338 Shares 4677 views

Gdzie jałowiec rośnie? Opis, różnorodność gatunków

Iglastych krzewów zimozielonych i drzewa, których jest ponad 70 gatunki należą do rodziny cyprys. Juniper – zakład, który jest znany w naszym kraju. Jest on powszechnie stosowany w projektowaniu krajobrazu.

Wielu ogrodników i właścicieli domów kraju chciałby zobaczyć na stronach te oryginalne posiadający znakomity plantacjach kosmetyczne. Nie każdy jednak wie, jak rozwijać jałowiec, którym potrzebne warunki. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących tej kultury.

Historia nazwy

Istnieją dwie wersje na temat pochodzenia nazwy tej rośliny. Niektórzy badacze uważają, że pochodzi od wyrażenia „między jodły”, jak w północnej części roślin preferuje obszary między jodły plantacjach. Druga wersja jest taka, że to poszło od Starego rosyjskie słowo „mleko”, czyli „węzeł”. Być może ta hipoteza też ma prawo do istnienia, jak różne gałęzie jałowca i sękaty pień.

Gdzie jałowiec rośnie?

Przedstawiciele tego typu są dość powszechne – od Arktyki do górzystych regionów subtropikalnych. Jedynym wyjątkiem jest Juniperus procera (Afryka Wschodnia). Gatunek ten jest szeroko rozpowszechniony w Afryce, aż do 18 ° szerokości geograficznej południowej.

Z reguły większość jałowca mają niewielki obszar dystrybucji. Zazwyczaj jest to pewne pasma górskie i kraje. Rozpowszechnione, być może, tylko jałowiec pospolity. Gdzie rosną drzewa jałowca, które mogą osiągnąć wysokość piętnastu metrów? Drzewa te tworzą typowe dla Morza Śródziemnego, Azji Środkowej, Ameryce Północnej i Południowej, Meksyku suchych obszarach jasnego drewna. Jednak oni nie zajmują duże obszary.

Jeśli jesteś zainteresowany, gdzie rośnie jałowiec mniejsze gatunki, to spieszę poinformować, że można je znaleźć w zaroślach lub w trzeciej kondygnacji w świetle lasach iglastych i liściastych. Gdy są one zniszczone, utworzony czystych zarośla. Najbardziej nisko rosnące gatunki płazów można zobaczyć na skalistych zboczach i skał, w pobliżu górnej granicy lasu.

opis

Jałowca może być krzew, dorasta do trzech metrów, a małe drzewo do piętnastu metrów. Znacznie rzadsze przypadki do trzydziestu metrów. W cięższych warunkach klimatycznych, roślina może przyjąć formę Elfin. W roślinach męskich korony gęsty kolumnowy u samic – bardziej gęste i owalny.

Igły jałowca dwa typy: młode rośliny są pokryte zielonym i igłowate bardzo ostry, którego długość – około jednej i pół centymetrów. dorosłych gałęzie drzewa pokryte igłami jak igły lub podobną skalę.

rozkwit

Juniper kwitnie w maju. Męskie żółte stożki są wydłużone lub kształt kulisty i kobiet (zielony) są zebrane w grupach. Po zapłodnieniu, w pierwszym roku, żeńskie kwiaty przypominają twardych kul brązowawy kolor, a w drugim roku, biorą formę jagody, wypełnianie soku. Upadkiem, stają się ciemno-niebieskim lub czarno-fioletowy, znacznie mniej – czerwono-brązowy, z lekkim niebieskawym odcieniem.

Wiesz już, gdzie rośnie jałowiec – w zaroślach i jasnych lasach liściastych (lub tworzy oddzielne zarośla na piasku). Teraz omówimy jakie warunki niej są najbardziej wygodne.

Nie jest wybredna gleby, jak silne korzenie można wyodrębnić składniki odżywcze i wodę z głębin najuboższych glebach. Jest odporny na suszę, odporne na zimno i cienia tolerancję roślin, które są odporne na mróz -40 ° C do Jałowiec rośnie powoli, ale różnią długowieczność – naukowcy twierdzą, że niektóre okazy żyć do 3000 lat.

lądowanie

Wielu mieszkańców letnie zastanawiasz się jak sadzić jałowiec poprawnie. Pierwszym krokiem jest przygotowanie słonecznym miejscu sadzonek. W zależności od gatunku rośliny, może zmienić wymagania dotyczące gleby, ale w zasadzie to nie jest najważniejszym czynnikiem.

