapitana, który może łatwo zidentyfikować zagrażającemu niebezpieczeństwu i ukryć się w spokojnej okolicy. W zimie, pułapki lodu mogą być dodawane do wiatrów. Staje się luka, że raz pojawił się w lodzie przez długi czas nie blisko i nie zniknie. Dlatego, niedoświadczonych kierowców są zachęcani, aby nie iść na lodzie, tak aby zauważyć szczelina staje się dość trudne i spowolnić awaryjne – .. trudniejsze. Jak dla zwykłych łyżwach, lepiej przynieść raki i koty, które bez problemów można podłączyć gdy nagle silny wiatr zaczyna.

ciekawy

Rozwijając kwestię drenażu Bajkał lub nieodprowadzony też chcę wspomnieć, jakiego rodzaju pamiątki można przywieźć z wakacji spędziliśmy tutaj. Można je podzielić na dwie główne grupy:

1. Jadalne (Bajkał Cisco – solone, wędzone, kawior sieja i innych lokalnych ryby, orzechy piniowe, herbata).

2. niejadalne (biżuteria i inne rzemiosła z miejscowego kamienia zwanego charroit, pluszowe uszczelnienia, jak również różne Buriacji bombkami i pamiątek).

Piękna natury uznane Bajkału, zdjęcia są głównym dowodem. Interesujący jest fakt, że ptak jest symbolem orła, którego numer niedawno całkowicie zredukowane.