227 Shares 2121 views

Odmiany Clematis. Pieczenie Clematis: lądowanie, odpowiednia pielęgnacja, fotografia

Wszyscy właściciele terenów podmiejskich próbują udekorować swoje terytoria. Do tego wykorzystują nie tylko łóżka kwiatowe i kwietniki. Często stosuje się pejzaż pionowy. Pawilony, dachy, ogrodzenia i werandy, urządzone w ten sposób, wyglądają bardzo atrakcyjnie. Aby to zrobić, używamy kręcone, kwitnące rośliny lianopodobnye, które ożywiają i zdobią przestrzeń przydzieloną.

Dla tych celów idealne jest spalanie powojników, które można zobaczyć w artykule. Jest on umieszczony na specjalnych wspornikach (kraty), na pergolach lub łukach. Dzięki temu można stworzyć wspaniałe miejsce na relaks. Należy zauważyć, że jest wiele odmian tych kwiatów. Ale jednym z najpopularniejszych i najbardziej popularnych mieszkańców latem jest pieczenie małpoludnych kwiatów, należące do grupy tak zwanych odmian krajobrazu. Naturalny wygląd lianasu przyczynia się do tego, że ludzie czują, że natura stworzyła piękne rośliny, a rzemiosło hodowców nie ma z tym nic wspólnego.

Rozpowszechnianie

Ten kwiat jest dosłownie posypany drobnymi kwiatami, takimi jak gwiazdki. Do tej pory jest więcej niż trzysta rodzajów powojników. Na świecie jest roślina (z wyjątkiem Antarktyki). Rośnie wzdłuż brzegów zbiorników, na stepach i lasach.

Popularne odmiany

Dziś krótko przedstawimy najbardziej popularne odmiany tej rośliny. Clematis grape-clad występuje na Kaukazie i na Krymie, Azji Mniejszej, w Europie Środkowej i Południowej. Jest to krzewowata liana o długości do sześciu metrów. Kwiaty zbierane są w kwiatostanach, o słabym przyjemnym zapachu. Wiele pylników ma kolor żółty. Kwitnienie rozpoczyna się w pierwszych dniach czerwca i trwa do końca sierpnia. Jest bardzo szybki, dlatego konieczne jest odcięcie pędów. Używany do krajobrazu pionowego.

Powojniki górskie

Mieszkał w Himalajach, w środkowych Chinach. Liana krzewiasta, wzrastająca do pięciu metrów długości. Liście rozmieszczone są w wiązkach. Kwiaty mają średnie rozmiary, delikatny zapach, biały lub delikatny różowy. Lush kwitnienia zaczyna się w maju. Przygotowując się na zimę gatunek ten nie powinien być odcięty.

Clematis z Tangut

Doskonała do średnich warunków pasma. Mały krzew. Jego wysokość nie przekracza 0,5 metra. Liście są skomplikowane, pinnate. Kwiaty tego gatunku są szeroko kolumnowo opadające. W sprzyjających warunkach jesienią znów kwitnie. Utrzymuje dekoracyjny wygląd do końca października.

Clematis krótkofalówka

W warunkach naturalnych rośnie na Dalekim Wschodzie i w północnych Chinach, wybierając zarośla wierzby wierzby i wiśni. W krajobrazowych powojników krótkofalowych stosowany jest dość rzadko. Liana tego gatunku osiąga siedem metrów wysokości. Kwiaty są liczne, śnieżnobiałe, zbierane w piękne szczotki. W środkowym pasie zimy bez cięcia.

Clematis całe liście

Trawiasta, wysokość krzesła wynosi 0,6 metra. Liście są sierści, proste, podłużne-owalne, skórzane. Kwiaty – obwisłe dzwony są pojedyncze.

Clematis paniculate

Krzew liana pochodzi z Japonii i Korei. Kwiaty są bardzo pachnące, otwarte, białe. Pylniki są żółte. Nadmierne kwitnienie zaczyna się we wrześniu. Odmiana jest uważana za mrozoodporną, jednak pożądane jest zakrywanie systemu korzeniowego na zimę w pasie środkowym.

Clematis płonąca drobna biała kwiatka

Ten gatunek występuje na Morzu Śródziemnym, w Azji, gdzie ponad trzyset lat jest znany, w Afryce Północnej. W naszym kraju płonący powojnik z Rostowa do Tver. W warunkach naturalnych ta wysoka liana wzrasta do pięciu metrów. Corded, potężne korzenie emitują substancje, które drażnią śluzowate oczy i nos. Stąd nazwa rośliny.

Pieczenie Clematis – liściasta liliowatej wieloletniej do trzech metrów długości. Rozproszony w Europie Zachodniej i na Kaukazie. Różni się od innych odmian o mrozoodporności, kwiatach kwitnienia i ozdobnych. Kwiaty otwarte w kształcie krzyża tworzą delikatny, subtelny aromat. Zbierają się w wielokwiatowych kwiatostanach. Rozkwitnie kwitnie w lipcu. Wiosną należy wyciąć roślinę. Lubi słoneczne miejsca lub lekkie półbuty. Podczas kwitnienia i owocowania, jest bardzo elegancki i dekoracyjny. W Europie znalazł szerokie zastosowanie w sadzeniu.

