685 Shares 3107 views

Mark Frost, „Twin Peaks” – książka o nieistniejącym mieście

Fani serialu „Twin Peaks” są doskonale zaznajomieni nie tylko z jego postaci i aktorów, którzy grali je znakomicie. Zasługujemy szczególnym uwzględnieniem twórców tego – David Lynch i Mark Frost. Ich nazwy są ze sobą powiązane w historii kina, a warto zauważyć, że pierwszy sprzedawany wyłącznie jako scenarzysta i producent, a drugi – bardziej autor, pisarz.

Krótko o osobowości

Mark Frost – amerykański pisarz, autor wielu książek, wypełnione aurą tajemniczości, na podstawie których zostały sfilmowane przyszłe filmy. Jest także pisarzem i producentem większości swoich dzieł. Wraz z Davida Lyncha, stworzyli show, który wiał cały świat we wczesnych latach '90 – «Twin Peaks». Przypomniał atmosferyczne, cytaty, jego niezwykłą fabułę. W fikcyjnym mieście położonym między dwoma górami, odbędzie się w obliczu zwykłych rzeczy, ale okazuje się, że za całą tę czarną magię. W tym wszystkim – duszy Frost, tajemnicza, niestandardowe, i możemy powiedzieć z pewnością – dom sztuki.

ulubiona seria działka

Niech najpierw przypomnieć, co był nasz ulubiony serial telewizyjny, który został stworzony przez Davida Lyncha i Marka Frosta. „Twin Peaks” – miasto na północy stanu, który graniczy z Kanadą. To właśnie z tego kraju sąsiada tryskać „kłopoty”, która absorbuje wszystkie wieśniaków – narkotyków i prostytucji. Seria rozpoczyna się od tego, że odkrywają zwłoki miejscowej piękności Lory Palmer. Zaproszony do zbadania morderstwa agenta FBI Deyl Kuper, kto jest właścicielem praktyk duchowych Wschodu. Z tego powodu nie znajdzie jakieś tajemnicze rzeczy – „Sowy nie są tym czym się wydają”, „jedna i ta sama osoba” i kilka innych. Z tego powodu Cooper wpada w „Red Room”, gdzie widzi siebie jako stary i spotkać Laurę Palmer, który nazywa go nazwa jego mordercy.

W skrócie, historia ma wiele wątków, które są ściśle powiązane. Są tajemnicze, a po raz pierwszy może wydawać się niejasne. Ale atmosfera serii, jej piękno i środowisko nie pozwalają przejść do ostatniej chwili.

trzeci sezon

Na początku lat 90. świat widział dwa sezony serialu „Twin Peaks”, a wielu myśli, że ten projekt został zamknięty. Rzeczywiście, praca została zatrzymana, dyrektorów przez długi czas nie wrócił do swoich dawnych dokonań, ale kilka lat temu, nadal postanowił ożywić stare i odważył się zdjąć trzeci sezon. Mark Frost i David Lynch planuje premierę w maju 2017 roku. Spektakl zostanie nakręcony niektóre z gwiazd znanych nam historii, a wraz z nimi – zaproszeni aktorzy, którzy będą wykonywać nowe role. Zaintrygowany przez fanów na długi czas oczekiwania na ekranach to arcydzieło, starając się przewidzieć wydarzenia. Ale Mark Frost postanowił wypełnić swoje oczekiwania, a w 2016 roku opublikował książkę, która stała się swego rodzaju odskocznią od projektu starej i nowej serii. Wystarczy pamiętać, że wszystkie wydarzenia w nim – kompletna zagadka, z którą nie każdy może go obsłużyć.

Mark Frost: "Twin Peaks"

Książka opowiada historię FBI dostaje jakiś zbiór faktów, wycinki z gazet, notatki i pamiętniki, zwany „Dossier”. Osoba, która zrobiła to wszystko, nie jest zainstalowana, i zwyczajowo nazywany jest „Archiwista”. Zapoznanie ze wszystkimi tego środka Tamara Preston, komentując dokumentacji w swoich dziedzinach i pisanie notatek. Książka jest niezliczona zestaw oryginalnych dokumentów i faktów. Opisuje prawdziwe istniejących ludzi, zdarzeń i morderstwa. Na przykład, śmierć prezydenta Kennedy'ego, szał UFO w Roswell incydent i wielu innych. Ale fakty są mieszane z i fikcyjne historie. A jednak czytelnik nie może odgadnąć, ukuł tę autora lub bohatera książki, który w czasie czytania wydaje się być żywe i obecne.

Co mówią czytelnicy

Przeczytaj to arcydzieło twierdzą, że w tym przypadku przekroczyła się przez Mark Frost. „Secret History” – książka, która zachwyca od pierwszych stron swego mistycyzmu, tajemnicy i, co najważniejsze, – znanymi postaciami. Można odnieść wrażenie, że zostały przeniesione do miasteczka Twin Peaks, i mieszkał tam nową historię, spotkanie wszystkich jej mieszkańców. Ale wtedy na czele rzucił cały stos dokumentów, dowodów, wyznań i wrażeń, które wyglądają jak nagłówki wiadomości, archiwach policyjnych. Czasami, aby zrozumieć to stworzenie, warto dwa razy przeczytać. I aby wymieniać stało się jasne, trzeba czekać na ekranach trzeciego sezonu serialu. To, co mówi autor książki, w odpowiedzi na liczne pytania od czytelników.