743 Shares 7150 views

Jak pozbyć się mchu w ogrodzie profesjonalnego ogrodnika?

Trudno jest zdecydować się pytanie, jak pozbyć się mchu w ogrodzie nieszczęsnego właściciela, a najczęściej podane przez różne kategorie właścicieli takich witryn. nie są bardzo pocieszająca informacja o bezpieczeństwo instalacji do upraw ogrodniczych. Po pierwsze, brudne plamy nie poprawić wygląd pięknie cenionych trawniki i nasadzenia. A po drugie, niech mchu i nieszkodliwe w sobie, ale daje schronienie ogromnej liczby szkodników, które niszczą nasze łatwo sadzenia. Zgodnie z obserwacjami ogrodników, to jest prawie najbardziej uparty chwast. Można współczuć tylko z tymi, którzy żyli w ogrodzie mchu. Jak go pokonać, myślałem, że wiele pokoleń ogrodników, a ich doświadczenie na pewno się przyda.

Jak pozbyć się mchu w ogrodzie ostrożnego właściciela: oszczędność drzewa

„Broda” w ogrodnictwie drzew powstaje głównie w przypadku gdy słońce ogrzewa wystarczające. Nie tylko od strony północnej, a nawet jeśli zacieniony obszar w tym miejscu wzrosła. Najbardziej proste i skuteczne, choć dość pracochłonny sposób jak pozbyć się mchu w ogrodzie uporczywego ogrodnika, jest mechaniczne, ręczne czyszczenie szyby. Do tego jest drewniany lub plastikowy skrobak nie wyglądał zbyt ciężko. warstwa mchu jest usuwany do zdrowego drewna, tak że nawet najmniejszy ślad niepożądanej roślinności. Zrobić to lepiej na wiosnę: mech oddzielone łatwo i możliwe uszkodzenie pnia zagoi się szybciej. Po odpędzeniu miejsce przetwarzane puch lub zbyt silne do trzech procent roztworu siarczanu miedzi.

środek silnie

Jeśli nie często odwiedzają ogród i ręczne czyszczenie nie masz czasu, nie ma innej metody, w jaki sposób pozbyć się mchu w ogrodzie niedoświadczonych, początkujących ogrodników. W konwencjonalny sposób wiadro rozcieńcza potas, ale z dodatkiem 150 g fenolu. Jeśli nie potażu, pięć kilogramów popiołu drzewnego nalał dwa dni do dziesięciu litrów wody – i uzyskać pożądany płyn. Ciepły roztwór hojnie traktowane dotkniętych miejsc z mchu – i umiera i odpada po kilku dniach. Jeśli nie leń się wybielić pnie na wiosnę, przez okres pięciu lat, masz gwarancję z nowych plantacji chwastów.

Właściwa drenazhirovanie

Sposobów, aby pozbyć się mchu na działki mają na celu przede wszystkim zmniejszenie nadmiernego wilgotności i kwasowości – to jest kwaśna gleba dla rośliny są najbardziej atrakcyjne. I nie koniecznie zbudować kompleksowy system odprowadzania wody. W większości przypadków miejscowe działania uzasadnia się:

  1. Ulga nieco złagodzony przez konwencjonalny łopatą, aby pozbyć się z otworów, gdzie stale woda stojąca. Z miejsca, gdzie woda nie ma dokąd pójść, kopać Seryjne – zwykły rowek, który będzie przekierowywać opadów.
  2. W niektórych miejscach nie dziurawić głębokość metra; Wylewa się piasek do otworów – poprawia właściwości drenaż gleby.
  3. Zmniejszona kwasowość ziem elementarna domeshivaniem jest kreda podroblennogo na drobny proszek lub wapna. Przykładowy dawka – łyżka na metr kwadratowy. Instrukcje na temat sposobu, aby pozbyć się mchu na trawniku na zawsze, jest prosty: on grabie, wapno ziemia i utrzymywane w tym stanie na stałe. I omszałych runo nie wrócił, przynajmniej raz w roku, napowietrzania gleby. Aparatura i kupowania niekoniecznie – można pożyczyć lub wypożyczyć.

środki zapobiegawcze

Nie szukać sposobów, jak pozbyć się mchu na trawniku, a ciągle eksperymentuje z ich stosowania, nie należy tworzyć warunki dla wzrostu chwastów. Pamiętaj: cień, poparte wysoką wilgotnością i zubożenia gleby – idealny „ośrodek” na mchu. Jest całkiem zadowolony z glebą, na której nikt nie przetrwał. Podstawowym celu utrzymania zdrowego część ogranicza swoją standardową ofertą.

  1. Koza osady i resztki materiałów budowlanych powinny być przechowywane w pomieszczeniach – garaż lub kurnika.
  2. Kiedy nowy budynek jest położony, niech to nawet być magazyn dla sprzętu gospodarstwa domowego, należy zaplanować tak, że może być zacienione jako mniejszej przestrzeni, zwłaszcza jeśli ona tak rzadko widzi słońce.
  3. Lush i zarośnięte krzewami korona musi regularnie pojedynkować – jest to przydatne dla ich zdrowia oraz zmniejsza ryzyko bolesny powrót do myślenia w jaki sposób pozbyć się mchu w ogrodzie.
  4. Zapłodnić nawet te miejsca, gdzie masz w tej chwili nic nie rośnie, powiedzmy, ziemia spoczywa. Lepiej niech rosną trawy niż zwykły mech. Byłoby miło, aby siać trawnik wszelkich luźnych roślinności, które nie wymagają szczególnej opieki – tak długo, jak ziemia nie jest pusta.

Rośliny pomóc

Jeśli masz dokąd pójść z cienia, literat krokiem jest sadzenie nadmiernego cieniowania porcje roślin należących do braku dobrego oświetlenia. Na czele listy – bentgrass, kostrzewa, życica, trawy łąkowej i paproci. Z kwitnących wystarczająco Arts – Brunner, host, Astilbe, hellebore, Hortensja, Heuchera i miodunka. Z pomocą tych ziół może być bardzo estetycznie zaprojektować swój ogród i nie dają żadnych szans na złośliwego mchu.