Wypełnić dziurę sadzenia mieszaniny piasku, torfu, torf ziemi. Na wilgotnych glebach na sadzenia będzie wymagać drenażu. W tym przypadku konieczne jest zwiększenie głębokości wykopu. Na dnie wlać pokruszona cegła lub grys. Sadząc nie należy zakopać szyję root.

podlewanie

W suchych i suchych jałowce pogodowych wymaga rzadkie ale obfite nawadnianie do studni zalane gleby. Ponadto konieczne zraszanie ciepła (rozpylanie). Najlepiej to zrobić w godzinach wieczornych.

Przygotowania do zimy

Jałowce, z postawionym kształt korony, późną jesienią wiązanej z liny, aby zapobiec deformacji gałęzie pod ciężarem śniegu. Inne rodzaje specjalnego przygotowania do zimy nie trzeba.

Juniper: rodzaje i odmiany. gold Coast

Jest to niski krzew, pędy, które są umieszczone poziomo. Igły inny dekoracyjny – złocisto-żółty, zaciemniając zimę. Bush kocha oświetlonych miejscach, w cieniu rozwoju zwalnia. Crohna gęste i nogi. Wilgoci w glebie i nie wymagające. W roku wzrostu roślin waha się od pięciu do piętnastu centymetrów.

Mint Julep

Gatunek ten rozpraszania koronę, umieszczony pod kątem do masy około 45 °. Nazwa pochodzi z iglastego krzewu julep mięty, co w tłumaczeniu na język angielski oznacza „słodką miętową koktajl”. Juniper pierwszy Mint Julep został umieszczony w szkółce miasta Saratoga Springs (USA).

Zaletą tej odmiany jest to, że łatwo jest tolerować suszę i silne mrozy. Rośliny mogą być sadzone pojedynczo lub w grupie, tworząc pierwotnego iglastego. Jałowiec Mint Julep ma średnią wielkość i falistych koronę. Przez dziesięć lat może osiągnąć trzy metry szerokości. Kolejną zaletą – bardzo przyjemny miętowy zapach igliwia. W Stanach Zjednoczonych, odmiana jest uważany za przemysł: czuje się świetnie w mieście, służąc jako żywopłoty.

Juniper Niebieski (płatek)

Jest to dość duża grupa. Obejmuje ona ponad dwa tuziny gatunków. Są to rośliny ozdobne, które są idealne do zdobienia krajobrazu. W tym artykule będziemy wprowadzać do najczęstszych.

niebieskim dywanie

Bezpretensjonalny, szybko rosnący krzew. Jego wysokość nie przekracza jeden i pół metra, kolczaste gałęzie różne igły srebrzysto-niebieski. Crohna szeroki i płaski. Owoce (shishkoyagody) ciemny niebieski kolor o białawym Bloom. Stosunkowo szybki wzrost sprawia, że możliwe jest wykorzystanie kultury jako roślina okrywowa, wzmocnienie skarp i wzgórza.

Krzewy kochają słońce, odporna na zanieczyszczenia gazu i dymu papierosowego są dobrze tolerowane cięcia.

blue Star

Nazwa tej rośliny jest tłumaczone jako „blue star”. Dekoracyjny jałowiec Blue Star – krzew z iglastych, igły łuszcząca piękny srebrzysto-niebieski odcień. Crohna gęsty półkolisty. Blue Star rośnie bardzo powoli – do dziesięciu lat zyskuje nie więcej niż czterech centymetrów długości i średnicy.

odporne, odporne na zimno, mało wymagająca do gleby, rośnie na wszystkich suchych i dobrze odwodnione, a na ubogich glebach Bush susza.

Blyu Errou

Rocky jałowiec Blyu Errou jego nazwa (tłumaczone jako „niebieska strzałka”) wywodzi się z interesującym kształcie korony. Wąski, kolumnowy, to naprawdę wygląda jak strzała. Pędy trudne, mocno dociśnięta do tułowia, rosnące pionowo, w tym roku wzrośnie o piętnaście centymetrów. W wieku dziesięciu lat, u roślin dwa metry wysokości i szerokości 0,7 m.

