694 Shares 9051 views

Rick Nash – słynny gracz hokejowy z silnymi dłońmi i wielkim sercem

Rick Nash – niesamowity hokeista i śmiały napastnik. Słusznie może być nazwany jednym z 10 niepokonanych graczy na świecie. Nie boi się składać ofiar, aby osiągnąć zwycięstwo. Nieustannie starając się poprawić jego zdolności i stać się jeszcze silniejsi.

Pięciokrotnie otrzymał tytuł "NHL All-Star". Grał w Columbus Blue Jackets, wielokrotnie nagradzany tytułem "Best Scorer" i "Best Sniper". Nash reprezentował Kanadę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 i 2014 roku, zdobywając złoto w obu przypadkach.

Wczesne życie

Przyszły słynny piłkarz hokeja urodził się 16 czerwca 1984 w Brampton, Ontario (Kanada). W młodym wieku zaczął łyżwiarstwo na staw, który był w pobliżu domu. Jako dziecko Rick Nash był wielkim fanem zespołu Toronto Maple Leafs i po prostu idolizował Doug Gilmour i Mats Sandin.

Zaczęli grać hokej z miejscowymi czarnymi chłopcami. Ponadto, Nash lubił lacrosse do 15 lat. Wkrótce przypomniał sobie, że to właśnie ten rodzaj sportu pomógł mu rozwinąć duże i silne ręce, a także takie gwiazdy NHL – Shenahan i Joe Newwendick.

W wieku 10 lat dołączył do trójki klubu Toronto Marlborough, co miało duży wpływ na karierę Ricka. Keith Carrigan został mianowany trenerem tego zespołu. Dla Nasha stał się prawdziwym guru, który spełnił wszystkie swoje mądre instrukcje. I do tej pory, poza sezonem, starzy przyjaciele nadal spotykają się nad techniką i umiejętnościami Ricka.

Szybki rozwój kariery

Carrigan prowadził młodą gwiazdę do 2000 roku, aż Nash zaczął grać w OHL dla londyńskich Rycerzy. W sezonie 2000-2001 zdobył 31 goli i zdobył 66 punktów. Otrzymał tytuł "Rookie Roku".

W następnym sezonie zarabia 72 punkty. Rick Nash (hokeista) otrzymuje tytuł All-Star Team OHL. W turnieju "Sześć Narodów" w 2001 roku prowadził zespół Kanady, więc zdobyli złoty medal.

W 2002 roku udało mu się spełnić marzenie Nasha – podpisał umowę z Columbus Blue Jacket w NHL. W sezonie 2002-2003 szybko stał się superstar. W pierwszym meczu zdobył wielki gol. Następnie zdobył 39 punktów, otrzymał tytuł "Rekrut Roku". Jako nowy gracz ligi osiągnął finał w turnieju "Calder Trophy".

Osiągnięcia i zwycięstwa

W 2003 roku, po 30 bramkach w sezonie 2003-2004, Rick Nash zdobył nagrodę Maurice Richard Trophy, stając się najmłodszym posiadaczem tej nagrody w historii.

Z powodu trudnych sporów w NHL dołącza zespół Davos, który występuje w szwajcarskiej lidze hokejowej. W sezonie 2004-2005 stał się nie tylko najlepszym strzelcem, ale także członkiem All-Star, który grał w Pucharze Spengler-2004.

W 2005 roku Nash ponownie wraca do NHL i podpisuje kontrakt z Columbus Blue Jacket. W sezonie 2005-2006 brakuje mu kilku meczów z powodu kontuzji stawu skokowego. Ale w końcu zdobywając 54 punkty i stając się jednym z najlepszych graczy w NHL.

W 2008 roku został mianowany kapitana zespołu. W tym samym roku po raz czwarty zdobył tytuł "Best Sniper". W 2009 roku został uznany za najlepszego strzelca w historii zespołu.

W 2011 roku wziął udział w meczu All-Star po raz piąty. Wkrótce zdobywa 500. miejsce w regularnych mistrzostwach NHL.

W 2012 r. Rick Nash zaczyna grać w "New York Rangers", gdzie jest również uznawany za najlepszego snajpera w zespole. W 2014 r. Osiągnęli finał Pucharu Stanleya, ale nie mogli zwyciężyć.

W 2014 roku zdobywa złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Rick Nash: życie osobiste i zabawy

Słynny hokeista ma żonę – Jessica Nash, która pracuje w organizacjach non-profit, aby pozyskać fundusze na chorych na raka. Obecnie współpracuje z firmą lotniczą Wilssup. W 2014 roku para miała pierwsze dziecko, chłopca McLarena.

Oto kilka interesujących faktów na temat Rick: kocha piosenki Britney Spears, lubi odwiedzać różne kraje, szanuje rodzinę i przyjaciół. Ale z powodu stałego zatrudnienia rzadko spotyka się z nimi. Po tym, jak jego babcia została zdiagnozowana na raka piersi, założył fundację charytatywną z Kanady. A teraz po każdym zdobytym goli, daruje 100 dolarów na leczenie chorych na raka.