387 Shares 2868 views

Infiniti QX50: opinie, recenzje, test drive, tuning

Historia QX50 rozpoczął w 2008 roku, kiedy zespół wydał hybrydowy SUV i przekroczyć linię EX. Podczas segmentu miejskich SUV został jeszcze utworzony, więc twórcy nie byli w stanie dokładnie dopasować samochód należącej do jednej kategorii lub innego. Sytuacja zmienia się w modelu Infiniti QX50 dochodowości, których przegląd znajduje się poniżej. Samochód może być uważany za odrębny rozwój, choć Platforma jest w rzeczywistości, pozostała taka sama.

Ogólne informacje o modelu

Poprzedzone QX50 także nie był oryginalny. Jego podstawa została oparta na „Przedni wagon» śródokręciu, który również został opracowany kilka modeli «Nissan». I to nie tylko rozjazdy, ale sedan Q70, który po raz kolejny udowadnia klasę niejednoznaczność maszyny. Wielu ekspertów opisać jako coupe modelu terenowego, który łączy w sobie odcienie klasy SUV i prezencji sedan. Ziarno prawdy w tym, ale to jest charakter off-road może być kwestionowane. Jednocześnie samochód był duży, nawet na tle poprzednika.

Restyling wydłużony samochodu 8 cm i podniesiony przez 5 cm, które dodaje brutalność Infiniti QX50 – wielkości obecnej generacji są następujące: 4745 mm, długości 1800 mm, o szerokości 1615 mm wysokości. Faktycznie, rozmiary i stały się głównym czynnikiem w promocji, które jednak są komplementarne i tradycyjne opisy luksusowych. I to pomimo faktu, że silnik był niepraktyczny przesunięty do środka, i że wziął dużą część przestrzeni w kabinie. Jednak decyzja ta miała swoją bazę – projektanci tak wyważony rozkład obciążenia wzdłuż osi.

W każdym razie, japońscy inżynierowie w rozwoju tego modelu i nie oddanie praktyczność na czele. Przeciwnie, nacisk kładzie się na reprezentacyjny i w ramach stylu sportowym. Dowodem na to jest na przykład obecność amortyzatory z regulowaną sztywność, kontrolowane przez elektronikę. Dostarczono również projektantów i układ Attesa E-TS napęd na wszystkie koła. Chociaż poważne wewnętrzne wypełnienie rolki w tym kierunku nie wchodzi w rachubę. Jeśli chodzi o cenę, początkowa wersja to 2.1 mln rubli. W kosztach wykończenia Infiniti QX50 środkowy sięga 2,4 mln, a najbogatsza wersja będzie kosztować 2,6 mln. Wniosek atrakcyjny, ale konkurenci wchodzimy z pustymi rękami na rynek.

Kluczowe cechy

Model ten po raz kolejny pokazuje, że producenci luksusowych w przeważającej części w ograniczeniach marki zakładników, nie pozwalając im na poszerzenie granic swoich możliwości. Japońskie samochody „Nieskończoność” jest tylko uśrednione potwierdza specyfikacje i badanie poważnych odcieniach projektowych. W odniesieniu do konkretnych parametrów i danych operacyjnych, są one w następujący sposób:

 • Napędy – tylny podstawa i opcjonalny pełny.
 • Liczba cylindrów – 6.
 • Konfiguracja Układ cylinder – V-kształtny.
 • Skrzynia biegów – siedem-biegowa automatyczna skrzynia biegów z manualną zmianę.
 • zawieszenie – wielowahaczowe niezależne.
 • Typ hamulca – wentylowane tarczowe.
 • Przedni hamulec – 320 mm i 34 mm grubości.
 • Osadzenie hamulca – 308 mm i 16 mm grubości.
 • Opony – 225 / 55R18 na marki DUNLOP SP SPORT.
 • Prędkość przy maksymalnej prędkości – 206 km / h.
 • przyspieszenia czasu – 9,5 sekund.
 • Rozstaw osi – 288 cm.
 • Skrętu – 1 190 cm.
 • Prześwit – 165.
 • Pojemność – 5 osób.
 • Masa – 2305 kg.
 • Bagażnik – 309 litrów.

Jak można zauważyć, parametry techniczne są całkiem do przyjęcia, ale bez rodzynek, które mogłyby uzasadnić ceną przekraczającą 2 mln euro. Pod względem podstawowej jakości modelu jest zgodny z typowymi crossoverów i SUV z miasta, „Niemiecka trzy” lub samo soplatformennika nissana.

silnik gamma

Zakres mocy różni się bogactwo, którym nie podoba się off-road jazda wymagających amatorów. Przez współczesnych standardów, firma oferuje skromne rozwiązanie – 2,5-litrową jednostkę benzynową z rozrządu DOHC V-6. Jednak cardinality pojemności silnika wynosi 222 litrów. a. lub 163 kW, który zmienia sytuację trochę lepiej. Zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo dobry moment obrotowy sięgający 4800 obr / min. Dla oszczędności wydajności też kładzie plus silnik Infiniti QX50. Zużycie paliwa jest autostrada 8,5 litra, w środowisku miejskim – 14,6 litrów. Można mówić o istnieniu crossoverów i SUV-ów, które nawet w rytmie miasta umieszczonych w 10 litrach, ale to zupełnie inna forma czynnik strukturalny.

