837 Shares 2054 views

Atrakcje Nikozja. Nikozja, góry meczet Selimiye: fotografia, historia

Spośród wielu interesujących miast Cypru zasługuje na szczególną uwagę turystów Nikozji. Zabytków miasta jest bardzo zróżnicowana. Istnieje wiele zabytki. Nikozja – stolica Cypru dwie republiki? Turecki i grecki. Ludzie zaczęli osiedlać się tam od siódmego wieku przed naszą erą. muzeów są wśród dziesięciu najlepszych w całej Europie.

Dojazd i poruszanie się

Aby dostać się do Nikozji, większość turystów przybywają na międzynarodowym lotnisku w Larnace. Stamtąd do stolicy Cypru można dojechać autobusem. Kursują one regularnie. Miasto można dotrzeć w ciągu trzydziestu lub czterdziestu minut. Innym ciekawym sposobem, aby dostać się do Nikozji – promem. Przybywają w portowym mieście wielu krajów – Egipt, Izrael, Liban. Promy do Nikozji i od niektórych greckich miast Cypru, takich jak Larnaki i Limassol. Aby poruszać się turyści powinni podjąć każdą mapę właściwość, która pokazuje atrakcji współrzędnych Nikozji. Ich unikać chodzenia. Pomimo dużej liczby różnych miejscach, prawie wszystkie z nich są skupione w jednym miejscu. A jeśli chcesz podróżować na dłuższych dystansach, można skorzystać z autobusem lub taksówką.

historia

W dawnych czasach, to miasto było się mała osada. Nazwano Ledra. Ale podczas różnych okresów jego wielokrotnie zmieniona. W starożytności miasto było nazywane Lefkos. Ale jego rozkwitu w średniowieczu dotrze. Początkowo te miasta opanowanie francuskiego. Nieco później, są one zastąpione przez Wenecjan. To wtedy robią prawdziwe piękno Nikozji. Sight – tak, na przykład, jako mur obronny wokół miasta, wskazuje, że nowi właściciele zadbali nie tylko o swoim dobrobycie, ale także wzmocnienie wrogów. Pod koniec XVI wieku, Nicosia wpadł w ręce Turków, a także dał jej niepowtarzalny urok. Wszędzie otwarte kawiarnie, kąpiele, kościoły otrzymuje meczet świeciły bazary. Dlatego w Nikozji od niepamiętnych czasów na żywo Greków i Turków, pomiędzy którymi są często naznaczone wojny i rozlewu krwi. Do tego nie było, na wyspie są siły pokojowe ONZ. Ale bądź co bądź, ośrodek kultury z siedzibą w Nikozji na Cyprze, a także z bogatego dziedzictwa przeszłości można znaleźć w licznych muzeach i na ulicach miasta.

W starej części dzielnicy i Laiki Gethin

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest historycznym centrum miasta Nikozja. To atrakcja znajduje się głównie w tureckiej części, która jest oddzielona od greckiego Ledra Street. Oto charakterystyczny dla Cypru mieszaniną stylów architektonicznych. Można chodzić po obu stronach miasta – wystarczy przy przekraczaniu granicy wypełnione specjalnym wkładem w paszporcie, gdzie można umieścić pieczątkę na obecności w północnej części Cypru. Ale to jest warte odwiedzenia. Stare miasto jest dobrze iść wąskimi malowniczych uliczek. Spośród znaczących budowli architektonicznych Bayyuk bath-Hamam, zbudowany na miejscu katedry katolickiej, a Caravanserai, pod którym pochowano szczątki pałacu francuskich władców Lusignan. Interesującą cechą kwartału Cypr Laiki Gethin, odnowiony tak, że odtwarza atmosferę XIX wieku. Jest całkowicie pieszych. Istnieje wiele autentycznych restauracji serwujących wyśmienite wina z Cypru.

