515 Shares 3451 views

Środki do mycia wanien akrylowych. Co oznacza umyć wannę akrylową

Akryl jest używany do tworzenia nowoczesnej kanalizacji dość często. Wynika to z pewnych zalet tego materiału w porównaniu do odpowiedników odlewane z żeliwa lub stali. Po pierwsze, wanna akrylowa waży kilka razy mniejsza niż kąpiel, wykonane z innych materiałów. Po drugie, taka powierzchnia jest idealnie równa, a więc będzie trwać bardzo długo. Ale przewiduje się, że w armatury będzie prawidłowo dbać i czyste. środka tylko dobrze dobrane do czyszczenia wanny akrylowe, zachowa je na wiele lat.

Właściwości akrylu

Należy zacząć od faktu, że – polimeru akrylowego. Właściwości eksploatacyjne tego materiału są bardzo dobre. Choć pod wieloma względami jakość zależy również od producenta. Akryl nie rdzewieje i nie odklejają, który nie ma wanny żeliwne.

Kąpiel akryl nie boi się światła naprężenia mechaniczne, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników stalowych. Polimer ten nie jest bardzo brudna boi sztywny i gorącej wody.

Stopień skażenia wanien akrylowych

Na podstawie tych właściwości tych kąpieli, możemy zidentyfikować główne rodzaje zanieczyszczeń, które zawsze spotykają ich właścicieli.

  • Proste brud. Jest łatwo wypłukiwane z czystą wodą, i suszy się, ponieważ może być ona usunięta z zastosowaniem ciekłego detergentu do prania wanien akrylowych i gąbka. W celu uniknięcia zarysowania powłoki lepsze prania zabrudzeń tkaniny.
  • Suszone błoto powinny być myte w taki sam sposób, tylko wstępnie moczyć. Aby to zrobić, można wybrać pełną wannę gorącą wodą i poczekać trochę dłużej na otmokla brudu. Obrzeże kąpieli myjącej można suszyć błota, po umieszczeniu na niej wilgotnej ściereczki do kilku minut.
  • brud uparty, takie jak gliny, piasku, można wyeliminować za pomocą ciekłej kompozycji detergentowej. W tym celu najlepiej jest zwrócić się do specjalistycznego narzędzia do czyszczenia wanny akrylowe.
  • Ale co, jeśli kąpiel jest barwiony tynk wapienny lub smoły drzewnej? Taki brud umyć trudniejsze, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że zastosowanie prostych środków chemicznych domowego nie nadających się do wanien akrylowych, nie codzienne stosowanie jest zakazane w ogóle. W przypadkach, w których prosta szorowanie gąbką nie pomoże, to trwa specjalny środek z aktywnym chemicznie środowisko. W tym akrylowego uchwyt kąpieli musi być arsenału środków ludowej takie jak ocet lub kwas cytrynowy.

Należy mieć na uwadze, że produkty te są w bezpośrednim kontakcie z kąpielą będzie mieć druzgocący wpływ na nią. Aby detergentu do czyszczenia wanny akrylowe należy rozpuścić octu lub kwasu cytrynowego w wodzie. Rozwiązanie będzie bezpieczny dla powierzchni kąpieli i efekt czyszczenia jest porównywalna z drogi będą sprzedawane w sklepach.

Wybór odpowiedniego detergentu

Dziś można znaleźć wiele różnych kąpieli detergentu. Na powierzchniach akrylowych znaleźć odpowiedni środek czyszczący nie jest trudne. Na przykład, gospodarze są bardzo popularnym środkiem Bass. Jest to również doskonały dla prysznice. Umyć wannę, trzeba wziąć trochę pieniędzy, umieścić go na miękką szmatką lub gąbką i rozprowadzić równomiernie na powierzchni kanalizacji. Kilka minut później środki powinny być ostrożnie usunięte gąbką i przemywa wodą. Aby dokonać połysk powierzchni, można przetrzeć szmatką zwilżoną wstępnego polerowania.

