476 Shares 3830 views

motto rodziny do przedszkola. motto rodzina sport

Czasami zadanie od przedszkolnych placówek oświatowych prowadzić rodziców w szoku światła. Następnie trzeba przygotować portfel, a następnie skompilować projekt badawczy, pisać papieru, a następnie wymyślić motto rodziny. Co to jest? Nowe programy edukacyjne dla następnego pokolenia, czyli naśladowanie Amerykanów? Jeśli pamiętamy, filmy, a następnie we wszystkich zajęciach sportowych cała rodzina ze sobą konkurować, wykrzykując swoje przyśpiewki i okrzyki.

Jakie jest motto?

Pamiętaj wyrażenie: „zwięzłość – siostrę talent”? Tak więc możliwe jest, aby scharakteryzować pojęcie „hasło”, która wyraża się w krótkim zdaniu, które określa główne istotę myślenia i zachowań określonej grupy osób. Mottem zjednoczonej pewnej grupy ludzi. Mógł być wyrażona na piśmie, rysunek, godła, symboli, gdzie każdy symbol może oznaczać coś.

Rodów mieli naklejek i przekazywane z pokolenia na pokolenie motto rodziny. W rzeczywistości, był przewodnikiem dla wszystkich członków rodziny. Jego zdanie było głębokie znaczenie i charakterystyczny w swoim rodzaju. Na przykład, rodzina Szeremietiew dewizą było: „Bóg zbawia wszystkich”, a Stroganoff „Ojczyzna przynieść bogactwo, zostawić sobie nazwę.”

Z biegiem czasu, slogan stali stosowane w konkursach między organizacjami, kolektywy pracy, rodziny, dzieci, sport, obozy dla dzieci. Stał się charakterystycznym elementem pewnej grupy ludzi. Na przykład w grupie obozie dziecięcym „Hakuna Matata”, wybrać odpowiednią motto: „Free Live bez obaw każdego dnia i nocy”

Dlaczego trzeba motto rodziny w Rosji?

W Europie slogan grup, rodzin, instytucji – to jest dość powszechne tradycja. W Rosji, na przykład innowacja pojawiła się niedawno. Początkowo motto użyto w programach telewizyjnych, a następnie przeniesione do imprez sportowych, a teraz organizować konkursy na różne tematy wymyślanie krótkich fraz i pojemne.

Teraz w szkołach edukacyjnych i przedszkola muszą wymyślić slogany klas, instytucje, rodziny. Dlaczego potrzebujemy motto rodziny do przedszkola? Zazwyczaj takie zadanie jest podana w obchodach 8 lipca, kiedy Rosjanie świętują Dzień Rodziny, lojalność i miłość. W tym dniu, organizowanie zawodów sportowych i konkursy dla dzieci i rodziców.

motto rodziny w języku rosyjskim jest również wykorzystywany jako narzędzie do psychologa i psychoterapeuty. Istotą tej metody – scharakteryzować rodzinę w różnych okresach życia konkretnego wniosku, który można myśleć lub podjęcia przysłów i powiedzeń. Na przykład, „Rak, łabędź i szczupak” i wyrażenie „Co nas nie zabije, to nas wzmocni” niewątpliwie ilustrują trudności.

W sporcie, hasło nie może obyć się bez

Jednak bardziej znane Rosjan używać haseł w sporcie. Jego wartość jest bezcenna – konieczne jest łączenie różnych członków zespołu w jednym urządzeniu, aby skierować swoje myśli i działania na jednym kanale, że ludzie myślą w tym samym kierunku.

Podczas próby przechodzą wymowę siebie „magiczna formuła” w zespole zwiększa szanse na wygraną. Wynika to z faktu, że osoba, która wypowiada motto zespołu sportowego czuje się jak przepływ siły do niego. Ta metoda w psychologii nazywa się „auto-sugestii”.

Ponadto, w chwili porażki i niepowodzenia śpiew zespołu to podnosi ducha iw ostatnich minutach pomaga wyrwać zwycięstwo z rąk przeciwnika! Ale w tym przypadku, jeśli zespół przechodzi do każdego z jej członków, a wszyscy idą razem do tego samego celu.

Efekt hasłem w sporcie może być porównane z okrzykiem bojowym prymitywnych ludzi polowali na mamuty, które „zainfekowany” odwagę od siebie i pozbyć się strachu. zawody sportowe odbywają się na tym samym planie. Krzyczy motto rodziny sport, kibice pomagają poczuć przypływ siły i wsparcia.

Motto rodzina jest przydatny w każdych zawodach?

Teraz przedszkola na każdych wakacji zaplanowano konkursy dla dzieci i ich rodziców.

 • Pedagog spędza poranki dla matek i córek o konkursach kulinarnych, gdzie otrzymali słodycze są spożywane przez wszystkie dzieci.
 • na fizycznym specjalistycznego szkolenia 23 lutego można trzymać zawody sportowe między ojcami i synami.
 • Psycholog lub terapeuta może prowadzić otwartą zatrudnienia konkurencyjnej zadań intelektualnych, które również wymagane motto.
 • Ogólne konkurencja na ulicy z rodzin i grup sportowych przedszkola lub spraw pracy. Do dzieci więcej zabawy, aby oczyścić terytorium przedszkolnym instytucji edukacyjnych, wynalazł także śpiewy i okrzyki.

