561 Shares 1406 views

Gorączkowy gorączka: objawy choroby, leczenie

Co jest gorączkowy gorączka? Czy to jest niebezpieczne dla takiego stanu patologicznego i jak ją leczyć? Na te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Podstawowe informacje na temat objawów patologicznych

Co jest charakterystyczne dla rodzaju gorączkowym gorączką? Niedawno, patologiczny stan ludzie należą do kategorii chorób charakteryzujących się znacznym wzrostem temperatury ciała. Jednak współczesna medycyna nie klasyfikuje go jako pojedyncza choroba, ale mają swoistą reakcję na różne bodźce, które działają jako specyficzne substancje pirogeniczną.

Zatem, można bezpiecznie stwierdzić, że gorączkowy gorączka jest proces chorobowy, który ma na celu ochronę urządzenia i ciało. Należy zauważyć, że bez kontroli lekarzy warunek ten niesie ze sobą bardzo poważne zagrożenie dla życia pacjenta.

Pochodzenie oraz wykaz chorób

Gorączkowy gorączka jest typowa dla wielu dolegliwości. Przed ich wystawianie, należy ustalić, dlaczego ten stan występuje zazwyczaj.

Wiadomym jest, że hipertermia jest wtórny stan polyetiology. Proces restrukturyzacji centrum termoregulacji rozpoczyna aktywności w organizmie lub innych pirogenów. W tym przypadku ostatni podzielony na egzogenne lub zakaźne i niezakaźnym, który jest endogenny.

Dlaczego więc gorączkowy gorączka rozwija?

W jakiej choroby to wynika? Ten stan patologiczny może rozwijać się na dwóch różnych powodów. Rozważmy je teraz:

 • Proces zakaźnego, co przejawia się w postaci choroby zapalnej. Należą gruźlica, grypa, posocznica, krew i narządy wewnętrzne.
 • pochodzenie niezakaźnych. Stan ten może spowodować martwicę tkanek, onkologia, alergia, transfuzję krwi i krwawienie wewnętrzne.

Główne objawy

Gorączkowy gorączka może objawiać się na różne sposoby. Jej objawy są podzielone na publiczne i prywatne. Od typowych objawów gorączki pojawiają? Dla takiego stanu charakteryzującego się:

 • podwyższenie temperatury ciała;
 • obniżania ciśnienia krwi;
 • duszność i zwiększona częstość akcji serca;
 • rozwój migreny, bóle mięśni i stawów;
 • wysuszenie błony śluzowej jamy ustnej, uczucie stałą pragnienia;
 • redukcja dziennego moczu ;
 • utrata apetytu.

W odniesieniu do szczegółowych, ale zależą od tempa wzrostu temperatury ciała. Dla stopniowego wzrostu charakteryzuje się:

 • łagodne dreszcze;
 • zaczerwienienie skóry;
 • uczucie gorąca i duszno;
 • pocenie się.

Jednocześnie szybki wzrost temperatury towarzyszą następujące objawy:

 • krótkotrwałe i silne napady dreszczy;
 • blada skóra;
 • uczucie zimna;
 • sinica płytek paznokciowych.

Zwłaszcza, gorączka i typy

Jak wspomniano powyżej, typ wyniszczających gorączka gorączkowe charakter gruźlica, grypa, posocznica, krwi, martwicą tkanek, nowotworów, alergie, transfuzję krwi i wewnętrznym krwawieniem. Jednak należy zauważyć, że oprócz tego gatunku specjalistów zidentyfikować gorączkę i inne formy (w zależności od rodzaju zmian temperatury notuje w ciągu kilku dni). Należą do nich stały, środek przeczyszczający, przerywany, falisty, skręcony, powrót i źle.

Spośród tych gorączkowym gorączką jest najbardziej poważne i niebezpieczne dla życia pacjenta. Wynika to z faktu, że charakteryzuje nagłym skoki temperatury trzy stopnie większe.

klasyfikacja

Oficjalna medycyna ale powoduje gorączkę, postanowił przeznaczyć kilka dodatkowych kryteriów, które pozwalają nam zaklasyfikować tego patologicznego zjawiska.

Z całkowitej długości czternastu dni, odpowiedź organizmu na pewnej choroby ostra, aż do sześciu miesięcy – podostre, a na – przewlekłe.

Pod względem temperatury ciała, w ramach których następuje spadek lub wzrost, gorączka sklasyfikować następująco:

 • między 41 ° C i powyżej – nadmierne gorączka;
 • 39-40,9 ° C, w ciągu – duża;
 • do 38-38,9 ° C – gorączka;
 • 37-37,9 ° C, w ciągu – o niskim stopniu złośliwości.

diagnostyka

Gorączkowy gorączka wyniszczające rozwija się w wielu chorobach. Aby je traktować dość dokładnie zdiagnozować procesu chorobowego i jego pochodzenie. Należy zauważyć, że objawy tego zjawiska może być podobna do innych państw lihoradopodobnymi, a także porażenia słonecznego lub cieplnej.

Tak więc, w celu zdiagnozowania choroby wyniszczające i gorączki, to spowodowało pacjent pobierania krwi i moczu do ogólnej analizy. Również robienie zdjęć klatki piersiowej za pomocą aparatury rentgenowskiej i przeprowadzić EKG.

Jeśli te metody badawcze nie wystarcza do dokładnej diagnozy, a następnie odwołać się do bardziej wyrafinowanych metod. Należą do TK lub biopsję niektórych płynów ustrojowych i tkanek.

leczenie

Według ekspertów, z gorączkowym gorączką terapii powinny spełniać dwa cele:

 • utrzymać normalne działanie układów narządów wewnętrznych, w tym dróg oddechowych, wydzielania, a serca;
 • walczyć z hipertermii.

Do tego zabiegu lekarze stosują nie tylko leki, ale także fizyczny wpływ na pacjenta. Pacjent zostaje uwolniony od wszystkich ubrania i położył się do łóżka, podnosząc głowę trochę.

Do chłodzenia ciała pacjenta na przegubach i czoło jest stosowany w postaci nasączonych kompresów lub bandaży lodem. Ponadto, pacjent wycierania octem trzech procent. Dodatkowo można używać klimatyzację lub wentylator dmuchać na organizm ludzki.

W szpitalu pacjent przeprowadza wodną sondy lewatywy i płukanie żołądka. Wszystkie roztwory infuzyjne przeznaczone do podawania dożylnego, wstępnie chłodzone.

W gorączkowym gorączką bardzo ważne jest, aby monitorować temperaturę ciała pacjenta, więc to jest mierzone co godzinę.

Ponieważ pacjent jest przewidziany leki przeciwgorączkowe i przeciwalergiczne w formie iniekcji domięśniowej. Takie leki obejmują „Ibrufen” i jego analogi, kwas acetylosalicylowy i rozwiązania „Analgin” z „Suprastinum” lub „difenhydramina”.

Przy podawaniu pacjentowi nadpobudliwość mieszaniny lityczną lub „chlorpromazyna”. W przypadku zatrzymania krążenia lub niewydolność oddechowa specjalistów przeprowadzenia resuscytacji.