197 Shares 4421 views

Jak zrobić knot w domu? Knot do świec z rękami

Ktoś próbuje zdobyć umiejętności, które pomogą przetrwać w globalnej katastrofy. Ktoś po prostu znaleźć nowe hobby. Ale ktoś zdołał obrócić tego hobby w dochodowy biznes, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Na czym to polega? O samorządności produkcji świec w domu. W tym artykule dowiesz się jak zrobić knot wątku.

niezbędne szczegóły

Jeśli materiał do tworzenia iskra jest nadal możliwe, aby osiągnąć pewne zmiany, jeden z jego składników wykluczyć, że nie uda. Mówimy o knota. Aby dowiedzieć się , jak zrobić knot w domu, zostaną omówione później. Na razie wystarczy spojrzeć na to, co jest ważne dla tego wątku.

Pochodzenie knota

To może wydawać się logiczne, że knot powinien być współczesny Świeca, ale tak nie jest. Świece pojawiła się nieco później. Wieki że droga przez piętnaście lat. Początkowo stosowany jako części knota. Później domyślił używane plastry tkanki. To właśnie w tych dniach, kiedy iskra nie został jeszcze wynaleziony i używany do oświetlania małych miski z płynem paliwa (głównie tłuszczu), który bezlitośnie wędzone i pachniało obrzydliwe.

Jednakże, jeśli uważasz, że knot – cząstki elementarne, które mogą być wykonane z niemal wszystko, to jesteś w błędzie. To nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Aby wiedzieć, jak zrobić knot własnymi rękami, konieczne jest, aby zrozumieć, jak i dlaczego tak się dzieje spalanie.

Procesy knota

Aby knot była jakość, musi składać się z kilku połączonych ze sobą włókien. Jest to ważne, aby w efekcie sił kapilarnych, które podnoszą płynnego paliwa do źródła spalania. Knot świecy na poziomie molekularnym jest rodzajem stacji pomp, który pozwala, między innymi, lepiej napowietrzania cieczy. W związku z tym, wzrost ciśnienia pary i obniża temperaturę zapłonu. Wszystkie te procesy są, oczywiście, są na poziomie mikroskopowym, ale to nie staje się mniej interesujące. Ich zrozumienie pomoże uczynić jakości knota, najbardziej odpowiedni dla danego produktu.

Z tego, co możemy knot

W całej historii knota z rękami starał się wszystkim, że się pali. Cienkie wióry drewniane, kawałki tkaniny, włókna tkanego, a nawet sprężone spulchnionej topola – jest niekompletny materiałów.

Dzisiaj najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się być użycie nici bawełnianych lub włókna. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi materiałami jest to, że bawełna jest całkowicie spalony i włókna szklanego knot szczątki. Jeśli nagle masz uzasadnione pytanie, do kogo i co powinno być, to być może nie wiesz, nowy modny trend – produkcję świec z kręcone ramki. Kupiłeś, na przykład, świecę w postaci słodkiego kotka, a kiedy to spłonął, można znaleźć ramkę w kształcie szkieletu samego zwierzęcia. Niektórzy znawcy takich pomysłów po prostu zachwycony.

Interesującym szczegółem

Rozważając, jak zrobić knot świecy, należy zwrócić uwagę na fakt, że jego rozmiar i średnica powinna być wybrana zgodnie z wartością samej świecy. Jeśli jest zbyt cienki, będzie to po prostu zgaśnie. Jeśli zbyt gruba, to będzie bezlitośnie palić. Na zautomatyzowanej produkcji tych parametrów przez długi czas to obliczył. Ale kiedy robisz knot do świec własnymi rękami, często mają do osiągnięcia wymaganej proporcji prób i błędów.

Inną sztuczką jest to, że długi knot pali. Spalinowym smalec, wosku lub parafiny nieuchronnie wydłużony. W średniowieczu z tym problemem musiał obsługiwać ręcznie. Domy były nożyczki, które koniecznie odciąć końce knotów. Są one nazywane – nożyczki knot.

W naszych czasach, ten problem został rozwiązany bardzo oryginalny sposób. Świecy knot (co w większości przypadków jest przędza, tkanina z drobnych włókien) ze stali wytwarzane z zastosowaniem asymetrycznej techniką tkania. W związku z tym, końcówka jest odgięta, całkowicie niezależnie całkowicie spalone.

