489 Shares 5235 views

I jeszcze gdzie jest wieża Eiffla?

Gdzie jest wieża Eiffla? Być może to pytanie jest w stanie odpowiedzieć na każdy przeciętny uczeń. Oczywiście, w Paryżu! Gdzie indziej? Chociaż tutaj na tej wiedzy na temat tego bardzo wspaniałego obiektu, co do zasady, i koniec. Pomysł, historia budowy i funkcje są rzeczywiście bardzo niewiele osób wie.

Rozdział 1. Gdzie jest wieża Eiffla? informacje ogólne

Znajduje się prawie w centrum miasta, niedaleko od Pól Elizejskich, Champ de Mars, w pobliżu mostu nad Sekwaną.

Chociaż może to być widoczne z niemal każdego zakątka miasta, więc dokładnie nie trzeba się martwić, że jesteś z jakiegoś powodu stracił. Jest możliwe, aby dostać się do metra, autobusu lub taksówki, ale również doświadczyć wspaniałości, lepiej chodzić od Luwru i Place de la Concorde.

Ten okazały budynek z anteną osiąga wysokość 324 m. Został zbudowany w 1889 roku, które oznaczone 100. rocznicy Rewolucji Francuskiej. Podczas World Expo zajęło zbudować łuk wejściowy. W tym celu, a wieża została zbudowana. Nikt nie podejrzewał, że ta szczególna konstrukcja jest znana na całym świecie jako symbol francuskiej stolicy.

Wiele osób wie o restauracji na drugiej platformie. Został nazwany „Zhyul Vern”. Jednak turyści powinni zwracać uwagę: do odwiedzenia tego niezwykłego instytucję, należy zarezerwować stolik z wyprzedzeniem.

Wieża Eiffla w Paryżu (zdjęcia są prezentowane w swoim artykule) zredukowała kopie, które zostały zbudowane w Las Vegas, Kopenhaga, Guanzhchou, Slobozia, Warny i innych miast na całym świecie.

Rozdział 2. Gdzie jest wieża Eiffla? Jak wygląda i co można znaleźć w środku? Proces budowy słynnych wież miała rekordowy czas – zaledwie 2 lata. Jak udało się? Zdaniem ekspertów, budowa tego kompleksu urządzeń technicznych, jak szybko było możliwe tylko dzięki zastosowaniu nowych technik budowlanych.

Nad obrazem artystycznym musiałem pracować bardzo ostrożnie. 4 kolumny parteru są połączone tworząc górną łukowe sklepienie, które jest gospodarzem pierwszej platformy. Instalowany drugą wieżę piramida, która jest zbiorem drugiej platformy nośnej. Ona z kolei – trzeci platform z latarni i kopuły. Upstairs gościom ulubionym widokowa turystyczny.

Po wieża została zbudowana, to był ogromny sukces. W sprawiedliwości należy zauważyć, że obaj byli również niezadowoleni. Argumentowali oni, że ogromna metalowa konstrukcja wpłynie negatywnie na wizerunek miasta. Jednakże, jest to nawet dziś zaskakuje i zachwyca tych, którzy widzą go po raz pierwszy.

Restauracje, obserwatorium (meteorologiczne i astronomiczne), gabinet fizyczny, latarni i widokowe – wszystko mieści się w niesamowitym wieży, która stała się symbolem Paryża.

Rozdział 3. Gdzie jest wieża Eiffla, czy fakt, że nie wiedziała o budowę jest nadal Przede wszystkim, nie wspominając o tym, że początkowo projekt Eiffla zakłada budowę wieży, która miała stać tylko 20 lat. Ale dziś, po chwili jego budowy już ponad sto lat, nadal jest w tym samym miejscu i podziwu. Nawiasem mówiąc, w momencie zakończenia wieży Eiffla był najwyższym budynkiem na świecie. projekt techniczny jest bardzo skomplikowane: instalacja musiała połączyć 18 000 38 elementów wykonanych z kutego żelaza.

Po wieża została zbudowana, niezwykle dzielni mężczyźni wielokrotnie dopuścił z nią skoków. Nie mam na myśli ludzi z zaburzeniami psychicznymi oraz samobójstwa, wcale nie. Jest to raczej fani sportów ekstremalnych. Dla nich, miasto gdzie wieża Eiffla, związane przede wszystkim z podboju innej wysokości, a ustawienie kolejny rekord życiowy.

Na pierwszy rzut oka trudno jest sobie wyobrazić, że malowanie wieży odbywa się 1 raz w ciągu 7 lat. I odbywa się to ręcznie przy użyciu tradycyjnych pędzli. Ale nie wszystko jest tak prozaiczny. Dzięki zastosowaniu trzech odcieniach – od ciemności do światła na dole góra – dół obserwatorów wydaje się monotonnie kolorowych.