507 Shares 3007 views

Który smartfon z potężną baterią najlepiej wybrać?

W ramach tego materiału zostanie wybrany najlepszy smartfon z następującymi modelami: IQ4403 z Fly, X-treme PQ22 firmy Sigma Mobile, Ascend Mate 2 firmy HUAWEI z obsługą 4G i IdeaPhone P780 firmy Lenovo. Każdy z nich jest wyposażony w pojemną baterię, co znacznie wydłuża żywotność baterii. Należy jednak wziąć pod uwagę inne parametry techniczne i koszty gadżetu. Jest to najbardziej optymalny stosunek wszystkich tych parametrów, które zostaną wybrane.

Fly

Marka Fly w tej niszy jest reprezentowana przez model IQ4403. Drugą nazwą jest Energie 3. Jest to smartfon z potężną baterią o pojemności 4000 mAh, wystarczającą na 2-3 dniową żywotność baterii przy bardzo niskim obciążeniu. Centrum obliczeniowe tego urządzenia jest procesorem 6572 firmy chińskiej MTK. Składa się z 2 rdzeni wersji A7 pracujących z częstotliwością 1,3 GHz. Podsystem graficzny IQ4403 jest realizowany za pomocą Mali-400 MP. Jego wydajność wystarczy, aby wykonać najczęstsze zadania na ekranie o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 864 na 480 pikseli. RAM ma 512 MB, a wbudowany 4 GB. Ponadto jest gniazdo do instalowania karty pamięci microSD o pojemności 32 GB. Szacowany koszt Energie 3 to 160 USD. Wśród zalet tego modelu jest pojemna bateria, zrównoważona platforma sprzętowa i cena demokratyczna. Ten smartfon z potężną baterią nie jest w stanie sprostać wymagającym zadaniom (na przykład zabawkom 3D). Ma słabą jednostkę centralną. Dlatego rozwiązanie to jest najlepsze dla tych, którzy nie stawiają wysokich wymagań na wydajność smartfona i chcą uzyskać maksymalny okres żywotności baterii w połączeniu z ceną demokratyczną.

Sigma komórkowy

Produkty Sigma Mobile przeznaczone są dla tych, którzy prowadzą aktywny styl życia. W pierwszym etapie przedstawiono tylko telefony komórkowe. Cóż, teraz są smartfony. Jednym z nich był X-treme PQ22. Biorąc pod uwagę pozycjonowanie, logiczne byłoby wyposażyć ten model w pojemną baterię, której pojemność może w tym przypadku wynosić 2800 mAh lub 4500 mAh (przed zakupem należy się skontaktować z sprzedawcą). Podczas długich podróży nie zawsze można naładować urządzenie przenośne. Dlatego im dłuższa żywotność baterii, tym lepiej. W drugiej wersji, wskaźnik ten dla PQ22 jest taki sam przez 2-3 dni przy bardzo niskim obciążeniu. Jest to smartfon z najpotężniejszą baterią, która jest obecnie sprzedawana. W tym przypadku procesor jest w tym przypadku wydajniejszy – 6589 z tej samej chińskiej firmy MediaTEK. Składa się z 4 rdzeni wersji A7 pracujących z częstotliwością 1,2 GHz. Adapter graficzny w tym przypadku to SGX 544 opracowany przez firmę PowerVR. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na uruchamianie najnowocześniejszych zabawek na Androida. Przekątna ekranu tego urządzenia wynosi 4 cale, rozdzielczość 854 x 480 pikseli. RAM ma 1 GB i zintegrowaną pamięć – 4 GB, które można rozszerzyć kartą pamięci o rozmiarze do 32 GB. Cechą wyróżniającą PQ22 jest stopień ochrony obudowy – IP67. Z tego powodu nie boi się wilgoci, pyłu i innych szkodliwych czynników. Ten smartfon neubivaemy z potężną baterią, która jest idealna dla tych, którzy prowadzą aktywny styl życia. W innych przypadkach jest to niedopuszczalne do zakupu, ponieważ jego wartość wynosi 270 USD, wyższa niż analogów bez użycia przypadku ochronnego.

HUAWEI

Nie zapomniano o tej niszy i firmie HUAWEI. W tym przypadku mówimy o nowości Ascend Mate 2 – chińskim smartfonie z potężną baterią Z pojemnością 4050 mAh. Charakterystyka techniczna jest znacznie lepsza niż w przypadku konkurentów. Procesor 2-rdzeniowy 8928 firmy Qualcomm. Jego częstotliwość zegara wynosi 1,7 GHz i została zbudowana na podstawie architektury Krait 300. Jej zasoby są wystarczające do rozwiązania dotychczasowych zadań. Nie mniej efektywne w tym przypadku i podsystem graficzny. Tutaj jest on realizowany przy pomocy Adreno 306. Przekątna ekranu wynosi 6,1 cala, a jej rozdzielczość jest dokładnie taka sama jak poprzedniego modelu. Jednocześnie jest chroniona przez Gorilla Glass. Zainstalowana w niej ilość pamięci RAM wynosi 2 GB, a pamięć zintegrowana to 16 GB. Możliwe jest również zainstalowanie kart pamięci. W rezultacie można zauważyć, że ten smartfon jest idealny dla tych, którzy potrzebują bezkompromisowej wydajności za wszelką cenę.

Lenovo

Jednym z pierwszych, którzy znaleźli niszę, był Lenovo. Jej model P780 można nazwać weteranem tego segmentu. Zadebiutowała na rynku krajowym w lipcu 2013 r. (Dużo wcześniej niż wszyscy konkurenci wymienieni powyżej). Charakterystyka techniczna jej podobna do modelu PQ22 firmy Sigma mobile. Jedyną różnicą jest przekątna (5 cali w porównaniu do 4,5), rozdzielczość (1280×720 w porównaniu do 854×480) i pojemność baterii (4000 vs 4500 mAh). Główną wadą P780 jest wysoki koszt 320 USD. Dlatego kupno tego nie jest w pełni właściwe.

Wyniki

Nie da się wydzielić jednego smartfona z potężną baterią. Możesz jednak podać zalecenia dla każdego przypadku. Jeśli potrzebujesz długiej żywotności baterii z minimalnym kosztem, lepiej wybrać IQ4403 z firmy Fly. PQ22 firmy Sigma Mobile jest idealny dla sportowców i turystów. Z kolei maksymalny poziom wydajności może dostarczyć Ascend Mate 2 od HUAWEI.