Igły są łuszczenie, miękkie, jasne niebiesko. Owoce – shishkoyagody niebiesko-niebieski. Zaletą odmian ubogich w rozwijających się dolne ramiona (prawie na dnie bębna).

jałowce poziomej. Andora Variegata

Krzewinka rozbieżne promienie od środka pędów, z lekko podniesione końcach. Główną zaletą tej formy – jasne zielone igły z kremowo-białe kropki, a zimą jest uderzające purpurowo-fioletowy odcień. Dorosły wysokość roślin nie więcej niż jeden i pół metrów kocha nasłonecznionych nie domagają się gleby.

blue chip

Innym niebieski jałowca. Krzew z trzydziestu dwóch centymetrów metrów. Jest to roślina pełzanie. Odmiana ta należy do najlepszych w swojej kategorii. Pnący wzdłuż rozrastania ziemne wdzięczne pędów, obejmujące podłoża z grubym dywanie.

Igły są srebrzysto-niebieski, mała. Zima uderza delikatny fioletowy odcień.

Juniperus Sabina. Arcadia

Tuleje średniej wielkości (2,5 m), Crohna pełzanie. Igły są jasnozielone i miękkie. Dobrze rozwinięta oświetlonych obszarach, ale toleruje półcień i światło. Wytrzymuje mrozy do -40 ° C Początkowo rośnie w postaci poduszek, ale stopniowo zamienia się wspaniały dywan, wszystko zajmuje duże obszary.

glauca

Szaro-niebieskie igieł małych krzewów (1,2 m) w zimie zaskoczy rzadkiego brązowego zabarwienia. Na tle gęstej nasadki igły drzew iglastych jest bardzo harmonijny wygląd brązu grudek z powłoki woskowej. Odmiana jest mrozoodporna i mało wymagająca.

Jałowiec chiński. Blaauw

Jest to bardzo piękna roślina z poduszką korony. Uwielbia pełnym słońcu, chociaż dobrze rozwinięte w lekkim półcieniu. Gleby najlepiej nadają się przepuszczalna, światło, odżywcze, nieznacznie wilgotny i o odczynie obojętnym. Wysokość roślin – 1,2 metrów.

Variegata

Ta wyższa roślin (2,1 m). Ma charakterystyczną cechą – Światło żółte plamy rozrzucone nad niebiesko-zielone korony kształcie piramidy. Preferuje doskonale odwodnione, wilgotne, świeżą glebę. Nie znosi stagnacji nasiąknięta wodą. Wczesną wiosną wymagają schronienie przed słońcem.

Kuriwao złoto

Dorosły krzew wysokości 2,2 m jest dobrze widoczny z daleka, a wszystko dzięki jasnym złotym młodych pędów, które kontrastują z ciemnozielonymi igłami starszych gałęzi. To stwarza wrażenie lekkości i lekkości. Crohna szeroki, czasami asymetryczny zaokrąglone. Wygląda świetnie w jednym uprawy. Nie mniej piękne krzewy i takie grupy mieszane.

Juniperus. złoto Cone

Roślina dorasta do czterech metrów wysokości. W lecie, w czasie aktywnego wzrostu młodych pędów są pomalowane w jasnym kolorze żółtym, który staje się jesienią żółto-zielony, a roślina staje się brązowy kolor w zimie. Różnorodność nie toleruje stojącej podmokłe.

Przez nie wymagający gleb, chociaż lepiej jest, aby nie dopuścić ich uszczelnienie. Pierwsze trzy lata w bawełnę trzeba dbać: wymaga podlewania, schronienie od słońca na wiosnę.

zielony Dywan

Nieznaczne roślin pełzanie (1,5 M) z miękkim, haczykowatych igieł światło zielonego koloru. Doskonała do sadzenia na skarpach, ogrodów skalnych.

Hibernika

Stosunkowo wysokie tuleje (3,1 m) od miękkich igieł niebieskawo-zielony kolor. Odmiana jest hardy, czuje się komfortowo w oświetlonych obszarach. W zimie, gałęzie powinny być połączone, aby zapobiec ich pękaniu.