Takie konkursy mogą być ruchome, gdzie wszyscy uczestnicy wykonywać rolę, lub „teoretyczne”, gdzie praca jest wykonywana w domu iw przedszkolu przyniósł gotowy wynik. Zatem motto rodziny, dzieci zazwyczaj pochodzą z rodzicami w domu, a następnie przedstawiają heraldyki rodziny.

Jaki jest sens hasłem dla samej rodziny?

Dla Europejczyków i Amerykanów, motto rodziny – rodzaj unii krewnych i izolacji od innych rodzin. Oni nawet odbywają zawody sportowe trwałe rodziny. Dla Rosjan, na pierwszym miejscu w stosunku do rodziny, a nie publicznym opisem słownym.

Jeśli wymyślić motto konkursu, rodzice umieścić w nich częściej wynik motywu. Na przykład: „Jesteśmy niepokonany”, „Jesteśmy jak ulał, zawsze razem”, „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Motto rodziny dla dzieci – to jest najbardziej prawdopodobne, zabawa, kiedy można spędzić czas z rodzicami. Ale w miarę upływu czasu, może nieść głębsze znaczenie i ustalić credo.

Hasłem może być dynamiczne i statyczne. W pierwszym przypadku jest ona zawarta na czas określony i mogą odzwierciedlać problemy związane z sytuacją, charakter rodziny. W drugim roku określa istotne podstawy i zasady. Na przykład, mówiąc o honorze rodziny i ciężkiej pracy można wpisać etos przyszłych pokoleń, ale tylko wtedy, gdy rodzice mówią z dumą motto rodziny jako wyróżnik w swoim rodzaju!

Dzieci rodzina motto jako zwierciadło duszy

Grupa przygotowawcza z przedszkola, a następnie psycholog szkolny przeprowadza wywiady indywidualne z problemami dzieci, gdzie zadawane narysować rodzinę, by go scharakteryzować, w celu określenia charakterystyki każdego członka wymyślić slogan. Sposób, w jaki dziecko będzie opisywać relacje z rodziną, a świadczą o prawdziwej naturze komunikacji.

Na przykład, sześcioletnia dziewczynka może powiedzieć, że człowiek jest zawsze na kanapie i pali, mama zawsze myje, gotuje i sprząta dla Papieża, a on i jego siostra rysować i oglądać bajki. Ale dalsze pytania o jej przyszłych dziewcząt rodziny odebrać życie ( „Ja nie mam męża, bo może się położyć na kanapie, i nie będzie dzieci, bo nie chcą być jak moja matka, zmęczony”) świadczy o nieprawidłowościach w programie Outlook ,

Nawet jeśli zapytać w klasie dokonania motto matki i dziecka, psycholog otrzyma również wiele informacji. Na przykład, wyrażenie „Forever in” lub figlarny wyraz „Pracuj ciężko, praca, praca” Można powiedzieć, że rodzina przychodzi do pracy dziobowej, ale właściwy (prawy) urlop nie.

Jak najlepiej uchwycić istotę jego rodziny i pochodzą z oryginalnych śpiewów

 1. Jakie są motywy konkursu? Temat powinien być motto fundacji i przeznaczyć odpowiednią jakość. Na przykład, w sensie psychologicznym konkurencji jest ważna w sporcie – fizyczne cechy u kobiety – umiejętności kulinarnych lub kosmetycznych z cienkiej połowę.
 2. W jaki sposób rodzina połączeniu z konkurencją? Mottem trzeba pokazać jedność rodziny i silne jakość do „zastraszania” rywali. Pomoże to alegoria i porównania z naturalnej mocy.
 3. motto rodziny powinny być krótkie, jasne, blisko w duszy i niezapomniany. Dzieci często zaczynają krzyczeć intonuje rywali ze względu na ich prostotę i pięknym dźwiękiem.

Hasła można myśleć o sobie lub użyć powiedzenia, przysłowia, które odzwierciedlają perspektywy rodziny. Jeśli hasło jest niejednoznaczna interpretacja, możemy wymyślić wersetu, który wyjaśnia główne cechy.

Szablony motta

Wiele powiedzeń ludowych rodzinne są popularne zwroty. Tak, słońce z promieniami staje się w stereotyp rysunek emblemat dłoń z palcami – w wizerunkiem godła. A "Mamo, tato, ja – Friendly (sport, ciekawe, mądre) rodziny" – najbardziej popularne motto rodziny.

Przykłady najlepszych historycznych pieśni jednorodzinnych:

 • Praca i pracowitość.
 • W Bogu jest zbawienie moje.
 • Byliśmy.
 • Czyny – nie słowa.
 • Życie Króla, cześć nikogo.

Dziecko przykłady motta:

 • Bez miłości, opieki i cierpliwości nie będzie szczęścia, nie ma zabawy!
 • Nie ma dnia bez pracy!
 • Słońce, powietrze i woda – nasi najlepsi przyjaciele!
 • Następny do nowych odkryć!
 • Muzyka – nasze życie!

Dorosłych wzorce rodziny:

 • my patamushta – gang.
 • Ręce do Boga.
 • Komora numer sześć.
 • Zawsze działa.

Należy zwrócić uwagę, jak różne slogany pokoleń: szlachta określane zasady życiowe, które mają śledzić cały wyścig; Dzieci starają się zidentyfikować znaczenie rodziny lub konkursu ich życia; dorośli umieścić w zdaniu powiązane ze sobą i do każdego członka rodziny.