Kościół i wzmocnienie

Podczas panowania Francuzów, a szczególnie Wenecjan w Nikozji został zbudowany wiele kościołów katolickich. Ale po tureckiego podboju większości gotyckich kościołów przekształcony meczetach. Na przykład, mała świątynia Bedesten, który jest teraz otwarty ośrodek kultury. A wcześniej było to bizantyjski kościół pod wezwaniem Św. Ciekawe jest również kościół Panagia w południowej części miasta. Jest on nazwany na cześć Matki Boskiej – patronki złotego lnu. Wnętrze jest utrzymane rzadką kolekcję ikon. Istnieje również angielskim Katedra Świętego Pawła, Kościół katolicki i kilka małych kościołów bizantyjskich. Zdecydowanie godne fortyfikacji sprawdzającą, która rozpoczęła się, ale nigdy nie ukończył Wenecjan, z 11 basztami i trzema bramami formie dziwaczny. Cały kompleks jest w dobrym stanie i był tam fosa jest podzielona w parkach. Ten wspaniały budynek jest jednym z klejnotów w Nikozji. Tę atrakcję ma długość pięciu mil, a każdy z jego bastionu nazwany niektóre z arystokratycznych rodzin. Gates też mają swoje nazwy – jest San Domenico (od Pafos), del Proveditore (Kyrenia) i Julian (Famagusta).

muzea

Ekspozycje i wystawy – to jest to, co jest słusznie dumny z Nikozji. Atrakcji „Orient Palace”, na przykład, pokazuje życie i luksusu, w którym żyli szlachetnych i bogatych Turków. Muzeum Archeologiczne wprowadza szereg artefaktów wykonanych przed naszą erą. Oto najcenniejsze znaleziska na wyspie. Pomimo faktu, że kiedy Cypr rozpoczął prace wykopaliskowe, wiele rzeczy były eksportowane do innych krajów europejskich, 14 hal sklepu muzeum nietypowych i rzadkich eksponatów. To zasługuje na wizytę i galeria sztuki. Tym bardziej, że jest on częścią Muzeum Bizantyjskiego. Oto najbogatszy na świecie kolekcja dzieł sztuki z epoki – 230 ikon, w tym te należące do tak zwanego złotego wieku, rękopisów, rzadkich naczyń kościelnych. I Lapidarium Muzeum szczątków zniszczonych starożytności. Tam w Nikozji i bardzo dziwny koncert. Na przykład, jest Muzeum derwiszów tańczących. Zawiera wszystko, co jest związane z tym niesamowitym muzułmańskiej subkultury.

Kopuła Selimie (Nikozja)

Ten budynek był kiedyś Hagia Sophia. Został zbudowany przez Francuzów w 13-14 wieku w stylu późnogotyckim. W czasach, świątynia służyła jako katedrze w całości Cypru, a wieńczy lokalnych monarchów. Następnie, po różnych wojen i trzęsień ziemi kościół został poważnie uszkodzony. Mamy przebudowany go tylko Wenecjan w XV wieku. Ale architekci Królowej Adriatyku zrekonstruowano katedrę już w stylu renesansowym, chociaż niektóre fragmenty gotyckie pozostało. Po zdobyciu Cypr Turks katedry został przekształcony w meczet i głównej wyspy zwanej Selimiye. Jednak Kościół nie znacznie przebudowany, po prostu dodaje się do głównego budynku, dwa minarety. Dzięki temu meczetu jest dziwaczna mieszanka stylów. Jest to jeden z najbardziej niezwykłych zabytków w Nikozji. Można powiedzieć, że jest to jedyny meczet w świecie Gothic. To wciąż działa.

Nikozja (interesujące): recenzje

Turyści, którzy odwiedzili stolicę Cypru, zaskoczony, że ten starożytny i ciekawe miasto tak mało znane rosyjskich turystów. Po tym wszystkim, istnieje tak wiele muzeów z niezwykłych zbiorów że nawet nieprawdopodobnych, i będą mogli zobaczyć w jednej podróży. Ale są turyści, którzy wolą wycieczkę plaża wakacje to piękne miasto jak Nikozja. Atrakcje, z których zdjęcia można zobaczyć w artykule uderzyło ich wyobraźnia. Szczególnie godne pochwały oryginalnych Selimiye Meczet i ściennych z bastionów twierdzy. Wiele powinni iść wzdłuż ulicy turystycznej Ledros i odwiedzić obie części Nikozja – grecki i turecki.