Nowoczesny chiński SUV jest bardzo zoptymalizowany dla ekonomicznej jazdy, ale to przyczynia się do kompaktowego silnika i niewielkich rozmiarów urządzenia, nie wspominając cechy wytrzymałościowe organizmu. W tym przypadku, optymalizacji, jak również praktyczność działających QX50 Infiniti 2016 zanika w tle i można tylko zastanawiać, dlaczego urządzenie nie jest włączone nawet bardziej żarłoczne.

projekt zewnętrzny

W projektowaniu motoryzacyjnym istnieje pojęcie „miękkiego” stylu, co wyklucza ostrość i kanciastość linii. W tym samym czasie, a zaokrąglone formy są uważane za staroświeckie, więc projektanci, którzy zarządzają zgodne z nowoczesnymi wymogami w ramach tej koncepcji, nie tak dużo. I Infiniti QX50 Model 2016 w tym sensie można uznać za punkt odniesienia. Sylwetka i gładkie linie, przy okazji, bardzo podobny do starego modelu FX35. Z drugiej strony, krata tworzy zakrzywioną wypukłą przednią i coś jeszcze odniesienie do pociągów „Peregrine”. Na światłach, zbyt skomplikowanej postaci, dzięki czemu są one trochę wspiąć się na powierzchni kaptura. Elementy optyczne w postaci protivotumanok i światła do jazdy chromowane felgi dostał premii, które powtarza klasę samochodów.

Patrząc z boku, oczy rzuci masywne koła, spadzistym dachem, a jednocześnie niewielki korpus. Oznacza to, że funkcjonalne elementy w porównaniu z obudową podstawy są niekonwencjonalnie duży rozmiar. Z tego powodu wiele porównać do samochodu z profilu sylwetka drapieżnika, który napięte nogi i przygotowany do skoku. Nawiasem mówiąc, kończąc w oknach bocznych zostały również wykorzystane chromowane wstawki, uzupełnione przez wykończeniem aluminium.

W tylnej części samochodu „Infiniti” nie wygląda tak imponująco, ale pozostaje w określonym stylu. Na przykład, małe lampki podano również zakres jego obszarze, obejmujące powierzchnię skrzydła. Jeśli mówimy o negatywnych wrażeń, na ogół odnoszą się do jasnego nierównowagi z górnej części okna i korpusu. Percepcja wzrokowa tej relacji również nie pasuje do sloganów reklamowych, podkreślając przestronność samochodu. Chociaż rzeczywista kabina jest bardzo duży, w porównaniu z konkurentami w klasie.

Salon "Infiniti"

należy zacząć od siedzenia kierowcy, który ma wiele szczególnych cech. Po pierwsze, lądowanie jest przeznaczony do imponującej lokalizacji. Wydłużona siedzenia, oczywiście, może stanowić ściśle pionowe sportów lądowania, ale ta opcja będzie najmniej wygodne, nawet na standardy samochodów sportowych. Ponadto, wiele z nich krytykowany duży zagłówek fotela Infiniti QX50. Recenzje podkreślają, że jest na pionowej presją lądowania na szyi, dlatego szybko staje się otępiały. Niewygodne krzesło dla wysokich kierowców, którzy muszą radzić sobie z presją sufitu – można tego uniknąć tylko wtedy, gdy trwały łuk do odpowiedniej regulacji siedzenia. Ale widoczność w kabinie na wysokości. Moda na widoczność we wszystkich kierunkach zaczęły być tworzone nie tak dawno temu, a deweloperzy „Nieskończoność”, aby zrealizować tę koncepcję dobrze.

Teraz można przejść do najbardziej atrakcyjnej części pojazdu, które mają zrekompensować jego braków. Mówimy o wykończenia. Wnętrze jest urządzone nie tylko luksusowe materiały i różnorodne luksusu. Tu i wysokiej jakości tworzywa sztucznego w trzech rodzajach, a zastrzeżona tkanin obiciowych na kartach drzwiowych, oraz, oczywiście, skóra, kształtowanie fotele, kierownica i gałka zmiany biegów. Zastanawiam się skończył i desce rozdzielczej. Skala biały-niebieski kolor można odczytać w dowolnym oświetleniu iw ciemności nie będzie wyciąć oko. Biorąc pod uwagę Salon „Infiniti”, jest to niemożliwe do zignorowania część multimedialną. Inżynierowie dostarczyły audiopreparation Bose, który oferuje wystarczająco nawet dla ujawnienia wysokiej jakości muzyki klasycznej. Inne nadzienie będzie zależeć od konkretnych żądań konfiguracyjnych i użytkowników.

