628 Shares 4223 views

Engelmann świerk: Opis i zdjęcia

Iglastych świerk rośnie niemal wszędzie. Istnieje znaczna liczba gatunków zimozielonych drzew. Jeden z najpiękniejszych – Engelmann świerk. Na jego odmian, o kiedy sadzić i jak dbać o to, przeczytać artykuł.

Przegląd

Engelmann świerk rodzaj świerku rodziny sosnowego. W środowisku naturalnym, jego powierzchnia uprawy obejmuje chropowaty gór pasa leśnej Ameryki Północnej. Rośnie w cieniu zbocza góry i doliny, przy dużych wysokościach 1500-3500 metrów nad poziomem gruntu w dużych obszarów czystych i mieszanych lasów.

Jej sąsiedzi, dolny pas w miejscu wzrostu może być monochromatyczny i urodziwa jodła, western cykuty, modrzewia, sosny twisted shirokohvostye i top – subalpejskie jodła, góra cykuty, modrzew lyalla, blond, miękka sosna.

Jako dekoracyjne z drewna iglastego w Europie uprawia się przez długi czas, od połowy 19 wieku, aw Rosji – od końca tego samego wieku. Engelmann świerk to szybko rosnące drzewo. Nie powszechnie stosowane, ponieważ kilka regionów, które są odpowiednie do swojego wzrostu. Średnio mieszka trzy lub czterysta lat, ale w niektórych przypadkach jego długość życia wynosi sześć lat. Posiada wysoką odporność na mróz.

gatunki charakterystyczne

Ta wiecznie zielona roślina o wysokich walorach dekoracyjnych. Pomimo faktu, że każda forma tej rośliny ma właściwości, które odróżniają go od innych jodeł, wszyscy pasuje do opisu „duże”. Rzeczywiście, ta roślina osiągnie dwudziestu metrów lub więcej wysokości dziewięćdziesiąt centymetrów. Wysokowydajny pokrywa iglastych mierzy trzech centymetrów do dwóch milimetrów szerokości.

Ponadto Engelmann świerk, o jakiej formie może powiedzieć, charakteryzuje się szczególną pozycję w branżach: wszystkie są lekko przechylone w dół, jakby płakała. Gęsty korona ma kształt stożka i jest często asymetryczne. Cienkie ciasto z licznych pęknięć pokrytych łuskami. To ma czerwonawo-brązowy kolor. Młode pędy odcieniem żółtawym jest obecny.

Nerki mają kształt stożkowy, a igły – czworościennych. Jest ostry, na każdej stronie widoczne są dwa do czterech linii szparkowych. Kolor igliwia młody świerk szaro-zielone, a stare drzewa – zielony. Forth w miejscach ich pochodzenia, nie rzucają igieł świerkowych gałęzi z ponad piętnastu lat.

Opis owoców

Stożki mają owalny kształt cylindryczny. Na gałęziach są w pozycji wiszącej. Ich długość wynosi od czterech do siedmiu centymetrów, szerokość – dwa i pół. Niedojrzałe pąki są kolor bordowy, dojrzałe – jasnobrązowy ton. Płatki zębate luźno umieszczona na powierzchni. Dojrzewanie czasu – sierpień lub wrzesień. Spadek wiosenne pąki na przyszły rok, a oni nie rozpadnie.

Nasiona znajdują się w kątach łusek. Ich długość – trzy milimetry. Są one malowane w brązowe i mają jedno skrzydło dwunastu milimetrów. Nasiona są bardzo małe. Dla porównania: jeden tysiąc sztuk nasion waży zaledwie trzech gramów.

wykorzystanie

Świerk jest często gościem w zagranicznych ogrodach. Ona wygląda lepiej w pojedynczych lądowań, ale nie traci efekt dekoracyjny i grupowych nasadzeń o małej liczbie kopii. Jego sadzone w ogrodach, wzdłuż dróg miejskich ulic, na placach. Wykorzystywane do tworzenia stref Avenue.

Ten gatunek drzew iglastych ma kilka odmian. Najbardziej popularny świerk Engelmann jaskra. Niektóre karłowatych drzew, z niewielkim wzrostem i niezwykłe dla nas igły kolor, który jest biały.

Jaskra kanadyjski Świerk

Nazwa mówi sama za siebie: ten rodzaj amerykańskich iglastych. Sosna jest gatunkiem dominującym w tworzeniu tajdze Kanady. Drzewa mogą rosnąć do wysokości półtora tysiąca metrów. Klimatyczne warunki wzrostu jest analogiem syberyjskiego świerku. Dlatego Syberia jaskry jest drugim domem.