Powłoka płonąca jest pożądana, aby posadzić obok podpór, na której łatwo się wspina, stopniowo zwiększając grubą zieloną masę z ogromną liczbą pąków kwiatowych. Zaczyna się kwitnąć na początku lata i cieszy się wyglądem do końca sierpnia.

Pieczenie Clematis: sadzenie i pielęgnacja

Ta piękna winorośli kocha grzyby żyzne lub piaszczyste gleby gliniaste. To musi być luźna i bogata próchnica. Clematis white stinging rośnie w jednym miejscu ponad 25 lat, dlatego konieczne jest podejście do przygotowania gleby odpowiedzialnie.

Przede wszystkim należy wykopać dołek o wielkości co najmniej 60 x 60 cm. Do wykopanej ziemi wykopuje się 2 łyżki humusu lub kompostu, piasek i torf (na wiadrze), 150 g wapna (150 g), nawozy mineralne (150 g), superfosforan (100 g). G), popiołu drzewnego (10 g). Mieszaninę ziemi miesza się dokładnie i wylewa do studzienki, uszczelnia ją.

Kiedy sadzimy jesienią, roślina powinna mieć wegetatywne pąki, wiosną – co najmniej jedną ucieczkę. Sadzonki muszą mieć trzy korzenie o długości co najmniej dziesięciu centymetrów.

Oświetlenie

Pieczenie Clematis, dbając o to, że nie jest skomplikowane, jest rośliną kochającą światło. Jeśli nie ma wystarczająco dużo światła, właściciel nie może zobaczyć luksusowych kwitnienia. Dlatego w pasie środkowym pożądane jest uprawianie tego winorosli na słonecznym terenie lub w zacienionym miejscu. Tylko na południu, gdzie te lianie cierpią z powodu przegrzania gleby, muszą być posadzone w półmroku. Wiatr jest strasznym wrogiem powojników: odbija kwiaty, łamie kiełki.

Podlewanie i nawierzchnia górna

Powojnik płonący podczas wzrostu wymaga dobrego podlewania. Przy suchej pogodzie woda nie jest często, ale obficie. Clematis wymaga nawożenia czterokrotnego (na sezon) nawozów mineralnych, które są produkowane po podlewania. Aby chronić system korzeniowy przed przegrzaniem, krzewy powinny być korzystnie obsadzone rocznymi.

Pieczenie Clematis zaczyna się obficie rozkwitać już od szóstego roku. Do tej pory pojawia się tylko kilka kwiatów, które powinny zostać wycięte. W wieku trzech lat pędy rosną w krzaku.

Wsparcie

Dla powolnego spalania się do normalnego rozwoju, od dawna kwitnie i obficie, potrzebuje wsparcia. Pożądane jest, aby było nie tylko praktyczne i wygodne dla krzaka, ale również piękne. Czasami powojnik jest wspierany przez zasłonę, forsytic lub chubushnik krzewów. Pęki przylegają do nich, rozciągają się w górę, zwieszają się swobodnie, a do połowy latem krzaki całkowicie znikają pod wspaniałymi kwiatami. Doskonałe wsparcie dla powojników może być łukiem lub ekranem.

Przycinanie

Pod wieloma względami piękno krzewów powojników zależy od prawidłowego cięcia. Po raz pierwszy pędy są skracane podczas sadzenia, jest to bardzo ważne dla części nad ziemią. Spośród najniższych pąków, które pozostawiono podczas sadzenia, rosną nowe pędy, które latem należy uciąć. Aby wydłużyć kwitnienie, zaleca się odcięcie niektórych pęcherzyków na wiosnę. Na początku sezonu letniego winorośli muszą być skrócone do roślinnych pąków.

Reprodukcja

Zwykle powojnik małych kwiecistych rozmnażają się przez nasiona. Vegetativno hodował ich wielkokwiatowe "krewnych". Doświadczeni plantatorzy uważają, że lepiej jest to zrobić, dzieląc krzak. Rozmnażanie można przeprowadzać zarówno jesienią, jak i wiosną, ale do chwili, gdy nie przeniosły się one do wzrostu nerki.

Możliwe jest rozmnażanie powojników warstwami, układanie tulei torfem lub próchnicą. W przyszłym roku niższe pędy będą miały swoje korzenie. Ponadto roślina może być rozmnażana metodą zielonej rozmnażania.

Partnerzy witryny

Po posadzeniu powojników obok spiraea, chubushnik, liliowy, zmuszając, wydłużysz okres kwitnienia rośliny. Małe drzewa można ozdobić bardziej krzepkimi rodzajami powojników, które w koronkowych girlandach koronkowych.