Jeśli chcesz wiedzieć, co znaczy myć wannę akrylową notatkę na CIF. Dzięki użyciu, można myć całą łazienkę jako całości. W ramach tych środków nie jest ścierny, i jest w stanie oczyścić wszelkie zabrudzenia. Ponadto, „Cif” jest dość tani. Narzędzie jest dostępne w postaci sprayu lub krem.

Wybór niż mycia hydraulicznych, i może dawać pierwszeństwo nietypowych środków. Na przykład, może to być „Akrilan” – specjalna pianka przeznaczona jest do czyszczenia prysznice i wanny akrylowe. On doskonale usuwa różnego rodzaju zabrudzenia, w tym mydła, plamy grzyba, pleśni, rdzy, powłoki wapna itp

Wśród innych większość dostępnych środków można zidentyfikować „Triton», Ravak i Delfi. Wszystkie z nich są idealnie czysta powierzchnia wanny i nie uszkodzić akryl, zachowując swoją biel.

Co nie można prać

Jakie są środki do mycia wanny akrylowe są zabronione? Nie można stosować chemikaliów gospodarstwa domowego benzen, aceton i rozpuszczalnika. Zawierają one substancje czynne chemicznie, które są szkodliwe dla powłoki akrylowej do rozpuszczenia.

Nie jest konieczne czyszczenie wanny z twardej szczotki, gąbki i przedmiotów metalowych z powierzchnią ścierną.

Niuanse i zalecenia

Dziś wybrać odpowiedni produkt spośród różnych detergentów stało się znacznie łatwiejsze. Ponieważ sklepy zaczęły pojawiać się wyspecjalizowane narzędzia do mycia wanien akrylowych: Ciecz, pasty, pianki.

Ale producenci wanien nie są daleko w tyle. Nie są one ograniczone do uwolnienia odnoformatnyh wanien i wyrobów wykonanych z różnych kolorach, a nawet wzory. Kąpiele te nie różnią się od tradycyjnych. Jedyna różnica – jest obecność w barwników polimerowych, które wymagają specjalnych technik oczyszczania.

Więc umyć wannę akrylową, jak dbać o nią? Kąpiel kolor umyć trochę mocniej niż biały. Mimo wszystko, w celu zachowania jasności i barwy, muszą dać się detergentów i chloru. Kolor wanien akrylowych są tylko odpowiednie detergenty płynne do hydraulicznego polimeru.

tradycyjne metody

Czy są jakieś środki zaradcze ludowe i jak umyć wannę akrylową? metoda czyszczenia domu jest dość prosta: jest to niezbędne do przygotowania roztworu produktu pod ręką dla niego, który jest w prawie każdym domu. Amoniaku (100 ml), miesza się z nadtlenkiem wodoru (50 ml). Składniki miesza się dobrze nawilżyć z otrzymanego roztworu i pocierać ją wszystkie zanieczyszczone miejsca. Umyć powierzchnię lepiej w gumowych rękawiczkach. Po upływie 15 minut, kompozycję przemywa się czystą wodą.

Suszone plamy mogą czerpać ocet i sól. 100 ml octu wymaga soli dwoma łyżeczkami. Mieszaninę reakcyjną ogrzewa się w kuchence mikrofalowej do temperatury w przybliżeniu 65 stopni. Zanieczyszczone miejsca wytrzeć ciepły personel i pozostawić na 20 minut, następnie spłukać ciepłą wodą i kąpieli gąbki.

Jakie narzędzia jest lepsze – w domu lub sklepu?

Teraz, gdy stało się znane, niż można myć wannę akrylową, pojawia się pytanie: „Co znaczy lepiej – przechowywania zakupionych lub przygotowany samodzielnie?” Że każdy musi decydować za siebie. środki folk zazwyczaj kosztują mniej i wydajność często nie jest gorsza od sklepu. Poza tym przy użyciu środków domu, można mieć pewność, że są one bezpieczne, zwłaszcza dla małych dzieci. Po kąpieli myjących specjalistycznych narzędzi, należy dokładnie przemywa wodą.

W każdym razie, łazienka posłuży dłużej, jeśli regularnie dbać o to, poprawnie i szybko umyć odpowiednich środków czyszczących.