512 Shares 1829 views

„Lean” – co to jest? Przyczyny konsekwencje

Aby upewnić się, że samochód może wykonywać dobrze, silnik musi być dobre jedzenie. Eksplozji komory spalania uzyskuje się wymaganą moc, po czym mieszaninę paliwa i powietrza było jakościowe. Czasami przygotowuje niepełnosprawnych w taki czy inny sposób. Ten suche mieszaniny, i vice versa – bogatych. Co to jest, co powoduje słabą mieszankę paliwową, objawy i jak silnik pracuje? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.


Proces mieszania w silnikach samochodowych

W silniku spalania wewnętrznego palną mieszaninę pożądanym składzie wytwarza się w iniekcji do gaźnika lub paliwa w przypadku systemu zasilania – obliczona w formie elektronicznej. Mieszanina, w której 1 kg benzyna lub paliwo wykorzystywane do 15 kg powietrza, to jest uważana za normalna. W tym trybie silnik pracuje bardzo ekonomicznie, a jego moc jest na wysokim poziomie. ilość powietrza w mieszaninie w celu zwiększenia wydajności. Tak więc, nachylenie Mieszanina – po 1 litra benzyny stosuje się 15-17 kg powietrza. Zużycie paliwa jest zminimalizowane, a strata mocy jest tylko 8-10%. Słabe Mieszanina – po 1 litr rachunków benzyny o więcej niż 17 kg powietrza. Na tę część silnika jest niestabilna, pochłonął znaczną ilość paliwa, moc jest ograniczona. Jest to szkodliwe dla jednostki napędowej. Ponadto takie zjawisko często prowadzi do różnic w układzie zapłonowym, opóźnienie, naciskając pedał przyspieszenia.

Ponadto, silnik może zmienić dźwięk pracy i będzie niestabilny. Urządzenia do iniekcji, które odpowiadają Euro 2 zainstalowane sondy lambda. Monitoruje jakość mieszanki paliwa dostarczanego do komory spalania.

Dlaczego mieszanina staje się słaba

Właściciele pojazdów wtryskowych wiedzieć, że za pomocą komputera i odpowiednich ustawień w bloku firmware może samodzielnie zmienić proporcje powietrza i pary benzyny, czyli zmienić mieszankę paliwową. Wielu ludzi myśli: silnik działa automatycznie, i to jest dobre. Jednak większość właścicieli autowtryskiwacz zapomnieć o równowadze. Czasami jest przygotowanie ubogą mieszankę. Dlaczego tak się dzieje? Jest to z różnych powodów.

Główne objawy wyczerpania mieszanki paliwowej

Głównym objawem, który określa, że pojazd porusza się po niewłaściwej części – silnik, który stale stragany. Kiedy to bardzo mała ilość oparów benzyny w mieszaninie iskry wytwarzanej przez świecę, po prostu nie może się zapalić paliwo. Inną cechą – samochód jest w ruchu drga, jeśli nie ruszać gwałtownie. Czasami te objawy mogą mówić o innych usterek. Dlatego konieczne jest, aby sprawdzić również inne systemy. Od tego, czy przygotowuje się do ubogiej mieszanki paliwowej, może być rozumiane przez świece. Ale to jest prawdziwe tylko dla jednostek wtryskowych. Jeśli są one brązowe – silnik w idealnym porządku. Jeśli świece białe lub jasno – to skład paliwa z dużą ilością powietrza. Jeżeli rzecz znajduje się w ciemnych osadów, wskazuje na brak powietrza. Jednak depozyt – to nie zawsze jest poprawny wskaźnik niewłaściwej mieszanki. Niewłaściwa świeca zapłonowa moment nie pasuje kolor normalny. Jeżeli silnik jest zasilany z mieszanki ubogiej, właściciel pojazdu będzie słychać charakterystyczne klaszcze w tłumiku. Kiedy uboga mieszanka, to będzie ogień jak automat. Jeśli przeciwnie, skład paliwa jest zbyt bogata, eksplozje są pojedyncze i krótkie. Wreszcie, najbardziej dokładny sposób wskazania i diagnostyki – ten test spalin z analizatorem. Jeśli silnik pracuje w trybie niewłaściwym, będzie to również powiedzieć komputera pokładowego i systemu diagnostycznego. Lista współczesnych błędów komputerowych mieć błąd – słabe połączenie. Jest on oznaczony P0171.

Konsekwencje pracy silnika na chude

W ogóle, skutki nie są tak bardzo. Silnik będzie dusić na biegu jałowym. Ponadto, istnieje poważne ryzyko przegrzania – mieszanka paliwo spala się znacznie wolniej niż to konieczne. Silnik będzie trudne do uzyskania trakcję pod obciążeniem. W najpoważniejszych przypadkach, gdy przez długi czas jest zasilane ubogą mieszankę, silnik przegrzewa się mocno, że w większości przypadków prowadzi do przepalenia zawory. I to poważne koszty napraw. Również wśród konsekwencje mogą być zidentyfikowane ogromne zużycie paliwa. Zwiększa on ze względu na trudności w procesie rekrutacji prędkościach. Dlatego też właściciele samochodów z takich problemów zaleca się iść w dolnych biegach.

