330 Shares 7787 views

Plaque – hołd dla swoich przodków

Chodzenie po ulicach miast, można zobaczyć na domach oryginalne dzieła sztuki, które są tablice z napisami i obrazami. Po przeczytaniu tekstu na nich, można dowiedzieć się wiele o historii miasta i życiu sławnych ludzi. Takie tablice są nazywane pomnik. Jakie one są i dlaczego potrzebujemy?

Czym jest tablica?

Pamiątkowa płyta jest architektoniczne i rzeźbiarskie prace, uwiecznieniu wydarzeń historycznych i wybitnych osobistości. Jest przeznaczony do montażu w fasadach budynków i wykonana jest z wytrzymałych materiałów (metal, kamień, żeliwa lub ze stopów brązu). Wydarzeń artystycznych refleksji przeprowadzane w formie napisów lokonichnoy tekst. Pamięci skład tablica może być także uzupełniony rzeźbiarski portret zdjęcie lub inne elementy dekoracyjne.

Historia blaszek

„Prekursorów” łysinki pisania graffiti na ścianach jaskiń, nagrobki lub kamienie. Niektóre z nich przetrwały do dziś i odzwierciedlają powstanie światowego społeczeństwa. Pierwsze tablice pamiątkowe na domach pojawiły się w XVIII wieku, po zwycięstwie w wojnie 1812 roku. Po pierwsze, służą one do wskazania poziomu wody w powodzi. Później na murach Katedry Kazańskiej uwiecznił imię A. P. Voronihina, a pod koniec maja 1880 roku na ulicy umywalka 12 zainstalowano tablicę ku pamięci Puszkina. w czerwcu 1890 roku, tylko w roku na posiedzeniu Rady Miasta, zdecydowano, aby rozpocząć instalację i inne pamiątkowe. W ten sposób rozpoczęła swoją wszechobecność.

Kryteria dotyczące montażu tablicy pamiątkowej

Każda tablica jest ustawiona bez powodu, co się podoba. Aby rozpocząć specjalną komisję określa znaczenie tego wydarzenia, po którym otwarcie pomnika się dzieje. Jeżeli świeci zasadność osoby, wszystkie osiągnięcia powinny być oficjalnie uznane i potwierdzone przez dokumenty archiwalne i / lub udzielenia zamówienia.

Montaż tablicy pamiątkowej jest nie wcześniej niż dziesięć lat po śmierci indywidualnej lub zakończonej imprezie. Na warunki ograniczeń instalacyjnych są usuwane, jeśli osoby utrwalać otrzymał tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej, Bohater Związku Radzieckiego, Honorowego Obywatela miasta, i tak dalej .. Czasami warunki decyzji Komisji może być zmniejszona. Jednak nadal jest minimalny okres dwóch lat.

Zwykle w granicach jednego miasta ustanowił pamiątkową płytę, odzwierciedlając pamięć o osobie. To może być miejsce pracy, miejsce zamieszkania lub innych istotnych miejsc, które są związane z życiem i działalnością człowieka. Istnieją przypadki, w których pamięć o człowieku utrwaliło się nazwą ulicy lub placu, pomnik lub popiersia, a następnie zarząd nie musi być zainstalowany. Ponownie, na podstawie decyzji komisji przewidzianych wyjątków, biorąc pod uwagę znaczenie osiągnięć i wydarzeń.

Powinieneś wiedzieć, że tablica nie może znajdować się na spektakularnych budynków, przypisania mas (muzeum, teatru, galerii, sali koncertowej, domu kultury). Kontrola nad pokładzie bezpieczeństwa i opieka sprawowana przez terytorialnym Housing Service i policji inspektor. Będąc ścisłe count pamiątkowe płyty, nawet te, które są tracone w czasie lub wymagają uzupełnienia.

Co to jest napis na tablicy?

Tablice mogą przeznaczyć trochę miejsca w danym mieście lub świadczą o wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości. Są one nie tylko utrwalają żadnych faktów ani osiągnięć ludzi. Istnieją specjalne rodzaje tablic z napisem uogólnionych stwierdzeń takich jak: „W tym domu mieszkał weteran II wojny światowej. Cześć i chwała mu! "

Nadal istnieją tablice zainstalowane na „szczególnym przypadku”. Występują one zazwyczaj z inicjatywy władz lokalnych i często nie posiadają żadnego znaczenia, na przykład: „Tu w 1904 roku pojechał Mikołaj II».

Szczególną tradycją jest uważany za otwarcie tablicy pamiątkowej z obrazem herb lub Herb. Takie pamiętne relikwie zaczęły być tworzone w średniowieczu, kiedy ludzie czczonego rycerski i szlachetną dynastię. W nowoczesnym społeczeństwie, to tablica jest rzadkością.

Tablice pamiątkowe Grand Opening

Każda tablica jest uważana za pomnik sztuki, więc proces jego otwierania, co do zasady, jest uroczysty i symboliczny. Zwykle takie działania podejmowane zaprosić nie tylko członków biurokracji, ale także sztuka i te dane związane ze zdarzeniem, które jest utrwalona. Dzisiejsi ludzie mają pewien rodzaj hołdu, dołączony do historii i przekazać ich tradycji następnym pokoleniom. Od otwarcia pomnika jest często pokryte przez prasę.