739 Shares 7385 views

Ambona – co to jest i jak to leczyć?

Jedną z najczęstszych chorób zębów jest miazga. Co to jest, że większość ludzi wie: na pewno wiele nie spać w nocy, cierpiących na nieznośny ból.

Kiedy wewnętrzna część zapalenie miazgi zęba, który zawiera naczynia krwionośne i nerwy. Przyczyną tego zjawiska – coraz infekcji miazgi, które mogą wystąpić w głównie dwa sposoby. Po pierwsze, i to często zdarza się, – głębokiego wgłębienia, drugi – urazów, takich jak złamania zęba, gdy masa celulozowa jest pusty. Według statystyk, ambona – najczęstszym powikłaniem próchnicy.

pulpitises klasyfikacyjne

Jest to raczej skomplikowane pulpity klasyfikacyjne i uproszczone można podzielić na ostre, przewlekłe i ostrej przewlekłej.

Ostre zapalenie miazgi – co to jest? W tym przypadku, pacjenci skarżą się na ataki ostrego bólu, które występują spontanicznie, bez żadnych bodźców. Po przejściu surowiczy ropne zapalenie i ból są wypalania może być udzielona w uchu, świątynia, sąsiednich zębów. Stopniowo skrócić odstępy pomiędzy atakami, a w niektórych przypadkach mogą nie być w ogóle.

Przewlekłe zapalenie miazgi – co to jest? Ta postać charakteryzuje bóle umiarkowane natężenie, które mogą wystąpić pod wpływem bodźców zewnętrznych: zimno, gorąco, skokami ciśnienia. Kiedy występuje martwica miazgi nieprzyjemnego zapachu ich usta. W przypadku rozprzestrzeniania się naczyniową wiązkę w jamie ból związany z podrażnieniem mechanicznym nim i pacjent zwykle nie można żuć zęba.

Zaostrzenia przewlekłego zapalenie miazgi oczywiste spontaniczne napady ostrego bólu smenyayuschimesya ciche okresy, podczas których są jednak często występuje ból spowodowany bodźce, takie jak na zimno lub na gorąco. Są bolesne, gdy gryzie na zębie.

Metody leczenia miazgi

Leczenie zachowawcze, w którym przechowywany jest miazga, często jest to pokazane w traumatycznej postaci choroby u młodych ludzi. Terapia lekowa jest wnęka leczenia i uszczelnianie zęba, jak w próchnicy. Może być zainstalowany w ciągu kilku tygodni tymczasowy napełniania, który jest następnie zmieniono na stałe. Czasami tylko wprowadzenie stałej.

Jeżeli uszkodzenie jest nieodwracalne pulpa wykonywać swoje wytępienia – Najpopularniejszą metodą dzięki której obrabiany miazgę. Co to jest? Naczyniową wiązka jest całkowicie usunięto pod miejscowym znieczuleniem, a następnie przetwarzanie jest przeprowadzane kanałów i wypełnić je przenieść, a następnie umieścić uszczelkę. Leczenie zwykle odbywa się za jednym zamachem, ale czasami w dwóch, z wstępnego wniosku do otwartego arsenu miazgi klaksonu przez okres 24-48 godzin.

W niektórych przypadkach, miazga może być pokazany przez ekstrakcję zęba.

profilaktyka

Jak leczyć ambonę, wiesz, w ujęciu ogólnym, ale to nie jest najlepszy w celu dostosowania go do góry. Profilaktyka jest niezwykle prosta: Prawidłowa higiena jamy ustnej, odwiedzając dentystę dwa razy w roku i terminowe leczenie próchnicy.