Preparat powody chude

Istnieje kilka powodów, dla których standardowe mieszanka paliwowa jest prawidłowo przygotowane. Wszystkie te czynniki mogą być podzielone na dużej objętości powietrza i małej ilości paliwa. Błędy związane z niską mieszaniny, często występuje w przypadku dużej podaży powietrza. W tym przypadku zaleca się, aby sprawdzić czujnik przepływu paliwa – kanały czujników często zanieczyszczone. Drugi powód – przecieku próżni. Po trzecie – zawór EGR, który czerpie dodatkowe powietrze. Zawór może być uszkodzone lub luźno zamkniętym. Jeśli siłowniki są zasilane słabe połączenie, powody – wtryskiwacz, zapłon układu paliwowego naruszenie systemu dystrybucji gazu.

Jak sprawdzić zawór EGR

Aby sprawdzić działanie zaworu, rozbierać go, a następnie sprawdzić. Test może być przeprowadzone za pomocą dysz sprężonego powietrza. Powietrze jest doprowadzane do jednego z otworów – zawór powinien działać. Zobacz to może być na górze przez otwór. Zawór jest zablokowany z uwagi na obecność w niej brudne powietrze. Na członka gniazdo płyty lub złóż węglowych powstają. Zawór zaciął, a wskutek przygotowania nieprawidłowe, a często zbyt słabe połączenie.

czujnik DMRV

Czasami trzeba sprawdzić wszystko, co można. Należy zacząć od diagnostyki czujników. Jak wiecie, jeden z najbardziej popularnych zagadnień – jest zapchany lub zablokowany czujnik przepływu powietrza. Jeśli jest to zgromadził dużą ilość zanieczyszczeń, często skutkuje powolnym jednostki sterującej odpowiedź dla przepływu powietrza i zmiany. Ponadto, czujnik może być zanieczyszczony oparów paliwa, które przechodzą w kolektorze dolotowym. Ponadto tablica może gromadzić się przez korpus przepustnicy, gdy silnik nie jest uruchomiony. Osadza się na warstwie czujnika wosku, której spadek ECU niepoprawne dane dotyczące proporcji mieszaniny paliwa z powodu. Potem przychodzi sytuacja, gdy jednostka sterująca silnika nie może dodać do mieszanki odpowiednią ilość paliwa (ilość powietrza jest już wystarczająco duży). A następnie wyświetlany jest błąd czujnika – słabą mieszankę paliwową.

Usterki w układzie dolotowym

Aby rozwiązać ten problem, chude jest również zalecany do diagnozowania przepustnicę. Stanowisko klapa powinna jasno odpowiadają położeniu pedału przyspieszenia. Jeżeli przepustnica jest automatyczny, ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że jej pozycja odpowiada temperaturze jednostki mocy. Ciepły silnik powinien być całkowicie otwarty, zimno – obrócony o pewien kąt. Jeżeli przepustnica jest otwarta, co oznacza, że układ sterowania klapa powietrza jest uszkodzony. Co jeszcze grzechem, jeśli silnik jest utworzony w ubogiej mieszanki? Przyczyny – Injector i uszkodzone uszczelki kolektora dolotowego. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się dokręcić kolektor, a jeśli to konieczne, wymienić uszczelkę.

Problemy z harmonogramu

Aby mechanizm zaworowy nie wpływa na zubożenie mieszanki paliwowej, powinna zostać sprawdzona. A jeśli to konieczne – wyregulować. W badaniu terminów szczególnej uwagi przywiązuje się do napinania koła pasowego i pasa (jego stanu i etykiet). Jeśli łańcucha napędowego, a łańcuch jest następnie sprawdzane w systemie napinacza.

układ paliwowy

Sprawdzić układ paliwowy nie będzie zbędne. Ważne jest, aby sprawdzić działanie wtryskiwaczy, ale można to zrobić tylko w obecności specjalnego sprzętu. Często większość problemów związanych ze słabym wtryskiwaczy benzyny – wtedy można pozbyć prostego mycia danych części. Następnie należy sprawdzić ciśnienie paliwa i wydajności pompy paliwa, jeżeli są dostępne w systemie. Napięcie pompa jest sprawdzana. Między innymi, należy sprawdzić regulator ciśnienia paliwa i filtr paliwa.

fałszywe błędy

Zdarza się, że system wraz z ubogą mieszanką produkuje błędy i inne kody. Na przykład, P0100 lub P0102. Według niego natychmiast oczywiste, że przyczyną czujnika. Aby rozwiązać ten problem, należy wykonać czyszczenia matrycy. Dla tych celów, zaleca się użycie specjalnych narzędzi do czyszczenia urządzeń. Ale lepiej jest je wymienić.

kody chude

Nie myśl, że jeśli wystąpił błąd „Lean”, przyczyny powstawania tego raportu, tylko jeden kod. Na przykład, P0171 – standard, ale dla samochodów „Ford” to szyfr mówi o problemach w pierwszym cylindrze. W niektórych modelach od Hondy, może pojawić się błąd P0172, który mówi o ubogiej mieszance. Na popularnym Chevrolet Captiva z mieszaniną problemu wskazane jest w inny sposób – P2177. Jednak aby wyeliminować potrzebę stosowania metod uniwersalnych. W japońskim samochodu Mazda-6 pojawia się kod 2178, co wskazuje również na ubogą mieszankę. Wszystko to zależy od diagnostyki komputerowej.

Naprawiony jak najszybciej

Należy pamiętać, że gdy silnik pracuje przez długi czas z takimi problemami, może znacznie zmniejszyć jego żywotność. Chude mieszanina może spowodować przedwczesne uszkodzenie ogromnej liczby różnych elementów i zespołów. W tym przypadku naprawa przyjdzie znacznie droższe niż jeśli czas, aby zdiagnozować i rozwiązać problem.