94 Shares 6105 views

Jak drukować na komputerze. Jak szybko pisać na komputerze

Aby nauczyć się pisać na komputerze, wiele osób pisało na specjalnych kursach, poddać materiały szkoleniowe i dydaktyczne zakupu. W rzeczywistości nie jest to wymagane. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak szybko, wpisując na komputerze. Jednak przed przystąpieniem do zaleceń i rad, należy rozważyć korzyści wynikające z osobą, który opanował tę umiejętność.

Korzyści Szybkie drukowanie

Główną zaletą – oszczędność czasu. Ta umiejętność jest bezcenne dla osób, których praca związana jest z zestawem dużych ilości tekstu. Ponadto, szybki druk jest ważny w zawodach takich jak copywriting i transkribatsiya. Chociaż lista obszarów, w których umiejętność szybkiego wybierania może być przydatne, może być bardzo długi. Ucz się szybko pisać, można wpisać tekst znacznie bardziej rytmiczny i znacznie mniej zmęczony (zarówno psychicznie i fizycznie). Ta umiejętność pozwoli i zatrudnienie. Jeśli wiesz, jak do drukowania dokumentów na komputerze i wiem jak to zrobić szybko, aby upewnić ten element w swoim CV. On będzie doskonałym dodatkiem do innych umiejętności i zdolności. Kolejną zaletą szybkiego wybierania – logiczne wyrównanie całkowitej objętości myśli. Kiedy piszesz coś nowego, szybkiego drukowania pozwala nadążyć za własnymi myślami. Z dość powolny odstawić na kilka sekund, aby szukać niezbędnych kluczy do idei uciekłeś.

Zasady szybkiego wybierania

Aby wiedzieć lepiej, jak pisać na komputerze, należy zwrócić uwagę na położenie kluczy. W tym celu istnieje specjalne ćwiczenia. Patrz na jednej z trzech rzędów klawiaturze (liter) przez 10-15 sekund. Lepiej zacząć od górnego rzędu. Następnie spróbuj zapisać je na kartce papieru. Powtórz ćwiczenie tak długo, jak litery są powielane bez błędów i na maszynie. Następnie spróbuj bez patrzenia na klawiaturę, aby wpisać cały alfabet. Próba aż zacznie być uzyskane z dużą prędkością.

Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się szybkiego pisania jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie narzędzie. Dla tych, którzy potrzebują wysokiej prędkości obrotowej ustawionej w działalności zawodowej, konieczne jest, aby zakupić ergonomiczną klawiaturę. Ale jeśli nie jest to możliwe, a następnie wymyślić i zwykle zakrzywione.

Warto zauważyć, że nawet szybko chaotyczny Drukowanie wielu palce jest znacznie gorszy sposób desyatipaltsevym zestaw. Więc jeśli chcesz pisać szybciej, trzeba być przeszkoleni. Sprawiają, że nie zawsze jest to łatwe, ale wynik końcowy będzie płacić za wysiłek. Początkowo ustawić monitor, aby powrócić do starego zwyczaju. Nie spiesz się na początku zajęć. Uniknąć błędów i literówek. Wysoka prędkość przyjdzie z doświadczeniem, ale w międzyczasie napisać dokładnie, starannie i upewnij się słuszna. Główną zasadą jest nabycie wszystkich umiejętności i umiejętności – regularne praktyki. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się szybkiego pisania, nie leń się i wykonywać częściej. Nie próbuj uczyć metodę jednej sesji. muszą być rozpatrywane na bieżąco do tworzenia i konsolidacji umiejętności. Zacznij od 20-30 minut i stopniowo zwiększyć dzienny czas ćwiczeń.

dotykowy typowania

Jak wpisać na niewidomych komputera? Chyba już sobie sprawę, że główną zasadą jest praca wszystkich dziesięciu palców – bez patrzenia na klawiaturę. Ręce są umieszczone na nim w pewien sposób. palmy podłoża, znajduje się na nośniku (ergonomiczne klawiatury) lub przedniej części obudowy (przenośnego). Co do kształtu dłoni, wyobraźcie sobie, trzymając w każdej ręce piłkę tenisową.

położenie palca

Dla każdego palca ręki ustalony pewien klucz. I to nie jest przypadek! Lokalizacja symboli i liter na klawiaturze dowolny Planowane w ramach TEN-ręcznej metody rekrutacji. Dlaczego ta metoda jest tak popularny? Ponieważ zawiera zasadę wysokiej częstotliwości korzystania z różnych kluczy. Ten układ pozostaje niezmieniony przez wiele lat.

Wszystkie przyciski na klawiaturze są ułożone w 6 rzędach. Najwyższa seria jest jednostką zależną i nie trzeba dotykać pisać. Wtedy nie ma liczb, które ktoś używa, a niektórzy wolą klawiaturę numeryczną zamiast po prawej stronie głównego. W tym drugim przypadku, jest wyjaśnione przez fakt, że do górnego rzędu drugim odcinku. Z tego powodu ograniczonej szybkości i zwiększenie liczby błędów. Ale ludzie nie mają pojęcia, jak pisać na komputerze do przeczytania tego artykułu, zalecamy mistrz jest Górny rząd liczb, a następnie wybrać bardziej wygodny sposób wybierania numerów.

Aby sprawdzić prawidłowe ułożenie rąk podczas początkowych etapów kierować małych występów na przyciski „A” i „o” o liczbie odniesienia. Czuję do nich palcami indeksu. Z biegiem czasu, palce unoszą się nad klawiaturą w niewielkiej odległości i konieczność monitorowania znikają. Ale nie zbyt przyspieszyć ten proces. To tylko zranić.

wpływ technologii podczas drukowania

programy edukacyjne, które pomagają ludziom nauczyć się wpisywać tekst na komputerze, rozpoczyna się opisem prawidłowej techniki uderzające. Fakt, że trzeba dotykać klawiszy z palca, i to jest jasne dla początkujących, ale nie każdy wie, że cała szczotka musi być aktywowany oprócz palca całkowicie. Zasada kluczem jest dotknąć wpisując łatwość i klarowność staccato uderzeń, ciągłe palców powrócić do pozycji wyjściowej. Luka ta dotyczy piersiową kciuk, palce, które nie były zaangażowane w ostatniej udaru.

rytm Drukuj

Teraz już wiesz, jak rozpocząć pisanie na komputerze i osiąganie dużych prędkości. Pozostaje do rozważenia ostatni, ale bardzo ważną rzecz – mianowicie, rytm. Odgrywa ona dość ważną rolę w uczeniu się. Naciśnięcie muszą być wykonywane w regularnych odstępach czasu. Jeśli zastosujemy się do rytmu, automatyzm druku osiąga się w krótszym czasie. Przyklejają się do pewnego rytmu (nawet jeśli niektóre skróty klawiszowe udaje się uzyskać szybciej). W celu wytworzenia rytm doskonale nadaje metronom. On jest w wielu programach szkoleniowych. Więc należy go używać.