364 Shares 7003 views

Delikatna duszona wątroba w śmietanie, przepis

Wątroba, zwłaszcza wołowina, zawiera dużą ilość żelaza, więc jest po prostu niezastąpiona w zapobieganiu niedokrwistości. W tym samym czasie, jeśli dobrze ugotujesz, ma delikatny smak. Najczęstsze, głównie z tego, co nie jest skomplikowane w gotowaniu, jest recepta, według której duszona wątroba jest gotowana w śmietanie.

Jeśli w wątrobie wołowej wchłania się wątroba, to jest dobrze czyszczone, a wszystkie żyły są usuwane z niego, folia jest usuwana. Wątróbkę pokroić w małe kawałki, rozłożyć w mieszaninie mąki, soli i przypraw, układać na podgrzanej patelni, gdzie gotuje się aż do złotego, po czym dodaje się pół kieliszek kwaśnej śmietany. Produkt jest duszony aż do uzyskania sosu zagęszczającego. W tym momencie krem jest wylany do wątroby, prażona posiekana cebula umieszczana jest oddzielnie. Przez jakiś czas danie wciąż gaje do ognia. Sos musi częściowo wyparować, aby zapobiec zbytowi płynności. Po tym, jak wątroba wołowa, duszona w śmietanie, jest usuwana z ognia, kładzie niewielką ilość tartego sera, wszystko dobrze się miesza i może być podane do stołu.

Jest też dość prosta recepta, która sprawia, że wątroba z kurczaka z kwaśną śmietaną. Należy zauważyć, że wątroba z kurczaka, w przeciwieństwie do wołowiny lub wieprzowiny, sama w sobie ma bardziej delikatny smak. Produkt uboczny jest dobrze umyty, suszony na papierowym ręczniku i umieszczony na patelni. Po raz pierwszy, aż cieczy, którą da wątroba odparowuje, nie trzeba dodawać oleju. Około 7 minut półmisek będzie gotowany w soku, a następnie mała ilość oleju roślinnego jest wylana, posiekana cebula, a około 10 minut wszystko smażone. Teraz dodaje się kwaśną śmietanę, wątroba jest solona, pieprzona i duszona jeszcze trochę czasu, aż będzie gotowa. Możesz poczekać, aż wszystkie kwaśne śmietany zostaną wchłonięte, a można zostawić trochę sosu.

Gorzką wątrobę można dusić w śmietanie z grzybami. W tym przypadku wziąć produkt z kurczaka jest preferowany, chociaż nie jest zasadniczo. Do gotowania wątroba jest smażona z cebulą w oleju roślinnym, dodaje się niewielką ilość kwaśnej śmietany, dodaje się gotowaną wodę (sos nie powinna być zbyt gruba), naczynia przykryte pokrywką i duszone przez 20 minut. Naczynie jest dodawane świeżo posiekane grzyby (lepiej jest wziąć oyster grzyby), wszystko jest solone, przyprawy są dodawane, pozostawione na ogień przez kolejne 10 minut. Przed końcem gotowania potrawa jest posypana tartym serem i drobno posiekanym koperkiem.

Przygotowując duszoną wątrobę w śmietanie, warto zwrócić uwagę na kilka punktów. Należy wziąć pod uwagę, że najbardziej delikatny smak posiada wątroba z cielęciny. W przypadku podrobów dorosłego zwierzęcia lepiej je zanurzyć przez kilka godzin (do 4) w mleku (nie dotyczy to wątroby kurczaka). Mąka w sosie zwykle służy jako zagęszczacz, więc można je woli.

Lepiej, jeśli duszona wątroba w śmietanie będzie solona po zakończeniu gotowania. Również w sosie ze śmietaną można dodać łyżeczkę pomidora, co zwiększy smak potrawy. Ponadto można eksperymentować z sosem, na przykład duszoną cebulką z mikserem śmietanowym lub mieszarką, a następnie dodać do smażonej wątroby. Trzeba się upewnić, że cebula nie jest zbyt smażona, inaczej może być trochę goryczy w naczyniu. Za długo, aby nie palić wątroby w ogniu, zanim zostanie usunięte, plasterki powinny delikatnie pęknąć. Jednak od jakiegoś czasu naczynia pozostają pod pokrywą "chód". Najlepszą opcją jest użycie do gotowania wątroby domowej roboty śmietany, która ma lekko kwaśny, bardziej nasycony niż smak sklepu.

Dobre naczynie boczne do tego naczynia może służyć jako gotowane ziemniaki lub ryż.