Przekład z łacińskiej nazwy jedzeniu oznacza „niebiesko-szary”. Chociaż form dekoracyjnych niebieskawe mają wiele jedzenia. Ale dla takich gatunków kanadyjskich igła kolor – jest normą. Rośnie w środowisku naturalnym, igły świerkowe ma mniej jasny kolor niż uprawianych drzew i większe wysokości do trzydziestu metrów. Crohna grube, kształt stożkowy, o średnicy aż do dwóch metrów. U młodych gałęzi drzew stycznie skierowane w górę, a stary świerk są obniżone.

Żyć długo, trzysta czy pięćset lat. Rośnie na glebach o dowolnym składzie, ale preferuje gleby gliniaste z dobrym drenażem, gleby. Engelmann świerk odporny na mróz syberyjskiego glauca. formy ogrodowe i odmian świerka (istnieje wiele) rozmnażane wegetatywnie. Głównym sposobem – ukorzenienie sadzonek.

Niski rosnące odmiany nazywane są Nival. Ich siedliska na Syberii nie powoduje problemów. Ale inne gatunki potrzebują wysokiej jakości jasnym odcieniu podczas zimy i wczesnej wiosny słońca. Jest to szczególnie prawdziwe drzewo kształt stożkowy.

Świerk serbski Pendula

Jest to najbardziej piękne rośliny z gatunków drzew charakteryzujących formy płaczącej. Engelmann świerk Pendula osiąga wysokość dwunastu metrów w wieku dwudziestu lat. Na rok rośnie przez dziesięć do piętnastu centymetrów. I po dziesięciu latach, jego wysokość – piętnaście metrów. Crohna szeroki, jego średnica – i pół metra. Elastyczne pędy zwisają. Płaskie igły mają zielony kolor białawy nalot od dołu, a długość do dwóch centymetrów.

Świerk preferuje neutralnego gleby i umiarkowanej wilgotności. To nie toleruje zagęszczoną glebę i wody stojącej. Dlatego powinien on być sadzone od nagromadzenia dużych ilości wody gruntowej. Na dnie wykopu lądowania powinien położyć warstwę drenażu pojemności dwudziestu centymetrów. Można korzystać z połamanymi cegłami lub piasku. W nasadzeń grupowych odległość między jodły wynosi od dwóch do trzech metrów. dziura sadzenie głębiej pięćdziesiąt siedemdziesiąt centymetrów. Sadząc szyję korzeniowy nie zagłębić w ziemi, powinien być równo z ziemią.

Dla lepszego współczynnika przeżycia sadzonek można przygotować glebę darni i liści gleby, piasku i torfu. Miesza się z dwóch części pierwszych dwóch składników, a jeden – ostatni. Po zakończeniu sadzenia, sadzonki podlać obficie wodą, czterdzieści do pięćdziesięciu litrów w każdym boksie. Wraz z nawadniania wykonane nawozów: NPK i kornevin odpowiednio sto dziesięć gramów na wiadrze z wodą.

Engelmann świerk, który zostanie przedstawiony do przeglądania zdjęć, nie toleruje suchą pogodę. W bardzo gorącej pogody potrzebuje podlewania, które powinny być wykonywane raz w tygodniu, tylko jeden razy. Każde drzewo jest podlewane przez dziesięć wiader wody. Gleby pristvolovom koła należy regularnie poluzowane do głębokości pięciu centymetrów, aby zapobiec powstawaniu skorupy, a w zimie ściółka torfu o grubości sześciu centymetrów. Po zakończeniu okresu ściółka zimno nie jest usuwany i miesza z glebą.

W okresie wegetacji nawóz jest stosowany dwa razy. Ate poddane przycinane w wyjątkowych przypadkach, gdy stanowią one pędy ogrodzenia. Procedura ta jest lepiej zostawić na koniec maja lub na początku czerwca, a w tym czasie aktywnie zatrzymuje przepływ soków. Zdrowe gałęzie nie są usuwane. Drewno zwalnia gałęzie suche i chore.

Świerk Bush Leis

Nazwa konkretnego gatunku z języka angielskiego oznacza „koronka Bush”. To drzewo wysokość sięga siedmiu metrów szerokości – około dwa. W wieku dziesięciu lat, jego wysokość – dwa i pół metra. Na rok rośnie do trzydziestu centymetrów wysokości.

Engelmann świerk LEIS niezwykle piękne. Przewód środkowy jest silny, różne gałęzie interesującą cechą. U podstawy, podnieśli i ich obwisłymi koniuszkami. Wokół pnia gałęzie tworzą szeroką spódnicę. Wąskie korony świerk pionowe, z bogatą niebieski kolor igieł sosnowych. Niezwykły kształt i kolor igieł nietypowej przyciągają koneserów piękna. Świerk służy do obszarów krajobrazu jako tasiemca i grupowych nasadzeń.