487 Shares 4081 views

Krzewów ozdobnych: octowy drzewo

Octowy drzewo (lub sumak odurzający), pochodzi z Ameryki Północnej. Rośnie w bardzo trudnych warunkach na glebach kamienistych spieczone w górach. Sumy bardzo miłość światła, toleruje długotrwałe susze i mroźne zimy. Ponadto, może rosnąć na glebach jałowych, sól fizjologiczna. Eksperci w dziedzinie projektowania krajobrazu dawna doceniane stabilność i prostotę spartańskich roślin. A co najważniejsze dla ogrodu dekoracji – sumaka ma bardzo atrakcyjny wygląd.

Octowy drzewo ma baldaszkowaty koronę, duże i gęste listowie. Do jesieni staje nakrapiane czerwono-różowy kolor. Obficie pokryte czerwonym i fioletowym dojrzewania młodych pędów i dojrzałe drzewa wyglądają oryginalne i bardzo imponujące. Pod koniec lata, gałęzie pojawiają lak-czerwonych owoców szczotki. Są one pokryte jasnoczerwony fuzz. Taka dekoracja jest utrzymywana na gałęziach przez całą zimę, aż do wiosny. Roślina jest stosunkowo niska, a jego liczne odrosty często ma krzaczaste wzrostu.

Sumak odurzający (lub octowy tree) – roślina jest mało wymagająca, on przynosi wielką suszą, a co ważniejsze, jest odporny na zanieczyszczenia powietrza. Preferuje bardzo oświetlone miejsce w ogrodzie, ale może pogodzić się z trochę cieniowania, jeśli to konieczne. Sumaka mogą rosnąć w każdej glebie całkowicie, można ją łatwo wytrzymać nawet nadwyżkę w wapnie gleby, kwasowości i zasolenia. Stałe miejsce w okolicy jest najlepiej przesadzać rośliny w wieku trzech lat. Sumaka ocet jest znacznie łatwiejsza do podjęcia korzenia po wiosennym przesadzania. Odległość między młodych roślin nie powinna być mniejsza niż 1,5-2 metry. Korzeń kołnierz pogłębia 5 centymetrów. Po wysianiu rośliny muszą obficie podlewane.

Później octowy drzewo wymaga minimum opieki. Podlewanie musi być bardzo młode rośliny tylko w ciepłej, suchej pogody. Raz w roku, drzewo karmione kompleksu nawozowego. Na metr kwadratowy 50 g konieczne do suchej masy. W maju Frostscale cięcia i suchych pędów. Jeśli regularnie zrobić dekoracyjne wykończenia, drzewo otoczą i soczysty. W zimie młode rośliny dobrze owija Sumac. Jesienią sadzonki drzew posadzonych nie są zalecane, ponieważ mogą one zamarzają zimą. Ale nawet jeśli to się stało wiosną rośliny można odzyskać z nerek środkowej i dolnej części pędu.

Kwitnienie występuje w życiu 4-5 lat. Sumaka żywotność jest krótka, umiera po 18-20 lat. Ale pozostaje rozwój systemu korzeniowego wznawia pędów. Z tego powodu jest to w krótkim czasie agresywnie chwyta najbliższą przestrzeń. Typowo, trujący bluszcz ma choroby, naturalne szkodników nie.

Roślina ta wygląda świetnie w działkach, jest ona wykorzystywana w projektowaniu żywopłotu lub jako stand-rosnący krzew. Octowy drzewo, którego zdjęcia można zobaczyć w książkach receptury na Kaukazie iw Turcji jest używany do marynowania mięsa i jako przyprawa do sałatek.