Zachowanie na drodze

W modelu zarządzania nie przyniesie żadnych niespodzianek, co nie jest złe, ponieważ parametry techniczne i konstrukcyjne luksusowych SUV-y nie zawsze powodują wysoką ergonomię i niezawodność podczas jazdy. zachowanie silnika jest przewidywalna. W połączeniu z automatyką, że „zjada” znaczna część pojemności mocach, a wyjście jest trochę przyczepności do wyprzedzania po prostu zbyt powolny kolegom w strumieniu. Co do transmisji, to też nie jest ani zręczności ani jasność. Ale to należy się spodziewać i nie zepsuć wrażenie crossover Infiniti. Test prowadzić samochód, jednak znalazłem kilka nieprzyjemnych chwil. Dynamika o mocy 222 l. a. bardzo skromny i bez wyrazu. Nawet z rabatem od klasy przyspieszenia zwrotnicy masywne i maksymalną prędkość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli mówić o właściwościach terenowych, a następnie są one bardziej prawdopodobne, aby przyciągnąć uwagę. Niski prześwit nie ułatwia zadania kierowcy na drogach, a napęd na wszystkie koła w tych warunkach lepszych i nie cierpieć.

Okazja do strojenia

Meetings usprawiedliwiać się w tych częściach pracować nad tym w odpowiednim czasie producent nie udało. W tym przypadku, wygląd zewnętrzny, wykończenie i elektronika pierwotnie wykonany na najwyższym poziomie, więc każda próba zmiany tych elementów może tylko zaszkodzić. Ale Tuning techniczny Infiniti QX50, wpływając polew siły roboczej, może również poprawić jakość funkcjonowania rozjazdu. Pierwszy zalecany chipovku elektrowni, która pozwala na uzyskanie trzech celów: usuwania katalizatorów zmieniać banki dźwiękowe i stabilizacji wydechowy z zimnym wlotem. Nawiasem mówiąc, najbardziej radykalna zmiana w tej części obejmują tłumaczenia maszynowego paliwa z benzyny na gaz, ale to jest po prostu zbyt ryzykowna decyzja.

Jako mały dodatków byłoby zbędne do rozważenia i wspierania dostosowań strukturalnych dla Infiniti QX50. Recenzje podkreślają, że do uniwersalnego zastosowania poza miastem wskazane jest, aby zainstalować zaczep lub wciągarki. Dla prawie wszystkich przypadkach będzie to odpowiedni alarm i auto-start. W szczególności, „Starline” produkuje specjalne pakiety dla SUV-ów.

Pozytywne informacje zwrotne od właścicieli

W modelu, lista zalet obserwowane obsługa, dobra widoczność, przestronne wnętrze i prawie wszystko, co odnosi się do jakości materiałów. Według doświadczonych kierowców, nowy Infiniti QX50 otrzymał solidną konstrukcję, która nie psuje wrażenie ergonomii podczas jazdy. Ze wszystkimi ograniczeniami elektrowni Zdolności średnia liczności pozwalają radzić sobie z typowymi zadaniami przeciętnego kierowcy miejskiego.

Nawiasem mówiąc, jest to najlepsza opcja dla rodziny, którzy są często wybierane do miasta. To nie jest nawet w przestronnym salonie, który korzysta prawie wszyscy właściciele Infiniti QX50 powiedzieć. Recenzje wskazują na nowoczesną optsional. Producent oferuje kilka pakietów bezpieczeństwa systemów high-tech, a podstawy i najtańszy sprzęt zawiera najpopularniejsze elektronicznych asystentów, aby pomóc kierowcy.

negatywne opinie

Jak krytycznych odpowiedzi, model nie jest przeznaczony dla tych, którzy czekają na samochodzie zaawansowane cechy techniczne i operacyjne. W tej części można zauważyć małą dynamiczne osiągi i brak możliwości pewnego off-road. Można powiedzieć, że obraz na komputerze zwrotnicy otrzymał tylko zrobić spektakularny wygląd. Dowodem na to jest niski, a więc bezużyteczne prześwit Infiniti QX50. Recenzje także podkreślić zawyżone ceną. Ze wszystkimi zaletami i cechami materiałów wykończeniowych wnętrza nie uzasadnia sam. Nawiasem mówiąc, za 2,6 mln można znaleźć bardziej wydajne i funkcjonalne rozwiązania w BMW, Toyota i Subaru. Ale nie będzie już ocenione, kompletna i nadaje się do praktycznego wykorzystania w maszynach terenowych.

wniosek

brak kompensacji przyrodniczych i poczuć zalety produktu oryginalnego wzornictwa i estetycznie piękne materiałów wykończeniowych dawna eksploatowane samochodów premium. I nie możemy powiedzieć, że takie podejście nie znajdzie odpowiedzi wśród konsumentów. Ponadto, średni koszt w Infiniti QX50 2,3 mln i nie powstrzymało rosyjskich kierowców. 5 tys. Pojazdów wydanych, według ekspertów, około 700 egzemplarzy na rynku krajowym. Więc w jaki sposób uzasadnione taka inwestycja, każdy decyduje indywidualnie. Ponadto, część z wad ekspresji tego modelu jest to możliwe, w celu wyeliminowania lub zminimalizowania dobrze dobrany zespół opcji i komplet.