Jak zrobić knot w domu

Jeśli świeca jest wykonana z wosku, trzeba grubą bezpiecznik z wolnym (nie mocno) splot. Jeśli materiał źródłowy będzie służyć jako parafina lub różnych tłuszczów, rozmiar knota powinna być mała, a poszczególne włókna muszą skręcać dostatecznie mocno.

To dlatego, że te substancje są różne lepkości. Wosk z powodzeniem udało się wstać poprzez kapilar knota będzie wymagać dość szerokie nawy. Jeśli taki urlop jest mniej płynna parafina, to będzie po prostu brakuje niezbędnej trakcję, a świeca spali słabe, nierówna, a nawet wychodzić wcale.

wymagana impregnacja

Kiedy robisz knota dla świec własnymi rękami, należy pamiętać, aby przed impregnacją rzeczywiście używany. Proces ten jest szczególnie czasochłonny. Jednak to zajmie czasu, gdy moczy knot musi być całkowicie sucha.

Impregnację przeprowadza się w celu lepszego knota spalone i generuje znacznie mniej ugięcie wosku lub parafiny.

Różne rozwiązania mogą być używane. Oto kilka opcji.

  • 500 ml wody, 5 g chlorku amonu, 10 g boraksu, 5 g azotanu sodu i 5 g chlorku wapnia.
  • 550 ml wody, 30 g wapna gaszonego i 8,5 g azotanu sodowego.
  • 700 ml wody, 1 g chlorku amonu i 1 g azotynu sodu.

Knot jest zanurzane w roztworze wynosi nie mniej niż 15 minut. A następnie powiesić do wyschnięcia. Suszenie preform zalecany przez co najmniej pięć dni.

Wśród popularnych domowego rzemieślnika rozwiązanie, które wymagają obecności mniejszej ilości specjalistycznych chemikaliów. Mimo, że jakość jest ona nieco gorsze mieszanek opisanych powyżej, ale ponieważ jest to wciąż temat jak zrobić knot w domu (w miarę możliwości nie próbuje obrócić dom w oddziale chemicznej), i rozważyć tę opcję.

On jest w następujący sposób: wziąć 2 łyżki zwykłej soli kuchennej (nie jodowana), dodać 4 łyżki boraksu i mieszać to wszystko w jeden i pół litra ciepłej wody. Gdy roztwór stał się homogeniczny, można przesyłać do knotów obrabianych do moczenia.

Dla lepszego knotów bezpieczeństwa po całkowitym wyschnięciu, można moczyć je dodatkowego roztopionego wosku. Aby to zrobić, należy zanurzyć je w uprzednio roztopionym woskiem trzy lub cztery razy. Po tym zabiegu, knoty powinno być suche ponownie. Jednak impregnacja woskiem jest wymagane tylko wtedy, gdy chcesz przygotować się do przyszłego materiału. Spełniają swoją funkcję w swojej bezpośredniej świeca podejmowania knota jest w stanie i bez niego końcowego dotyku.

slather

Po zrozumieć jak zrobić knot w domu, myślę o tym, gdzie będzie można je stosować. W rzeczywistości, praca ze świecami – okupacja jest bardzo ekscytujące. A nice hobby, może również zostać przekształcona w pozycji dochodowych przyzwoitych.

Świece są w różnych typów. Najbardziej prosta – ekonomiczna. Ich jedyną funkcją jest bardzo na ziemię – aby zapewnić światło w przypadku awarii zasilania. Mają prosty kształt cylindryczny i tępy półprzezroczystego białego.

Uwagę świece mają bardziej atrakcyjny. Na ich wytwarzania, stosując różne środki barwiące. Ich kształt zmienia się od cylindrycznego do skręcone. Świece te mogą również służyć jako ważny element w tworzeniu atmosfery na romantyczną kolację.

Świece zapachowe są wykonane z dodatkiem substancji o przyjemnym zapachu. W niektórych przypadkach mogą one być stosowane w aromaterapii. W ten sposób możliwe jest nie tylko dopingować się w górę, ale również do poprawy zdrowia.

Bardzo popularne w naszych czasach i żel świece. Po pierwsze, dlatego, że są niezwykłe, a po drugie, bo piękna, i po trzecie, ponieważ są one spalone całkowicie bez zapachu. Dodać do nich proste. Do przezroczystego pojemnika (korzystnie w postaci miseczki), lekko zabarwionego piasek, kulki lub dekoracyjnych figurek (w zależności od lotu wyobraźni) i wick stopieniu masy żelu, który jest wypełniony i kompozycji.

Więc idź do niego! Wszystko w twoich rękach.