466 Shares 6401 views

Latte: Co to jest? Sekrety gotowania

Istnieje wiele rodzajów kawy, a jeden z nich – latte. Co to jest i jak gotować to niezwykle smaczny napój? Spróbujmy zrozumieć to wszystko w porządku.

Tak więc w sensie klasycznym latte jest napojem na bazie kawy, kawy espresso, przy czym mleko mieszane w stosunku jeden do trzech. Na szczycie latte jest zawsze niewielka ilość piany. Często gotowy napój posypać kakao lub czekoladę tarty i dodawano do syropu (karmel, jagód, wanilię lub inne).

Skąd latte? Co to jest, już wiemy, ale jeszcze bardziej interesujące, aby poznać historię pochodzenia napoju. Został on pierwotnie wymyślone specjalnie dla dzieci. Z pewnością już wielokrotnie zauważył, jak często dzieci jako dorośli piją kawę. Ze względu na fakt, że większość latte – to mleko, napój ten jest uważany za nieszkodliwy dla dzieci.

Mówiąc o kawa latte, co to jest, i omawianie niektórych innych niuansów, należy zauważyć, że odpowiednio przygotowany napój należy warstwowy, czyli kawa, mleko i śmietana nie powinny być mieszane ze sobą. I służyć to wykonane w przezroczystego szkła na łodydze.

Jak zrobić latte? W rzeczywistości proces ten wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Aby przygotować jedną porcję będzie zupełnie wystarczy 80-100 g świeżego mleka i około 7-8 g świeżo zmielonej kawy. Aby uruchomić kredyty espresso. W tym celu musimy kawę chleba świętojańskiego. Kawa była wypełniona w specjalnej komorze i skonfigurować urządzenie tak, że woda powoli przeszedł przez proszek. Przez 20-30 sekund, pojawi się około 30 ml końcowego napoju. Jeżeli kawy w sposób prawidłowy, pianka ma zabarwienie czerwonawe, żyły są obecne na powierzchni. Zbyt lekka pianka wskazuje, że kawa była zbyt duża lub szlifowanie, a zbyt ciemny, wręcz przeciwnie, to mówi zbyt drobno zmielonej kawy lub nadmiar. Napój smakuje lepiej, jeśli gotować przed trochę rozgrzać ekspresem do kawy.

Jeżeli nie można dokonać latte w ekspresie do kawy, konieczne jest, aby spędzić trochę czasu i wysiłku, aby przygotować mleko. To nie powinno być gotowane, ale powinien to być dobry ciepły. Następnie przy użyciu maszyny do kawy lub specjalne adaptacje muszą wzbudzać mleko do sztywnej pianki stan. Ta pianka mijamy w uprzednio przygotowanej szkła.

Ostatni etap – jest w rzeczywistości, napar z pianki kawy. Kroplowe espresso muszą przepływać wzdłuż krawędzi szyby. W rezultacie, spienione mleko jest z kawą. Jeśli zdarzy się to zrobić, to znaczy, że zrobił wszystko poprawnie.

Mówiąc o latte kawy, co to jest i sztuczki dokonywania tego włoskiego napoju, powinny być dalej powiedzieć o innych składników, które można użyć. Latte pasuje do prawie wszystkich syropów, innych niż owoce cytrusowe (przyczyniają się do szybkiego zakwaszenia mleka). Szczególnie zaleca się syrop z czarnej porzeczki lub orzecha. Niepowtarzalny smak można wytwarzać stosując do wytwarzania napojów alkoholowych, takie jak rum, amaretto.

W jaki sposób przygotować latte?